Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4 1339 1339

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

Arlienen
11.05.2021 4 z 5

Kniha byla velká pecka! Za mě zatím TOP kniha od Coates.

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Darcy Coates. Četla jsem v noci a husí kůži jsem měla pořádnou. Chvílemi nevíte, jestli je to opravdu duch, nebo je někdo ze skupiny psychopat. No opět mě takové rozuzlení ani jednou nenapadlo. Stoprocentně dávám plný počet hvězdiček!

Ryšava
02.05.2021 4 z 5

Četla jsem knihu po nocích a trochu jsem se bála xD že začátku je kniha napínavá a má rychlý průběh. Mám ráda u tohoto typu knih rychlý děj, protože se nedokážu odpoutat od knihy a chci znát konec. Konec mě zklamal. Všechno dobře dopadlo a svět je zase krásný a dokonalý...

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Napínavé čtení se strašidelnou a tajemnou atmosférou. Konec knihy to asi malinko pokazil, to bylo hodně nelogické a za mě přehnané, ale i tak jsem si čtení užila a knihu přečetla prakticky jedním dechem.

A.books
17.04.2021 5 z 5

Napínavá kniha která mě do sebe vtáhla a u konce i překvapila

Arminus
08.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s Darcy Coates. Něco jako Deset malých černoušků – s „přidanou hodnotou“ metafyzických jevů a sil. Samozřejmě u moderního duchařského románu už nestačí, co kdysi – že se prostě objeví průhledná postava a pronese „Lomikare, Lomikare, do roka a do dne…“ Takže je, v první části románu, celkem zajímavě a napínavě popsána i snaha lovců duchů o poznání zákonitostí působení duchů na materiální svět a jejich možností tento ovlivňovat. Bohužel, závěr se zvrhl v 110procentní happy end, který podle mého, knize jen uškodil. Stejně jako by finální zmrtvýchvstání 10 černoušků sotva udělalo román Agathy Christie lepším ...

Krchnaida
07.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Svatá pravda - tento čtvrtý díl série strašidelných domů od Darcy je (zatím) nejlepší. Jen jsem teda nečekala až tak moc šťastný konec (což mi však ale vůbec nevadí.) Moc se mi kniha líbila :-) .

Damonka18
02.04.2021 5 z 5

Další skvělá hororová kniha od Darcy. Kniha se skvěle četla, občas jsem se i bála. Ale nebylo to až tak moc strašidelné. Hlavně podle obsahu jsem pořád čekala, kdo umře.
Ale musím se přiznat, že i když všechny knihy měly své kouzlo tak Duch domu Ashburnů stále vede na mém seznamu z celé téhle série.
Jsem zvědavá na 5. knihu, která by měla za chvilku vyjít. Snad bude stejně skvělá.

Ewishekk
26.03.2021 4 z 5

Opět dobrý lehčí horor. Duch domu Ashburnu je stále můj top od této autorky, ale i tak v knize bylo spousta míst, kdy jsem se bála, co se stane na dalších řádcích. Kniha se jinak čte velice dobře, rychle, žádné zdlouhavé popisy.

telileov
21.03.2021 4 z 5

Další skvělá knížka od Darcy. Ashburnové mi asi sedli o něco víc, ale i tak mě to neskutečně bavilo a hned jsem koupila další knížku od této autorky. Lehké, nenáročné, strašidelné a zatraceně čtivé.

stanislav.janac
18.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento díl byl jeden z těch lepších, od poloviny knihy nechybělo napětí. Poslední kapitolu nebo dvě bych vynechal, ten pro autorku klasický happy-end a "zmrtvýchvstání" všech účastníků byl až trapný, Pokud by zůstali 3 přeživší, případně plus Marjorie tak bych to zkousnul. Závěr byl jak z pohádky, ale čekal jsem happy-end protože autorka používá stále stejné postupy.

dalia1769
15.03.2021 4 z 5

Čtivá oddechovka, takové nenáročné čtení, ale napínavé, trochu strašidelné a s optimistickým celkovým vyzněním, podobně jako u Ducha domu Ashburnů. Tento díl mi připadal ještě trochu dramatičtější, asi i kvůli většímu množství postav. Duch domu Ashburnů byl zase vtipnější. Závěr by byl dost překvapivý, kdyby to byla první kniha, kterou bych od autorky četla, takto myslím, že je to tak trochu její styl. Skupina postav působila zpočátku dost nesourodě i poměrně výstředně, ale postupně jsem si je docela oblíbila. Časem si ráda přečtu i další díly cyklu.

ladyba
13.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Autorka je čtivá, umí nabídnout i zajímavou zápletku, ale tak nějak ji neumí nebo nemá trpělivost pořádně si ji vychutnat a vyhrát ji v kolizi a krizi do zdárného konce. Jeden z problémů je, že příliš velký prostor věnuje košaté expozici v duchu "král promluvil neřekl nic", v níž taky některé věci, pokud vůbec něco "prozrazuje", bohužel předem předjímá (prozrazuje to, co nemá a ne to, co by měla ještě popsat) a pak najednou neví, co s tím vším dál namísto toho, aby se soustředila na vztahy mezi postavami a důkladnější popis prostředí a jeho tajemné a strašidelné atmosféry... Do tohoto příběhu jsem ale začetla rychleji než do předchozího, ale způsob zpracování druhé části mě prostě zklamal. Mohla např. mnohem víc rozehrát i rodící se milostný motiv a nemusel být tak kách, lupho a rovnou snubní prstýnek. Chybí důkladnější rozehrání akcí v prostředí i charakterizace postav, jejich vzájemných vztahů a odpovědí na prostou otázku, proč to vlastně všichni podstupují...

dachi
11.03.2021 5 z 5

Mě se toto dílo zatím nejvíce líbilo od této autorky. Už se těším na její další počiny.

wlado
11.03.2021 3 z 5

Jednoduché oddychové čítanie. Pre mňa žiadny horor, chýba mi lepšie vykreslenie miesta a postáv. Strhujúci záver by sa dal použiť ako scenár k filmu, no v knihe ma moc nenadchol.

Niu
07.03.2021 5 z 5

Nestává se často, že by mě cokoli odtrhlo od detektiva Roberta Huntera (autor Chris Carter), ale tohle ... Kdybych nemusela jít spát, přečtu to na jeden zátah. Od autorky jsem četla pouze Duch domu Ashburnů. Tady vidím jistý vývoj k lepšímu, i když první kniha se mi líbila taky. Mám ráda ty popisné části tajuplných domů, jejich historii a ty strašidelné okamžiky, co na vás autor přichystá támhle za tím rohem. Chtěla bych to vidět zfilmované - když už jsem u toho: trošku jako Zámek hrůzy, Nevítaný host od Lapeny a duchařské horory z posledních let (Insidious, Amityville, Annabelle). Strašidelné to bylo, ale ne tak nepříjemné jako v Duchu domu Ashburnů (hm, asi to bude tím, že tady byla skupina osob). Závěr se mi líbil, určitě překvapí :o)

netopýrek1985
05.03.2021 5 z 5

Jj jo opět to bylo super. Začátek nic moc ale musí se vydržet pak to jede ????????

Nikusha
05.03.2021 4 z 5

Kdyby byl příběh zfilmován, určitě by se z toho dalo hodně vymáčknout. Takové ty hlasité lekavé scény. Jako četba mě to moc neděsilo, ale příběh mě bavil a udržoval v napětí. Za mně spíše odpočinková četba.

NikiGrouse
23.02.2021 5 z 5

Za mě zatím nejlepší kniha od této autorky.

Usignolo
23.02.2021 5 z 5

Pro mě byla zatím taky nejlepší, jak píše mona. Jednak mi byla moc sympatická Remy (o Markovi ani nemluvím, s jinými jsem měla ze začátku trochu problém) a druhak jsem se fakt bála. Když se mě manžel přišel zeptat, jestli nechci čaj, málem mě kleplo :-D Navíc jsem se vůbec nevyspala, bylo holt potřeba to dočíst, chápete.. Je to napsané tak čtivě, že vás to vtáhne jako hrom. Jen mám teď trochu problém se vžít do čehokoliv jiného. Folcrofty si šetřím, na Marwicky se těším :-)