Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4 1327 1327

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

Johhanka79
12.07.2021 5 z 5

Darcy nezklamala. Asi nejlepší díl. Dávám pět hvězd.

Reader-Hel
10.07.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla dobrá, ale po přečtení recenzí jsem na vážkách.
Příběh mě bavil, byl napínavý, chvílemi až hrůzný.
Ze začátku mi ovšem vadilo, že dům je taková atrakce. Ale uznávám, že se nemůže opakovat pořád to samé dokola - opuštěný dům, kočka, duch. Chce to něco nového a tak jsem změnu přijala. K mému překvapení jsem uhodla, kdo zemře první a druhý. Což je k zamyšlení, pokud v každé autorčině knize něco vím dopředu. Vadilo mi, jak si furt olizovala hlavní postava rty. Ze všech zločinů jsem podezřívala Marka, který celou akci vymyslel. Po smrti staré paní Marjorie mi bylo nevolno, jako kdybych ji znala. O to víc jsem byla ráda, že pravda o smrti byla nakonec jiná.
Musím říct, že konec mě velmi překvapil, takové rozuzlení jsem nečekala. Ale na můj vkus se to s poltergeistema přehnalo. To nic nemění na tom, že kniha byla napínavá.

IvyLouve
09.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Čakala som ktoviečo, ale nakoniec mám pocit, že práve kvôli takýmto príbehom si z tejto témy ľudia robia srandu. Námet je zaujímavý a má potenciál, no autorka to asi trošku prehnala. Nadprirodzených bytostí a udalostí je tam toľko, že to už stráca efekt. Oveľa viac by sa mi páčilo, keby bolo duchov a poltergejstov menej, ale viac ponurej nálady, pocitov neistoty a strachu. Niečo také, čo sa nedá logicky vyvrátiť, pretože to môže existovať iba vo vašej hlave. A ešte do toho pridala štipku humoru a romantiky, čo v hororoch úplne neznášam, a roztomilý happyend. Čitateľné a občas strašidelné to síce bolo, ale napísané dosť jednoducho, obyčajne. Stále sa tam opakovali tie isté vety, ako: Olízla si rty. Prohrábla si vlasy. Masíroval si kořen nosu. -Nuž, za mňa priemer.

Magrata15
07.07.2021 5 z 5

A na závěr,podle mě, nejděsivější příběh z celé série. Do poslední chvíle nebylo jasné,jestli v domě řádí duchové,nebo člověk.
Tyto knihy mě naprosto pohltily, autorčin styl psaní se mi líbil.

Ookmalej
05.07.2021 2 z 5

Snazim se to brat s nadsazkou, protoze tyhle duchariny jsou na cteni na dovolenou nejlepsi, ale i kdyz zavru obe oci, furt mi to pripada jako desna blbost.
Moje analyticke ja pri cetbe mlatilo hlavou o pomyslnou zed a rvalo, "Proc, proboha zivyho, proc?!", nacez se schovalo, tise se houpalo v koutku a broukalo si pisnicku o kotatkach...

MonikaK
02.07.2021 3 z 5

Ach jo. Možná půjdu proti proudu. První tři čtvrtiny knihy mě opravdu bavily. Popis všech přízraků a nešťastných událostí v domě byl nápaditý a musím ocenit autorčinu fantazii. Přestože o strachu nemůže být vůbec řeč, užila jsem si možnost ocitnout se v domě Carrowů. Problém nastává na konci. Autorka podle mě píše spíš young adult knihy než děsivé horory. V závěru příběhu jsem měl chuť knihu odložit. Nakonec jsem se rozhodla to brát tak, že se nemám bát, ale dočíst něco naivně romantického a snového. Dala jsem tomu šanci. Kniha mi připomínala chvilkami již zmiňovaný Dům v růžích, ale ten byl oproti ní děsivý, ke konci jsem si spíš vybavila film s Eddiem Murphym - Strašidelný dům.

Knihu tedy budu hodnotit v podobném duchu. Problém mám s tím, že už si od autorky asi mnoho nepřečtu, protože se nejen nebojím u jejich knih, ale již se ani nebojím o postavy, které se v příběhu nachází. A to pro mě ztrácí smysl. 3/5 *

Mishi
02.07.2021 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ze začátku mi to připomínalo film Dům v růžích. Ale opět skvělá Darcy. Čtivé, napínavé. A konec mi vůbec nevadil, aspoň jsem mohla po dočtení v klidu usnout :)

lucakuca
27.06.2021 4 z 5

Je špatnej plán lepší než žádnej? NĚJAK SI TÍM NEJSEM JISTÁ!
Pěkná duchařinka s méně povedeným koncem. Jako jo, ale u hororu to tak přece nedopadá, se ztrátami se přece vždy počítá...

Morisius
27.06.2021 5 z 5

Autorka se čím dál tím více lepší. Zajímavé a napínavé.

jancapen
07.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Uf, tohle teda bylo něco. Pro mě zatím nejstrašidelnější díl série domů od Darcy Coates. Nebo spíš nejstrašidelnější až do posledních pár stran. Ze začátku jsem si říkala, že mi dílo připomíná deset malých černoušků jak postupně všichni protagonisté příběhu mizeli, navíc v tomto díle nebyla žádná kočka, vynahradila to ale romantická linka příběhu. Konec byl typicky Darciovský a v tu chvíli, kdy začínali všichni ožívat, jsem z toho už nemohla. I tak mě ale příběh opět hodně bavil a těším se na další díly.

LintuShelly
07.06.2021 5 z 5

Skvěle napsané, líbila se mi stejně jako zbytek série domů.

Basta1912
05.06.2021 5 z 5

Vyhovuje mi autorčin styl, lehko jsem se vžila do hlavních postav- nemám pocit, že bych měla některé kapitoly přeskakovat, děj odsýpal. Konec byl sice až moc šťastný, ale vlastně jsem ráda :D Trochu se pobojím a pak všechno šťastně dopadne :) ♡

handulli
05.06.2021 5 z 5

Do knihy jsem šla s tím, že to bude podobné jako předchozí 3 strašidelné domy. Ale tohle bylo nejen čtivé, ale i napínavé a ano večer i vcelku strašidelné, protože jsem vnímala každé vrznutí v bytě :D
Předchozí knihy byly čtivé, ale proti tomuhle to byla spíš taková dobře napsaná pohádka. Každopádně mě trošku zklamal konec... už tam toho bylo moc. Asi to není šťastné spojení použít u tohoto typu knihy, že to bylo neuvěřitelné nebo přitažené za vlasy, ale já jsem to tak posledních 40 stran vnímala. Každopádně za mě parádních 4,5 ⭐ a těším se na poslední zatím u nás vydanou knihu - na Marwicky.

Deia
23.05.2021 4 z 5

Ako som sa už niekoľkokrát presvedčila, Darcy píše veľmi čtivo. Aj pri čítaní tejto knihy mi stránky rýchlo ubiehali a rôzne desivé úkazy ma udržiavali v napätí. Pri knihách sa väčšinou nebojím a ani pri tejto som sa teda nebála, ale atmosféru má kniha veľmi dobrú, občas som mala zimomriavky a nebyť toho, že som vážne musela ísť spať, tak knihu mám prečítanú na jeden záťah. Mala som pocit, že sa bude jednať o najlepšiu knihu, ktorú som od autorky zatiaľ čítala – páčilo sa mi, že v knihe je viac postáv a že autorka nám dáva rôzne podnety na premýšľanie – môže za dané udalosti duch alebo človek? Musím sa priznať, že mi tým často poplietla hlavu a postupne som podozrievala snáď každého. Postavy mi boli ale sympatické, akurát pri Remy mi trochu vadila jej snaha všetko organizovať, o všetkých sa starať a pôsobila na mňa až nelogicky odvážne. Bohužiaľ, koniec knihy to celé „zabil“, strašne ma sklamalo, ako to celé dopadlo a do dočítania posledných kapitol som sa musela pomaly nútiť.

caldap
22.05.2021 5 z 5

Pěkná kniha, skvělý děj, napětí jak má být, vše co se od duchařského příběhu očekává. Všem, kdo má rád toto téma doporučuji.

Štěpničák
21.05.2021 4 z 5

Tohle byla jízda. Půvabně napsaná kniha, která se četla jako báseň. Postavy přilehnou k srdci a místo zamrazí už jen podle popisu. Kvalitně hororově laděná kniha, která vám na několik večerů přivodí nespavost. Jediné mínus vidím v podivném účelu děje, který byl místy mimo mé chápání (Už jen nápad přenocovat ve strašidelném domě, mě přijde na hlavu). Ale toť pouze drobná vada na kráse. Darcy Coates u mě rozhodně neřekla poslední slovo.

Adrim
15.05.2021 5 z 5

Dokonalost sama :-). Kniha se mi velice líbila a vřele ji doporučuji všem, kteří by rádi něco hororovějšího.

ThinThar
12.05.2021 4 z 5

Zatím asi to nejlepší co jsem od autorky četl. Doporučuji všem kteří mají rádi atmosféru strašidelných domů.

Arlienen
11.05.2021 4 z 5

Kniha byla velká pecka! Za mě zatím TOP kniha od Coates.

neubam02
04.05.2021 5 z 5

Zatím nejlepší kniha od Darcy Coates. Četla jsem v noci a husí kůži jsem měla pořádnou. Chvílemi nevíte, jestli je to opravdu duch, nebo je někdo ze skupiny psychopat. No opět mě takové rozuzlení ani jednou nenapadlo. Stoprocentně dávám plný počet hvězdiček!