Přízraky domu Carrowů

Přízraky domu Carrowů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447126/bmid_prizraky-domu-carrowu-FLK-447126.jpg 4 1325 1325

Strašidelné domy série

Remy pracuje jako průvodkyně v Carrow, nejstrašidelnějším domě ve státě. Po jedné z prohlídek jí jeden z účastníků sdělí, že by rád v domě spolu s dalšími nadšenci zorganizoval dvoutýdenní pobyt. Remy souhlasí a doufá, že během něj spatří některé z nadpřirozených jevů, které místo proslavily. Sejde se osmičlenná skupina a zpočátku se zdá, že se naplní jejich očekávání, se kterými do Carrow přijeli. Potom ale začne bouřka, odřízne je od okolního světa a začnou se dít podivné věci. Dveře se samy otvírají. Seance se začnou zvrtávat. Tapetou prosakuje červená tekutina. Náměsíčné médium se v noci potuluje chodbami… Když jeden z hostů za podivných okolností zemře, Remy je donucena uvažovat o možnosti, že duch původního majitele domu, zvrácený sériový vrah, stále bloudí jeho chodbami. Jenže už je příliš pozdě na to snažit se utéct.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

The Carrow Haunt , 2018

skipiii
13.05.2020 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem v poslední době četla!

Jana77
13.05.2020 5 z 5

V tomto díle je na můj vkus až moc duchů, ale kniha byla i tak skvělá.

knihomolka27
12.05.2020 5 z 5

Naprosto úžasná knížka po všech možných stránkách. Skvělé postavy, dokonale propracovaný děj, smysluplné dialogy, extrémně moc duchařiny, napětí, překvapení, trochu té romantiky, jak to dopadlo s postavami......což já přímo zbožnuju. Tuhle knížku můžu jenom doporučit...pokud se vám líbí tenhle žánr je pro vás víc než ta pravá. Fanoušky duchů určitě potěší , že se tady duchové vyskytují opravdu hojně a jsou neskutečně rozmanití, je dobře že na nich autorka nešetřila a nedopadlo to jako u dobrodružných filmů , kde vás lákají na peckovou animaci bájných zvířat.....a za celý film uvidíte sotva dvě a to ještě ve tmě.

Spoiler: Pro mě byli naprosto top posuny v čase, hlavně na konci .Připomnělo mi to trochu hotel Overlook z Osvícení (zlatý sál). Prostě naprosto top atmoška. Konec skončil až neuvěřitelně dobře, byla jsem samozřejmě ráda za postavy, ale jak říkám trochu moc neuvěřitelné.

Kéž by to někdo zfilmoval, myslím, že by to hodně předčilo i film zámek hrůzy s podobným námětem, který se inspiroval knihou dům na kopci. Seriálů s touto tématikou není zrovna moc, a tahle knížka po zfilmování vysloveně volá.Tak budu doufat.

Denijel
11.05.2020

Perfektní! Přečteno za 2 dny... jen ten konec. Velké zklamání. A navíc oproti domu Ashburnů mi zde opravdu chyběl dějový zvrat. Tak či onak mnohem lepší než Craven Manor.

Monkas1
11.05.2020 5 z 5

Knížka se mi opět líbila hltala jsem každou stránku ,za mě ano doporučuji,snad budou od ní ještě další knížky.

inkara
10.05.2020 5 z 5

Ze série snad zatím nejlepší a nejstrašidelnější. Četlo se samo stejně jako ostatní díla autorky.
Spoiler: škoda toho přeslazeného epilogu. Šťastný konec beru, ale tohle bylo trochu nadbytečné. Nicméně z příběhu i námětu jsem nadšená, takže hvězdy dávám všechny!

postrach
09.05.2020 5 z 5

Opet super ctivo.Ducharina,strasidelny dum,plny mrtvych a tajemstvi.....Od knihy se mi odchazelo tezko.Super doporucuji!

rajcatko
07.05.2020 2 z 5

Je ti čtivé, to každopádně. Ale..nic nového vám to nepřinese. Objevují se zde klasické hororové prvky- strašidelný dům, partička nadšenců, temný sklep, zatuchlá půda a zloduch je jasný už od začátku. Jestli jsem se trochu bála? Myslím že kolem strany 240 jsem konečně něco cítila. Ovšem autorka to okamžitě zazdila takovou kravinou, že se z hororu stala komedie. Doslova! A já se ráda u knihy zasměji, takže 2 hvězdy za odměnu.

Hanca91
06.05.2020 4 z 5

Tentokrát si dala podle mého názoru autorka opravdu záležet. Zatím nejlepší díl série o strašidelných domech i přesto, že mě u téhle knihy strach jen lehce pošimral na zádech.

Na pozitivním dojmu mi trochu ubral závěr. Myslím, že "přešťastný" konec ani nebyl potřeba, vždyť ani v životě nekončí všechno jen dobře...

Ridley
05.05.2020 5 z 5

Právě dočteno....jestli se alespoň trochu rádi bojíte, tak hurá do toho....starý vrzající dům, plný duchů zabražděných lidí .....rozhodně se dobře čte a je to taková pohádka, ale i ty jsou potřeba...

Bezkyne9
04.05.2020 5 z 5

Darcy je pro me sazka na jistotu :) venku radi predzvest boure, dava se do deste a ja do Prizraku domu Carrowu, ktery je ze serie zatim nejlepsi :) ... Darcy umi tvorit opravdu sympaticke postavy a kvalitni pribehy... kratke, se smesi prijemne predvidatelnosti i necekanych prekvapeni, neprilis desive, tak akorat a vzdy si z nich odnasim prijemny pocit :)

JitkaHambi
03.05.2020 4 z 5

Tak to bylo něco!!! Skvěle popsaná atmosféra v domě, při seancích jsem ani nedýchala, od půlky jsem nemohla přestat číst.Doufám, že brzy vyjde další kniha.

simona g.
02.05.2020 5 z 5

Napínavá, jako obě předchozí knihy. Přečteno za tři dny, kdo má tento žánr, s prvky duchovna a fantastična rád, přijde si na své. Fajn kniha, doporučuji, zajímavé zvraty, děj frčí jako šus...spokojenost!!! Konec trochu ...., no, nebudu prozrazovat.....doporučuji si přečíst.

MartinProtschke
01.05.2020 4 z 5

Příběh jako obvykle strhující,ale ten happyend mě naštval

LaInSe
30.04.2020 4 z 5

Samotný příběh nebyl nijak překvapivý. Je to celkem klasický příběh o "partě" lidí, co nocují ve strašidelném domě. Ovšem u této knihy mi to vůbec nevadilo. I když se dovtípíte velice brzy, kdo je ten hlavní oponent, postavy jsou jasně archetypálně vymezeny, prostředí strašidelného domu jsme všichni potkali x-krát, ze záhadného důvodu to člověka vůbec neruší. I přesto, že nelze očekávat žádný extrémní zvrat a žádného "wow" efektu se zřejmě při závěru knihy nedočkáte, má kniha přesto skvělou atmosféru a několikrát mi přeběhl mráz po zádech. Celá kniha je velice čtivě napsaná, měla jsem chuť ji přečíst na jeden zátah (nakonec jsem jí přečetla na 2 čtyřhodinové zátahy). Od knihy jsem toho soudě dle tématiky moc nečekala, ale byla jsem velice mile překvapena.

Souhlasím s ostatními, že závěr působil po všech událostech v domě dost absurdně. Myslím, že některé věci měly zůstat tak, jak byly, aby ve čtenáři zůstal ten správný pocit, který by měl po dočteném hororu mít. :-)

IvikaS
24.04.2020 4 z 5

První třetina byla skvělá, pak už mi to připadalo přehnané.

Adél784
24.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Mám ráda autorčiny všechny knihy které v ČR vyšly ale tahle je nejspíš nejlepší!! u této jsem se bála nejvíce, ale konec je stylem podobný jejím ostatním knihám:)nedoporučuji číst v noci:)Autorka vymyslí vždycky strašně sympatické postavy:)
doporučuji 5/5

Ellinek
23.04.2020 4 z 5

Ani do třetice se mi nedaří koukat na Darcy jako na hororovou autorku. Ano, u prvních dvou dílů jsem zpočátku měla trochu husinu, ale jakmile se ukázalo, co tam řádí za zlo, už to bylo v pohodě. Zde bylo podle námětu jasné, co tady straší, takže děs se...jaksi nedostavil.

Po překonání první stovky stránek mi připadalo, že čtu spíše paranormální verzi Deseti malých černoušků, načež to za polovinou zmutovalo spolu s filmem Strašidelný dům. A funguje tady ještě jakýsi třetí mutagen, ale nedokáži ho přesně přiřadit. Zlo zde nebylo překvapující. Duchové a přízraky byli rozmanití a skvělí. Dům byl mimořádný, společenská místnost obzvlášť. No a po událostech kolem Taje pro mě začala asi nejpůsobivější pasáž. Nebylo to překvapující, ani nijak mimořádně děsivé, padouch byl jasný, ale jakmile se parta pustila do protiútoku, začalo to mít pořádné grády. Tohle Darcy umí. Jak všichni postupovali domem a honili se za vším možným, četla jsem a četla, adrenalin mi proudil žilami a celá ta akce a energie se mi opravdu líbily. Jenže pak se ke slovu dostala opět Marjorie a bylo jasné, jak to celé dopadne. Ono to bylo jasné už od začátku, ale ten největší boom vyšel najevo právě s Marjorie a upřímně...to byla tak nehorázná blbost. Na to, jak temně chce Darcy psát, má pořád strašně sluníčkové konce. Jako kdyby se na světě nemohlo dít žádné bezpráví. Jak zaznělo níže: co bylo mrtvé, mělo mrtvé zůstat. Takhle je život krásný a traumata jsou pryč.

Mimo akci v druhé půli knihy a celkový náboj ještě chválím postavy. Skupinka byla opravdu rozmanitá, můj favorit byl Bernard. :D Chemie mezi Remy a Markem byla uvěřitelná, Mark byl celkem sympoš, ale nejvíc tleskám za Remy, protože jsem neměla chuť ji zabít. A já bych většinu ženských postav nejraději zabila. :D Darcy ale umí psát sympatické ženské hrdinky a Remy byla ta nejlepší. Zdravě odvážná, zdravě bojácná, vůči své pozici průvodkyně zdravě zodpovědná. Taková vyvážená postava. Oproti minulým dílům mi tu chyběla kočka. :D

Celkovou atmosférou a laděním příběhu je to nejpovedenější kniha z celého tria. Co se týče konců, ty Darcy zkrátka moc nezvládá. Prozatím vede závěr Craven Manor, protože co umře, to taky umře. A hlavně to mrtvé zůstane.

Kamili
21.04.2020 5 z 5

Za me nejlepsi a nejdesivejsi ze trech pribehu, ktere u nas zatim vysly. Ke knize jsem spechala v kazde volne chvili. Libila se mi zapletka mezi Remy a Markem. Co se mi ale na autorcine psani nelibi jsou zavery knih, pripadaji mi prekombinovane a tezko uveritelne. Dalsi minus jsou obalky - popis domu vubec neodpovida obrazku. Presto davam plny pocet i pres par vytek, ktere ke knize mam.

Dzuda
21.04.2020 4 z 5

Můj dojem z knihy naprosto dokonale vystihla ve všech ohledech essidaven. Naprosto stejný názor, přes pár výtek se kniha skvěle četla a jistě si od této autorky přečtu další knihu, pokud zase něco vyjde :) za mě se mi zatím nejvíc líbila právě ta první u nás vydana (Ashburn).