Vražedný chlad

Vražedný chlad https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208793/bmid_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-pHc-208793.jpg 4 608 184

Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“. Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy – tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu – dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. „Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha.“ Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku – a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Fatal Grace (Dead Cold) , 2007

MiaVanAcid
21.12.2014

Výborné.Doufám, že v Čr vyjdou všechny díly. V současné době nejlepší detektivní spisovatelka. Nepotřebuje potoky krve, je to i vtipné na správných místech, v pozadí zápletka v samotné Sureté..... Moc se mi její styl líbí a stejně jako Zátiší jsem přečetla na jeden zátah :-)

Modrina
05.12.2014 4 z 5

Stejně jako Zátiší, i vražedný chlad jsem přečetla jedním dechem. Autorka podle mého vystihla díru na trhu - klasickou detektivku. Čte se velmi dobře, zápletka je zajímavá - jen na konci člověk zjistí, že dýchá, že není totálně vtažen do děje, zkrátka jen: dočetl jsem to, fajn, co tam mám dál? Jen pro toto dávám o hvězdičku méně. Ale už se těším na další příběhy, doufám, že se autorka teprve rozjela. :)

hledaseniki
01.12.2014 4 z 5

Vražedný chlad je o chlup lepší než jeho předchůdce Zátiší, Louise Penny se drží svého detektivního stylu, i když na můj vkus je tam několik řada zbytečností, což byl i problém předchozího dílu. Podobnost se Zátiším se nezapře, i když tohle mělo daleko zajímavější zápletku a celkové vyšetřování bylo daleko lepší. Postavy jsem víceméně už znala, což musím přičíst k dobru už v tom nebyl chaos a člověk v tom neměl hokej, přesto jsem si nemohla nevšimnout toho, že postavy jsou tak nějak až zbytečně vyumělkované, idylická vesnička Three Pines plná hodných, milých a laskavých lidí jedinou odchylkou je Ruth, která nakonec působí stejně laskavě jako ostatní jen svým vlastním drsným způsobem. Inspektor Gamache je ukázkou charakterního muže se srdcem na pravém místě, který má navíc velkou zálibu v básních, neříkám, že to je špatně, on ostatně patří mezi mé oblíbené postavy v knize, jen mi to všechno přijde tak idylické až to působí hrozně strojeně. Nicméně zápletka se vyvedla a já už teď vyhlížím další případ.

Babouš
10.11.2014 4 z 5

Louise Pennyová opět prokazuje, že detektivky v klasickém stylu jí sednou nejvíc. Nepotřebuje potoky krve ani skříň zbraní. Vystačí si s vesničkou na první pohled milých obyvatel a s jedním elektrickým ohřívačem. A nejlepší na tom je, že všechno do sebe perfektně zapadá. Přišlo mi to o trochu lepší než Zátiší, zimní atmosféra je skutečně vynikající a dýchne na čtenáře už z prvních stránek.

(Všechna pro a proti najdete v mé recenzi tady na Databázi knih, stačí kliknout na kartu recenze :))