Vražedný chlad

Vražedný chlad https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208793/bmid_pripady-vrchniho-inspektora-gamache-pHc-208793.jpg 4 610 184

Ve Three Pines se zase vraždí. A dokonce o Vánocích. Tentokrát se obětí stala zlá, sobecká, panovačná CC de Poitiers, která si v malebné kanadské vísce koupila „prokletý dům“. Zdá se, že její smrti nelituje vůbec nikdo včetně nejbližší rodiny a že důvod zabít ji měl tady snad každý. Navíc pachatel zvolil naprosto originální způsob vraždy – tak rafinovaný, že dokázal pořádně zamotat hlavu nejen místní policii, ale i vrchnímu inspektorovi Armandu Gamachovi z quebecké Sureté. Gamache však má oproti ostatním jednu velkou výhodu – dobře ví, že aby našel vraha, musí ho nejdřív pochopit. „Vražda je hluboce lidská věc, a to se týká jak zavražděného, tak i vraha.“ Druhá kniha detektivní řady z pera kanadské spisovatelky Louise Pennyové vynesla autorce prestižní cenu Agatha Award za nejlepší klasický kriminální román roku – a jejímu hlavnímu hrdinovi přirovnání k legendám: svéráznému Columbovi či jedinečnému Herculu Poirotovi.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

A Fatal Grace (Dead Cold) , 2007

Ulala
19.01.2016 5 z 5

Po přečtení prvního případu jsem byla nadšená atmosférou. Je to oddechovka, která se čte jedním dechem. Krásná klasika, ke které se budu vracet. Postavy jsou vykreslené tak dokonale, že se zdá, jako bych je znala a příběh vtahuje do děje. Vražedný chlad jsem koupila po nějaké době, ale s třetím příběhem jsem neváhala a pořídila jsem si ho v předprodeji. Nevím, zda je vhodné se vyjadřovat o detektivce slovem laskavá, ale mně tak připadá.

kutikk
29.10.2015 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila i přesto, že jsem si vraha tipla hned na začátku a dobře. Je velmi příjemné vrátit se ke klasické detektivce. Hrozně se mi líbil styl, kterym byla kniha napsana. Kouzelne popsana vanocni atmosfera, vztahy mezi obyvateli městečka. Hned bych se na takové místo chtěla podívat. Nečetla jsem první díl, ale hodlám to napravit!

Dáda4
27.10.2015 3 z 5

Bohužel jsem asi očekávala od knihy více a tak jsem nakonec byla zklamaná. Oddechové čtení, které neurazí, ale ani nenadchne.

hanap
25.10.2015 5 z 5

Pro mě číst tuto knihu bylo jako se vracet k milým přátelům , které jsem nějaký čas neviděla . Zátiší i Vražedný chlad je podle mě milé čtení , přestože se stala vražda , ale dobrá zápletka , rozplétání životních příběhů obyvatel Three Pines , výborné čtení .

Dousabel
13.10.2015 4 z 5

Vážně začínám uvažovat, že pošlu všechny seveřany k šípku a budu číst už jen takový styl detektivek:) Mají na mě totiž neskutečně uklidňující vliv, zvládla bych klidně dalších 300 stránek. Stejně jako prvotina Zátiší je to milé, inteligentní a hrozně příjemné počtení. Miluju všechny obyvatele Three Pines a kdyby tam neměli takové arktické podnebí, chtěla bych tam bydlet s nimi:) To jediné bych vytkla, že mi při čtení byla hrozná zima :o) Ale už se moc těším na další díl!

SelenaDemi428
10.10.2015 2 z 5

Řeknu vám, na začátku knížky jsem byla tak strašně moc znuděná. Moc jmén, celkem podobných, děj se motal pátý přes devátý a tak dále. Kdybych nechtěla vědět, kdo CC zabil, tak knihu odložím. Ke konci už mě to chytlo více, ale to bylo asi tím, že se ta zápletka rozuzlila. Nevím, jestli ještě někdy po knize této autorky sáhnu, její styl se mi moc nezamlouval.

Kočičáci
24.05.2015 4 z 5

Další díl z vesničky Three Pines opět nezklamal!
Já jsem ten typ, co má rád věci "na pokračování", takže se ráda budu potkávat se "starou známou gardou" i nadále. Oceňuji, jak autorka umí krásně popsat prostředí, atmosféru a dobrůtky z Gabrio kavárničky... Těším se, až se postupně budeme víc a víc seznamovat i s osobními příběhy jednotlivých hrdinů. Jen aby to vydávání českých dílů netrvalo moc dlouho...

blažounka
05.04.2015 5 z 5

Dobrá kniha. Chyběl jenom Poirot.

petronella1
30.03.2015 4 z 5

Začátkem knihy jsem se musela prokousat, ale pak už to dostalo spád. Doporučuju číst v posteli pod peřinou, protože pokud si někdo (jako třeba já) děj barvitě představuje, bude mu u čtení chvilkama zima :-)

rodak
17.03.2015 4 z 5

Taková hezká pohádková detektivka Člověk si vše představuje naživo .Přečetl jsem to za dva dny Jde to samo Pěkné Těším se na další díly

danipos
16.03.2015 4 z 5

Výborný druhý díl:) proti prvnímu Zátiší výrazný posun, vyprávění mělo spád, postavy skvěle vykreslené, prostě jsem měla pocit, že tam s obyvateli té vesničky také bydlím. Byť jsem tentokrát pachatele uhádla (zcela výjimečně), tak na kvalitě knihy to nic neubralo. Rozhodně doporučuji těm, kdo mají rádi takovou tu starou detektivní školu.

Izu
03.03.2015 5 z 5

Je to styl detektivky který vás nutí zachumlat se do deky,pít horkou čokoládu a nechat se unášet vesničkou Three Pines. .....

Toňula
11.02.2015 4 z 5

Po přečtení první autorčiny knihy jsem byla zvědavá na další detektivní případ komisaře Gamache. Nebyla jsem zklamaná, i když jsem trochu tušila,kdo by mohl být případným pachatelem. Každopádně jsem si opět užila atmosféry městečka, jeho svérázných obyvatel i setkání s již známými postavami z minula,to vše na pozadí mrazivé zimy,která ovlivňuje a ovlivnila života lidí,kteří v příběhu vystupují.

jitka1661
31.01.2015 5 z 5

Já mám tento styl ráda a jediné co mě mrzí,že jsem si nepřečetla nejdřív první díl ...ale jdu to dohnat!

DriftBooks
17.01.2015 3 z 5

Druhý díl série je poněkud nudnější než Zátiší. Opět Three Pines, opět vražda, opět ti samí lidé. Koukal jsem na internetové stránky Louise Pennyové a zjistil, že v Kanadě už vyšel desátý díl. Jestli se všechny vraždy udály v této malé vísce, zajímalo by mě, zda tam vlastně ještě někdo bydlí... :-) Součástí příběhu je také další vražda, která zdánlivě s případem nesouvisí. A také se stále více a více noříme do osobního života inspektora Gamache.

Autorka se vyžívá v obrázcích jak od Lady – peřiny sněhu, až idylický mráz, útulné teplo bukolických jizbiček, a k tomu neustále nějaké dobré regionální jídlo. Způsob vraždy je však tentokráte daleko složitější, a komplikovaný je také samotný motiv. Propletení a propojení jednotlivých osob má tu a tam téměř nádech telenovely. Nakonec jsem se tím prokousal, ale budu dost uvažovat, zda si pořídím další díly (pokud tedy vůbec u nás vyjdou). Ale v záplavě severských titulů je to milé kanadské osvěžení...

Beovulfak
14.01.2015 4 z 5

Dobře napsaná kniha, zábavná, čtivá..Bohužel vrah mi byl jasný ještě dřív, než k samotné vraždě došlo. Ale co mi vadí je zamindrákovaná, ušmudlaná šedivá myš Nicholová a její otec Nicholov z Československa. Tím si to u mne prostě zkazila.

Titi
11.01.2015 4 z 5

Opět výborná detektivka s úžasnou zimní atmosférou, se sympaťákem Gamachem, který mně rozbrečel, když vzpomínal na svého psa. Vypátrat vraha CC, kterou zaslouženě nenáviděl v Three Pines snad každý, to rozhodně nebyl lehký úkol, ani pro nás, čtenáře.
A víte co bych si přála? Aspoň jednou na vlastní oči vidět takové knihkupectví, jaké je ve Three Pines. :)

kneslova
05.01.2015 4 z 5

Výborná klasická detektivka , zajímavé postavy, nádherné prostředí, ano vrah se dá vytušit....
Nicméně čte se výborně a je tak přívětivá, že by se mi chtělo bydlet v Three Pines...

metrolog
03.01.2015 4 z 5

Nečetl jsem první knihu z této série a asi to byla chyba. Zdálo se mi, že postavy díky tomu, že jsem je z ní neznal, nebyly moc prokreslené a dost často se na ně odkazovalo v souvislosti s jejich chováním v tom prvním díle. Navíc, jak je uvedeno už v jiném komentáři, jako by si autorka připravovala půdu pro další pokračování (obrazy atd.) Jinak pokud od tohoto odhlédnu je to velice slušná klasická detektivka se svižným dějem a dobrou zápletkou, kterou mohu s klidným srdcem všem doporučit. A asi také ale nejprve přečíst to Zátiší. :-)

MahulenaK
30.12.2014 3 z 5

Moc mě baví inspektor Gamache a úžasná atmosféra bistra, vesničky atd. Kdo je vrah bylo celkem zřejmé a hodně se to podobalo Zátiší, všichni víceméně podezřelí, pak bylo jakoby jasné, kdo to byl a nakonec to byl někdo jiný:-) Ale co mělo znamenat to s těmi obrazy, pak závěrečná epizoda ve sněhové bouři a pak jsem taky nepochopila Nicholovou a Lemieuxe. Jen doufám, že se to v další? knížce nějak vysvětlí! Trochu mám strach, aby se téma Three Pines nevyčerpalo, Zátiší v létě, Vražedný chlad v zimě, obyvatelé vesničky sympatičtí, bude se zase muset někdo přistěhovat?