Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3579 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

mirec88
02.10.2020 4 z 5

Žena v klietke je thriller po ktorom vám asi neostane všetko jedno. To čo si vytrpela spomínaná žena je neskutočné, otrasné a šokujúce. Napriek tomu, že som ako prvý videl film, tak sa mi kniha tiež veľmi páčila, hoci niektoré pasáže boli nudnejšie. Preto nemôžem dať plný počet. Ale otriaslo to mnou poriadne. Je to len pre silné povahy.

Ester71
29.09.2020 5 z 5

Napínavý a velmi vydařený psychothriller. Pro mě nový autor, určitě si od něho ještě něco ráda přečtu...

Mi--LADA
17.09.2020 3 z 5

Temná, působivá krimi, jak už to u severských detektivek bývá. Nečetla se špatně, po přečtení knížky jsem měla ovšem trochu depku. Chudák Meret, ta si teda vytrpěla.

zimka.r
07.09.2020 5 z 5

Konečně něco co mě chytlo! Četlo se samo, bylo to napínavé a opravdu to člověka furt drží ve střehu. Určitě se s chutí pustím do čtení dalšího dílu.
Neodpustím si ještě srovnání s Nesbem - přečetla jsem první čyři díly a furt čekala na to, kdy jako začnu mít ten pocit, co všichni kolem, že je to wau....nedostavilo se a teď už vím, že pátý díl pravděpodobně číst nebudu a radši se pustím do dalších od Adler Olsena. To se čte opravdu samo! A prostě mě to bavilo!

IVANA0123
03.09.2020 5 z 5

Naprosto skvělé. Přečteno jedním dechem, pokud jsem tedy pri čtení o osudu Merete Lynggaardové vůbec dýchala. Neotřelý motiv, kombinace sympaticky nesympatického komisaře Carla Morcka a jeho neméně zajímavého pomocníka Asada a napětí, které se dalo krájet, dělají z knížky skvělý čtenářský zážitek. Jak děsivé a kruté myšlenky můžou vzniknout v hlavě psychicky narušeného člověka. Na tohoto autora jsem se dlouho chystala a jsem ráda, že jsem se k jeho knihám konečně dostala, protože mě jeho styl opravdu baví. 4,5*
(9/20)

janina66
03.09.2020 5 z 5

(audio) Super. Od začátku jsem se vůbec nenudila. Vyposlechnuto za 1,5dne. Musím tedy říci, to co se dělo Merete,z toho mi šla husí kůže. Asad je správný týpek, moc mě bavil. Jsem zvědavá, co je zač. Moc musím pochválit hlas Igora Bareše, který jak tuto knihu, tak i Zabijáky namluvil.

Ondra_Selcak
01.09.2020 5 z 5

Tak mám nového oblíbence mezi inspektory. Děj suprově plynul a napětí houstlo. Bylo tam teda docela dost jmen ve kterých jsem se ztrácel, ale kniha mě doslova dostala, už se těším na další díl. A dneska se chystám na film pro porovnání. Uvidíme… :)

LeHor
31.08.2020 3 z 5

Tak nevím, čekala jsem asi víc. Chvílemi až nuda, zbytečně zdlouhavé. Zkusím ještě další díl.

akcive11
30.08.2020 3 z 5

Preferuji příběhy uspořádané s koncem děje na konci knihy. Autor ve svém vyprávění užívá konce v úvodu. Ochuzuje vás o moment překvapení, vyvrcholení děje. Během čtení tak společně rozkrýváte jednotlivá fakta k dopadení zločince/zločinců. I přesto vás napínavým příběhem dokáže upoutat až k samotnému závěru.
Za mě byla kniha Zabijáci lepší.

Macek1978
29.08.2020 3 z 5

"Přečetl" jsem jako audioknihu při běhání. Naběhal jsem s ní hodně, soustředil jsem se spíš na knihu než na běh - takže dobrý!

ydnac
26.08.2020 5 z 5

Moje první kniha od pana Olsena :-) a hned jsem v něm našla dalšího oblíbeného autora. Napínavé, čtivé, drsné. Už jsem přečetla všechny jeho knihy a tak vím, že jsou všechny úžasné a oddělení Q je fantastické :-)

ctenarkaEva
22.08.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, napětí, sympatické postavy. Pachatele jsem uhodla docela brzy, což se mi jindy nestává. Nic to ale neubralo na napínavosti. Jsem zvědavá, co se vyklube z Asada.

eliska8413
19.08.2020 3 z 5

V knize je ohromné množství postav, jejich rozlišení není úplně jednoduché a jakmile přijde na řadu diagram na papíře, vím, že je zle. Oceňuji počet stran, i příjemné plynutí příběhu. Sice moc nerozumím tomu, kde hlavní záporák vzal tolik peněz na takto rozsáhlou pomstu, ani délce věznění, ale v dnešní době už si člověk mezi rychlokvasícími detektivkami moc nevybere.
Popis věcí autorovi moc nejde, stejně tak charaktery postav jsou takové vyumělkované, ale třeba je to způsobené první knihou a v dalších už kostrbatosti ubyde.
Zvrat na konci knihy byl zbytečně vygradovaný a bohatě by stačila jedna patálie a ne tři.

radkanin
19.08.2020 4 z 5

Kniha, která je napínavá, lehce humorná (vzhledem k tématu opravdu mistrné). Strhující příběh, kde jste napjatí až do konce.

Ira13
16.08.2020 5 z 5

Knížku jsem si koupila jen tak - možná taky za odměnu po vyšetření. Ještě ve vlaku otevřela a za 4 dny byla přečtená. Četla se bezvadně a je až neskutečné, co musela ,,Žena v kleci,, vydržet.

Liana
16.08.2020 5 z 5

Jeej. Pred chvíľou dočítané a teda, že supeer. Videla som kedysi aj film, ten sa mi ale vôbec nepáčil a tak som sa do tej knihy pustila až teraz vďaka čitateľskej výzve. A som veľmi milo prekvapená. Čítalo sa to ľahko, svižne, bolo to pútavé a zároveň vďaka Asadovi aj mierne vtipné. Vidím to tak, že sa asi v dohľadnej dobe pustím do ďalších dielov tejto série. Odporúčam.

petra5167
16.08.2020 5 z 5

Dokonalé, čtivé, neotřelé, napínavé. Postavy originální, vtipné. Začátek výborné série.

ViolettaCh.
15.08.2020 4 z 5

Moje první setkání s tímto autorem dopadlo celkem dobře. Detektivka běžící v klidném tempu, až ke konci se děj zdramatizoval, zápletka zajímavá, dobře vymyšlená. Určitě se mrknu i na další knihy autora.

Viviana-Mori
10.08.2020 5 z 5

Autorovo jméno mi bylo veskrze známé, ale k jeho knihám jsem se dostala až před nedávnem. A byla jsem opravdu mile překvapena. Čtivé, napínavé a i přes hrůznost, která se v knize odehrává, mě vyšetřovatelé občas nutili se pousmát. Carl občas působí jako takový nerudný moula, ale ve skutečnosti je schopný, takový svéráz. A Asad tomu dodává šmrnc.
Merette mi bylo hodně líto, příšerný osud, nechápu, že nezešílela. Celkově je příběh hodně smutný, ale psaný tak nějak svěže, mě rozhodně nenudil. A ano, tušila jsem hodně dopředu, jak to vlastně je, ale nevadí mi to, pozitivní dojem z knihy mi to neubralo. Budu v případech rozhodně pokračovat, už jsem u konce druhého dílu.

Peti
06.08.2020

První kniha ze série mě nadchla. Svérázný komisař a svérázný asistent řeší případ mladé političky. Detektivka, která je velmi napínavá a přitom není příliš krvavá.