Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129031/bmid_carl-morck-zena-v-kleci-hXZ-129031.jpg 4 3579 711

Případy oddělení Q série

První případ komisaře Mørcka z oddělení Q. Celosvětový bestseller. Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Kvinden i buret , 2007

Ava365
13.12.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale stejně se ve většině severských detektivek opakují jistá klišé, která jim ubírají na věrohodnosti, uvěřitelnosti a alespoň v mém případě i na hodnocení :)

Veríňák
11.12.2020 2 z 5

Já na ty severské detektivky prostě fakt nejsem. Četla jsem to jen kvůli Čtenářské výzvě a vysloveně si těch 360 stran odtrpěla.
Klasicky protivný detektiv, debilní zápletka, superhrdinské rozuzlení... Ach jo, zklamání.

mcabr
11.12.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, četla se sama.

zdravíčko123
08.12.2020 5 z 5

skvělá kniha

Miliarda
07.12.2020 5 z 5

Mistrně napsané severské krimi, která v sobě snoubí vše co tento druh literatury ke svému úspěchu žádá. Napínavý příběh, výrazný policejní "hrdina", kvalitní zápletky a dobře propracované vedlejší postavy. Jussi Adler Olsen svou Ženou v kleci právem ukázal, proč je jedním z nejskloňovanějších autorů kriminálních knih a svou první knihou ze série "Případy oddělení Q" mě rozhodně nalákal na další detektivní příběhy s Carlem Mørckem. Shrnuto, podtrženo, nemám této knize absolutně co vytknout a pevně doufám, že se podobné kvality dočkám i v navazujících knihách.

irca3468
24.11.2020 5 z 5

Četlo se to samo, obzvlášť napínavý konec :) Určitě si přečtu další případy Oddělení Q.
V letošní výzvě jsem se dostala k několika detektivkám (včetně Cormorana Strika) a budu muset přehodnotit svá hodnocení.

RHorse
23.11.2020 3 z 5

Na začátku jsem měla pocit, že čtu nějakou detektivku od školáka, jak to bylo snad jak podle návodu psané a záměrně chaotické. Nicméně následně jsem se začetla a nedalo se moc odtrhnout. V půlce knihy mi však došlo, kdo je pachatelem a pak už se mi to jen potvrzovalo a potvrzovalo, dokud to autor sám neprozradil. Upřímně, mi motivy pachatele (ů) přijdou jako přehnané a i když si představím psychopata, tak si nemyslím, že by se mohl takto chovat. Avšak nemůžu autorovi upřít, že i přes vyzrazení zápletky poněkud záhy, si zachoval napínavost děje až do úplného konce.Určitě se chystám na něco dalšího a budu doufat, že tentokrát ta zápletka bude propracovanější.

vejmel
17.11.2020 4 z 5

Je to první kniha od autora, kterou jsem četl a asi ne poslední. Měl jsem ji rozečtenou několik let, protože asi v polovině jsem se v příběhu už trochu ztrácel. Nedávno jsem se k ní vrátil a na konci napětím skoro rozmačkal čtečku.

borupet
13.11.2020 4 z 5

Moje první kniha od autora. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale pak to bylo skvělé. Možného pachatele jsem odhadla poměrně brzo, trochu mi vadilo, že i v knize byl odhalen dost dlouho před koncem.... Ale čtení napínavé, příjemné, určitě si ještě něco od autora přečtu.

ArwenAragorn
05.11.2020 5 z 5

81%
Napínala zrak do tmy, srdce jí bušilo a nakonec se rozkřičela. Řvala, dokud jí nezačalo zvonit v uších a hlasivky nevypověděly službu.

Přečetla jsem si s chutí znovu. Líbí se mi oddělení Q, líbí se mi Carl a líbí se mi Asad. S Merete jsem prožívala každý okamžik jejího útrpného vězení. Příběh nepostrádá napětí a na závěr je hodně akční. A Asad se nezdá!
Pořád doporučuji k přečtení.

martina.culik
01.11.2020 5 z 5

První kniha od autora, kterou jsem četla a nejspíš nebude poslední.
Komisař mi hlavně zpočátku nebyl moc sympatický, i když mám většinou takové trochu zpustlé typy ráda. Postupem času se to ale zlepšilo.
U severských krimi románů se tak nějak očekává, že to bude drsné a skoro až neuvěřitelné. a tato kniha rozhodně není výjimkou. Určitě se podívám i na filmové zpracování, abych porovnala, jak hodně se liší od knihy.

HelenBarbora
29.10.2020 5 z 5

Za mě nejlepší díl :D

AlenaF
22.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od Adler-Olsena. Skvělé.

LucySmile
18.10.2020 4 z 5

Detektivky normálně nečtu, tuto knihu jsem si vybrala na základě čtenářské výzvy a jsem za to ráda. Kniha je dobře napsaná, ale ke konci jsem se spíš nudila. Taky mě mrzí, že je na mě celkem brzo odhaleno, kde je ukrytá a kdo ji unesl. Určitě to není moje poslední detektivka.

terkabed
14.10.2020 4 z 5

Bavilo mě to. Kdo a proč to udělal jsem odhadla několik kapitol před hlavními hrdiny, ale to mi nijak neskazilo celkový dojem z knihy. Možná se v budoucnu k sérii vrátím.

Kate72
12.10.2020 3 z 5

No, nestává se mi to často, ale řekla bych, že tady se docela snadno i poměrně brzy dalo uhodnout, kdo stojí za zmizením Merete Lynggaardové. Takže to rozuzlení a všechno kolem bylo už pro mě takové klišé.

Anna27
11.10.2020 4 z 5

Mnohem lepší než Kepler. Příběh má spád, sice brzy víme kdo je padouch, ale to na napětí neubírá. Jediné co mi vadilo byl trošku překlad a slova typu "čásek", "skáknu", "prácička".. Skvělé i jako audiokniha.

Zulejka
08.10.2020 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora. Dnes dočteno, no spíš zhltnuto, kniha se čte sama, příběh je zajímavý, poutavý a místy i úsměvný. Jdu objednat další díl a už se na něj moc těším :-)

Lanley
08.10.2020 5 z 5

Kriminálky mě v minulosti nikdy moc nebraly. Což se až díky této knize změnilo.
Kdesi na internetu jsem narazil na reklamu na knihu Vzkaz v láhvi (třetí díl této série). Popis knihy mě naprosto uchvátil. Mimo jiné i proto, že jsem tou dobou žil už skoro rok ve Skotsku. No a vzhledem k tomu, že neumím číst a vlastně ani nechci začínat číst příběhy od prostředka, musel jsem si nejdřív pořídit první díl.
Příběh mě do sebe vtáhl už od prvních stran. Celá kniha je napínavá tak moc, že jsem u konce knihy občas zapomínal i dýchat.
Hodně moc se mi líbí chemie mezi hlavními postavami a obrovským překvapením pro mě bylo to, že i takhle temná detektivka mě dokáže místy pobavit a rozesmát. Životní postoj hlavního hrdiny je mi velice sympatický a jeho asistent Asad je proste skvělý. Jediné, co bych z knihy klidně odebral, jsou pasáže s bývalou ženou Carla, které mi připadají v knize trochu zbytečné. Je to ale jen maličkost. Kniha je jinak perfektně promyšlena do posledního detailu.
Severské krimi je prostě drsné a občas se u čtení budete cítit opravdu stísněně, tak jako žena v kleci...

Katulinka69
05.10.2020 5 z 5

Byl mi doporučený film, ale nejdříve jsem chtěla přečíst, což se mi povedlo za 2 dny,nyní už mackam play na ovladači a zítra začínám s druhým dílem v sérii. Mé hvězdy v hodnocení mluví za vše.