Nesmírný

Nesmírný https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248253/bmid_carl-morck-nesmirny-xry-248253.jpg 4 1625 331

Případy oddělení Q série

Oddělení Q znovu v pohotovosti. Šéfa oddělení Q Carla Morcka vyruší při obyvklém ranním šlofíku v práci telefon. Požádá ho o pomoc kolega z Bornholmu, ale Carl odmítne. O několik hodin později za to ponese následky a svou tvrdohlavou asistentku Rose tentokrát rozžhaví doběla. Oddělení Q se pod velkým tlakem vrací k sedmnáct let starému a mimořádnému případu dívky, která jednoho dne zmizela ze školy a později byla nalezena mrtvá vysoko ve větvích stromu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Den Grænseløse , 2014

Miruš
07.02.2016 5 z 5

Zase další bomba knížka, strhující, napínavá... kdykoli

Maskati
30.01.2016 5 z 5

Tragédie,když někdo píše v intencích "nejslabší","obsáhlý" a pod.Já pravím: úžasné,skvělé,výborné a komu se to nelíbí,ať se dívá na Kobru jedenáct....Kriminalista není Robocop,ale člověk se svými city,emocemi,touhami,radostmi i frustracemi,které tato práce hlavně přináší.A tomu přišel Olsen na kloub! Policejní práce je mnohdy nezábavná piplačka a psaní úředních záznamů,ale taky úžasný adrenalin,když nasajete stopu,nebo když to začne do sebe zapadat.Tohle právě umí Adler skvěle popsat,jakoby snad toho policajta někdy dělal.Jasně, že jsou tam nějaká klišátka - polda bez rodiny,věčně neoholený a drsně sarkastický,chodící bez pistole atd., ale to mi nevadí a nějak to k tomuhle žánru patří.Sám si docela těžko dovedu představit detektiva,který ráno čile vyskočí plný empatie,na balkoně si zacvičí jógu, nebudí manželku,přebalí dvojčata a připraví všem snídani,aby radostně dorazil na služebnu dychtivě očekávající zazvonění telefonu.Takhle to opravdu nechodí.A Olsen to ví a prostě umí,a v tomhle díle to dokázal podle mne asi nejvíc.

Veru_92
28.01.2016 3 z 5

Olsen zatim nenapsal knihu, ktera by me nebavila, nicmene toto je z meho pohledu jeho zatim nejslabsi pocin.

petrzel
22.01.2016 4 z 5

Pro mě tato kniha byla zatím asi nejslabší ze serie. Jinak se mi ,ale líbila.

Manyna
21.01.2016 3 z 5

Marca jsem úplně vynechala, o to víc jsem se těšila na další knihu.
Příběh se mi v celku líbil, ale je fakt, že poslední dobou jsem, možná shodou okolností, četla vícero knížek s dost podobným tématem. Problém byl, že v předchozích dílech jsem doslova hltala stránku za stránkou, při čtení mě mrazilo a byla jsem nedočkavá, jak to celé dopadne. U téhle knihy to bylo trošku jinak, asi proto, že mi příběh tolik nesedl, tak jsem knihu četla docela dlouho, napětí se nedostavilo a na konci mi pak už bylo tak trošku jedno,jak to vůbec skončí.
Jsem z toho pořád rozpačitá, možná, že si ji ještě někdy přečtu znovu a změním názor.

kalache
20.01.2016 4 z 5

...postavy v téhle knize jsou velmi uvěřitelné a příběh plyne takovým syrovým venkovským tempem.Jenom se mě zdá,že kriminalita na severu Evropy nebývale vzrůstá...

raty
20.01.2016 5 z 5

Tahle parta vyšetřovatelů mě prostě chytla. V této knize najdeme skvěle propracovaný detektivní případ, humor a napětí. Navíc nás autor pěkně napíná rozvíjejícím se příběhem hlavních postav. Co bude dál?

anoti
13.01.2016 4 z 5

Pan Olsen píše neuvěřitělně poutavě a rozsáhle...Každá kniha, kterou čtu mě neuvěřitelně vtáhne do děje, tak že mi přijde jako bych tam byla s nimi a ani tato nebyla vyjímkou.Vše co napsal se mi líbilo, žel toto dílo pro mě bylo o maličko slabší, ale opravdu jen o nepatrný kousek.Těším se na další.

bookcase
13.01.2016 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Carl a jeho "mužstvo" mě nepřestanou nikdy bavit. Hlavně Asad a jeho průpovídky.

crazyjuan
05.01.2016 4 z 5

Začátku série se tato kniha nevyrovná, ale pořád Olsen patří k tomu nejlepšímu, co se dá v severské krimi číst.

aralka
20.12.2015 5 z 5

Kniha mě moc bavila, stejně jako všechny předešlé z oddělení Q... rozsáhlost knihy mě vůbec nevadila.... jsou to takové inteligentní detektivky, které mají i určitý přesah, nejde jen o samotný případ, ale i o mezilidské vztahy, poněkud zvláštní přístup vedení k oddělení Q, které je celé vlastně takovým outsiderem, stejně jako jeho šéf Karl atd..... kniha je místy i dost vtipná, hlavně v dialozích, prostě za mě určitě plný počet hvězdiček, moc povedené !

Eevina
19.12.2015 5 z 5

Za mě 5 hvězdiček. Čím víc stránek, tím lepší. Možná je pravda, že kdyby autor ubral pár stránek a zrychlil tempo, taky by to neuškodilo, ale mě těch skoro 600 stran nevadilo. Výborně napsané a musím říct, že od půlky knihy jsem si myslela, kdo je vrah ale autor mě opět dostal. Oddělení Q mě nesmírně baví.

konicekbily
18.12.2015 4 z 5

Více mne baví humorné dialogy vyšetřovatelů než vleklé - rozvláčné vyšetřování 17 let staré vraždy se souběžným krimiipříběhem vymyšlené sekty. Kdyby se mu to povedlo napsat na méně stránkách, dostal by hvězd pět.

AAndulka
13.12.2015 4 z 5

Po, pro mě lehce rozpačitém, Marcovi se nám konečně navrací starý dobrý styl, kterým byly tyto knihy o oddělení Q psané. Hvězdičku srážím za lehce pomalejší tempo uprostřed knihy, které mohlo být lehce urychleno, nebo možná mohla tato část knihy více vtáhnout do děje, tak jak to dělá začátek a především konec. Jsem ještě plná dojmů, takže mé hodnocení možná nebude úplně objektivní, ale za mě 4 a půl *! :-) POZOR TEĎ PŘIJDE LEHOUNKÝ SPOILER! - PS: Nikdy není nic tak, jak se zdá. Děkuji Adleru-Olsenovi. Opět mě dostal!

soukroma
03.12.2015 5 z 5

Paráda - zejména po Marcovi je to zase starý známý Carl a jeho suita, kteří neskutečně baví. Bylo až neuvěřitelné, kolik práce celému oddělení Q, v plném nasazení, dalo vypátrat podezřelého vytipovaného hned na začátku knihy, i když se zločin odehrál před nějakými 17 lety a podezřelý se nejen neskrýval, ale byl docela hodně na očích. Zatímco 3/4 knihy se zabývá tímto vcelku poklidným pátráním mezi pamětníky, svědky, hromadami papírů, výkresů a hudby, a je doplněn paralelním příběhem pošahané ženské a podivného všeobjímajícího "přírodního učení", závěr bere svou akčností, syrovostí a napínavostí dech. Samotné vyústění pak naznačí, že čtenář nemůže snadno vytušit, jak to vlastně bylo, když samotní aktéři v tom mají zmatek a, pokud vůbec připustí, že ke zločinu došlo, vidí každý viníka v někom jiném.

Magnovak
16.11.2015 3 z 5

Já nevím, mně se to četlo špatně, kniha klidně mohla být poloviční. A naopak - od začátku bylo přeci jasné, že to je jinak. Konec mě nepřekvapil, tušila jsem mlhavě celé pozadí poměrně dlouho (víceméně od sebevraždy B.), takže za mě průměrná detektivka a spolu s Marcem určitě to nejhorší od JAO, tématicky mi to bylo také na hony vzdálené, takže bohužel, palec dolů.

buschka
16.11.2015 5 z 5

Tak na tento díl jsem se moc těšila. Předchozí Marco mě mírně zklamal.
Opět skvěle vybrané nevšední téma, nechybí Asadův velbloudí humor, dobrá zápletka, rozvíjí se postavy z Q-čka. Už aby JAO napsal další díl. :)

zuzurana
13.11.2015 5 z 5

kniha uz precitana a na konci som bola prekvapena.. Ked som si celu knihu myslela, ze autor nam pocas priebehu knihy prezradil kto je vrah, tak na konci knihy som bola ocarena s vysledkom. Vobec som si nemyslela, ze by mohol byt vrahom tej slecny niekto iny...Kniha bola super a je mi teraz velmi luto, ze nemam dalsiu knihu od Adlera na citanie.. Kiez by mu coskoro vysla dalsia kniha...zboznujem tohto autora, je super...vrelo odporucam - ked ste ju este neprecitali, tak rychlooooo

Dousabel
13.11.2015 5 z 5

Tak z tohohle jsem vážně nadšená! Po Marcovi, kde měl Carl se svou smečkou velice málo prostoru, jsou zpět v plné síle! (No, i když na konci této knihy spíše v trvalé invaliditě :o)). Prostě oddělení Q je zpět ve skvělé formě a já jsem si to maximálně užila! Carl ještě více ubručenější, Asad se svými dokonalými překlady ještě zábavnější a Rose je čím dál záhadnější! Za mě super a strašně se těším na další díl, už teď se mi po nich stýská!

zuzurana
12.11.2015 5 z 5

Knihu som este neprecitala celu, lebo si ju uzivam a pomalicky citam. Mne sa strasne paci a mam pocit, ze je najlepsiou zo vsetkych. Ked citam niektore komentare, tak som prekvapena, preco sa niektorym nepaci. Ja davam plny počet hviezdiciek. Cele hodnotenie knihy a názor na nu dam az ked ju celu docitam.

sekty dánská literatura severská krimi dánské detektivky

Jussi Adler-Olsen
dánská, 1950