Sběratel kostí

Sběratel kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234682/mid_lincoln-rhyme-sberatel-kosti-plR-234682.jpg 5 2897 470

Případy Lincolna Rhyma série

První případ legendárního Lincolna Rhyma! Lincoln Rhyme býval brilantním kriminalistou, géniem na poli forenzní analýzy. Pak přišel nešťastný úraz, po kterém je Rhyme zcela nepohyblivý a emocionálně na dně. Schopnost bravurního úsudku a dedukce mu naštěstí zůstala, a tak může policii pomáhat při pátrání po sériovém vrahovi, který děsí celý New York. Pachatel se zjevně rozhodl hrát s vyšetřovateli zvrácenou hru na kočku a myš: záměrně nechává na místě činu drobné stopy a pohřbívá své oběti typicky morbidním způsobem. Jako by byl přesvědčen o vlastní nepolapitelnosti; jako by pro něj byly spáchané vraždy prostředkem k souboji s vyšetřovateli. Vlastně jen s jedním z nich... Lincoln Rhyme je sice ochrnutý, ale géniem zůstal. S pomocí špičkové laboratorní techniky a hlavně s přispěním začínající policistky Amélie Sachsové postupně prochází labyrintem stop a vodítek, které mu Sběratel kostí předložil. Rhyme se bude muset ponořit hodně hluboko do temnot šílencovy mysli, aby zachránil před krutou smrtí další nevinné oběti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

The Bone Collector , 1997

charlizee
26.04.2022 3 z 5

Mám takové podezření, že Deaver vedl sám se sebou soutěž, jestli dokáže příběhu dál a dál nakládat, až z toho nakonec vznikla tahle absurdita.
Když jsem si děj dneska shrnovala nahlas, všechno to vyplavalo.
V tomhle příběhu prostě nestačí nápaditý vrah, který se drží scénáře jiného, svého o století staršího předchůdce.
Nestačí ani to, že je k řešení případu povolán detektiv, toho času dlouhodobě mimo službu.
On je ten detektiv navíc kvadruplegik lačnící po svém vlastním skonu, takže samozřejmě - přihrajme mu tam mimořádně krásnou řadovou policistku, jejíž schopnosti byly dosud v policejním sboru opomíjeny. Artritida? Ta ji trápí jen v první čtvrtině knížky, pak najednou ty mučivé, detailně popisované bolesti úplně zmizí… A podobných obratů se stane X a někdy se je autor dokonce snaží vysvětlit.

Já vím! Já vím, že se u tohoto typu knih nemá moc přemýšlet, ale sakra, i zábava by měla dávat jakous takous logiku.

Warty
15.04.2022 5 z 5

Velmi čtivé a napínavé. Děj má spád. Prostě vše, co má detektivka mít. A geniální vyšetřovatel je jen třešničkou na dortu.

Galadwen
14.04.2022 3 z 5

Docela čtivé, místy napínavé, ale jako detektivka poněkud nevěrohodné. Rhyme je až moc geniální, než abych věřila, že je to možné.

vladka321
11.04.2022 3 z 5

Kniha se četla dobře, měla spád, myšlenku, ale také jakousi až neuvěřitelnou dokonalost. A ta mě hodně tahala za moji fantazii. Pro mě příliš vykonstruované až pochybné. Konec byl drsným vyústěním úplně jiného zločinu než by člověk čekal a to přidává hvězdičku za naprosté překvapení.

iška
23.03.2022 5 z 5

Tak teď netuším, proč jsem se tomuto autorovi tak dlouho vyhýbala. Má to spád, napětí, moc dobře se mi to četlo a určitě sáhnu po některém z dalších případů.

hellena1523
19.03.2022 5 z 5

Skvělý čtenářský zážitek! Pro milovníky thrillerů klasické dílo. Nechápu, že jsem knihu tak dlouho odkládala... Snad proto, abych ji pak slupla jako malinu!
Bylo zajímavé podívat se zase do doby před Googlem a naší technickou, možná až přetechnizovanou dobou,kdy bedny jako Lincoln mohly oslnit.
Amélie mi chvilkami trochu lezla na nervy, ale byla, stejně jako ostatní postavy, brilantně zpracována.
Kniha má nápad, spád, napětí, moment překvapení i nenápadné stopy, podle kterých lze vyvodit, kdo je vrah, ale i tak mě to trklo až spolu s autorovým odhalením.
Za mě opravdu spokojenost.

Maevie
14.03.2022 3 z 5

Protože hodnocení Sběratele kostí píšu s malým zpožděním, mohu potvrdit to, čeho jsem se už při čtení obávala. Pamatuji si, že kniha byla čtivá, mezi hlavními hrdiny probíhalo jakési romantické jiskření, ale kdo byl vrah a proč se jím stal, bych dohromady už nedala. Naopak si jasně vzpomínám na prakticky zázračnou dedukci Lincolna Rhyma a vyšetřovací metody, nad kterými musel zvednout obočí snad každý. Suma sumárum, detektivka by si odnesla tři a půl hvězdy, pokud by to šlo.

EliskaD
01.03.2022 3 z 5

K přečtení mé první knihy od Deavera mě přesvědčilo vysoké hodnocení čtenářů zde na DK... No nevím, já půjdu trochu proti davu.

Jsem si vědoma, že kniha je fikce, ale i přes toto vědomí mi v příběhu nesmírně vadil naprosto nelogický průběh vyšetřování. Zejména tedy nadlidsky zázračné deduktivní schopnosti Lincolna, který podle snítka prachu dokázal hned učit nejen jeho původ (cihlu), ale také z jakého domu v New Yorku cihla je, a kam mají tedy detektivové zamířit. Obdobně to bylo i s mnoha dalšími mikrostopami, které pachatel zanechával na místech činu. Dále věci jako laborka v obýváku, pochůzkářka ohledávající místo činu... A to dopadení pachatele bylo dost k smíchu...

K hlavním postavám jsem získala vztah až téměř v závěru, kdy se více sblížili právě i Lincoln s Amélií. Celkově však musím uznat, že kniha byla čtivá, příjemně se četla.

Pavlnka
26.02.2022 5 z 5

Kdysi jsem začala číst a skončila jsem na začátku. Tentokrát jsem začátek přetrpěla a pak to tedy byla jízda. Chytám se na další díly. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi napětí.

Booky84
04.02.2022 5 z 5

Naprosto úžasná detektika, kterou jsem měla už hodně dlouho na seznamu a konečně na ni došlo a to díky letošní čtenářské výzvě. Pachatele jsem samozřejmě vůbec netušila a byl to pro mne šok. Ovšem hlavní postavy Sachsová a Rhyme jsou mi sympatičtí a rozhodně si přečtu další díly.

Kulda1981
23.01.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem chtěla již dlouho číst a teprve až čtenářská výzva mě přesvědčila, že teď je ten správný čas. Vzhledem k tomu, že jsem viděla první film, sice už je to déle, jsem od ní měla velké očekávání. Knížka se mí líbila mnohem víc než film. Na ten jsem se koukla teď znovu a vlastně mě dost zklamal. V knížce je jiný děj a mnohem propracovanější. Vážně super. Určitě budu číst další.

zouharov
08.01.2022 5 z 5

Napínavá detektivka od které se nešlo odtrhnout. Do poslední chvíle se nedá odhadnout, kdo je vrah. Úplný konec mě překvapil. Ráda přečtu další knížky od autora.

mataj
01.01.2022 5 z 5

Výborná detektivka plná napětí a se zajímavým vyšetřovatelem určitě stojí za přečtení. Kdysi dávno jsem tuto knihu viděla zfilmovanou a také se mi líbila. Asi se nechám zlákat dalšími díly.

ivana7717
03.12.2021 5 z 5

Od autora som čítala už niekoľko kníh, obdivujem hlavnú postavu, vyšetrovateľa, ako dokáže aj napriek handikapu ísť za svojím cieľom. Príbeh je napínavý, nie je veľmi rozťahaný a čitateľa drží v napätí až dokonca.

padola
10.11.2021 4 z 5

Napínavá detektivka, poslouchala jsem jako audioknihu, je to výborně namluveno. Jenom ten konec je takový divný.

Ivanule
31.10.2021 5 z 5

Když jsem ve čtenářské výzvě uviděla :Kniha, která má v názvu část lidského těla, vůbec jsem nevěděla, co za knihu si vyberu až v tématech k tomu jsem si řekla,že si vyberu Sběratele kostí, protože jsem si tuto sérii chtěla přečíst jednou celou a tím pádem jsem k tomu měla i příležitost. Kniha se četla jedním dechem,ale docela se mi do toho pletl film a protože od kdy je Amelie zrzka??:DDD Ale co nevadí...Kniha napínavá, Deaver umí prostě psát a já se těším na pokračování série:)

pipa36
31.10.2021 4 z 5

Procházím si vleklou čtenářskou krizí, kdy mi nějak čtení nechutná, ale s poslechem audioknihy problémy nemám. K narozeninám jsem od rodičů dostala sérii audioknih o Lincolnu Rhymeovi namluvenou J. Vondráčkem - o sérii jsem nic nevěděla, šla jsem do toho s čistou hlavou.
První díl se mi líbil - geniální kriminalistický mozek uvězněný v nehybném těle kvadruplegika Lincolna Rhymea se snaží vyřešit sérii únosů pro změnu chorého mozku Sběratele kostí, který dokáže vymyslet opravdu velmi brutální způsoby, jak své oběti sprovodit ze světa.
Stará detektivka v novém kabátku od OneHotBook - velmi vydařená věcička.

mazlak
31.10.2021 4 z 5

Tato kniha se mi dostala do rukou náhodně. Tedy vlastně díky čtenářské výzvě 2021, a vybral jsem si ji zcela bez rozmyslu. Jaké bylo překvapení, že v tomto příběhu figuruje postižený na vozíku s poškozenou páteří. Protože jsem před tím dočetl knihu "Než jsem tě poznala", a byl jsem tak melancholicky naladěn že jsem v této knize hledal odreagování. Přišlo jen zcela pozvolně. Děj byl velice napínavý, nechyběla ani milostná romance, ale hlavně, nebylo zde dramatický závěr.

Mirin1349
21.10.2021 4 z 5

Škoda, že jsem kdysi viděla film, protože mě to spíš odrazovalo od toho přečíst si knihu, jejíž příběh vlastně znám. Ještě že jsem změnila názor a do čtení se nakonec pustila. Bylo to napínavé, skvěle napsané, charaktery byly parádně vykresleny a zasazení postiženého kriminalisty jako jedné z ústředních postav je zase svěží vítr v povětšinou stereotypních a jednotvárných postavách v ostatních příbězích. Amélie i Lincoln mi přirostli k srdci a moc ráda se zase zúčastním jejich příštího dobrodružství.

Aderon
20.10.2021 4 z 5

Moc pěkná kriminálka. Byl jsem mile překvapený a těšil jsem se na každé další čtení do a z práce domů. Příběh je to poutavý a má spád. Přesně tak je to ono. Rád si přečtu další knížky.