Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60043/bmid_lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4 1450 230

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. Dotisk v r. 2007 a 2009... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

Majkrofon
23.12.2016 4 z 5

Ďalší Lincoln Rhyme, opäť vynikajúci záver plný zvratov, bohužiaľ začiatok sa trošku vlčie a nie vždy je to až také pútavé čítanie, preto len 4 hviezdy. Ale kvalitné čítanie, to každopádne.

katka_dv
17.12.2016 4 z 5

Detektivka by šla rozdělit na části:
1. úvod (příjezd do nemocnice – odjezd z nemocnice – seznámení se z hlavními hrdiny);
2. chvílemi občas nuda (močál – bažina – řeka – les);
3. závěr (zvrat – další zvrat – ještě zvrat – happy-end).

hana4834
10.12.2016 4 z 5

není nad lincolma ten vždy vše vyřeší

frkotik
28.11.2016 5 z 5

Teda já jsem byl po dočtení (dnes ve dvě ráno) naprosto nadšenej, třetí dil Rhyma je zatím naprostá jednička a okamžitě se jdu pustit do dalšího dílu :) Všechny postavy, které jsem podezříval, byly nevinné a naopak a tak by to mělo asi být :o) Jen ti sršni, z toho jsem měl husí kůži...

ODINEK
21.11.2016

Moje první kniha od tohoto autora a nevim, nevim. Přečetla jsem 100 stran a kniha mě zatím nechytla, mám pravidlo 100 stran a pokud mě kniha nechytne, tak ji dávám stranou na později. Tak uvidíme příště.

Nuny
08.11.2016 5 z 5

Příběh je podle mého názoru trochu překombinovaný a je v něm spoustu postav, takže čtení na úseky je trochu složitější. Ale musím opět vyzdvihnout promyšlenost a bezchybnost.

Viviana-Mori
06.11.2016 5 z 5

Zase musím dát plný počet, plné nečekaných zvratů, akce, spoustu zajímavých informací ze života hmyzu a těch hajzlíků tam je teda požehnaně. Celý kraj prolezlý zločincema, to je fakt depresivní. Hlavně že to dobře dopadlo, postavy přežily a tak se můžu těšit na další díly. :)

ovpana
04.11.2016 5 z 5

Super čtení , zajímavý děj udržuje v napětí a dělá knihu dobře čtivou.

DatabazeKnih100
16.10.2016 5 z 5

Opět skvěle vykonstruované a promyšlené do posledního detailu. Musím říct, že jsem podobně uchvácená jako z prvního dílu, možná dokonce o něco málo víc. Kupodivu se mi líbila i ta spousta nových postav a nové prostředí, byla to příjemná změna. Nenudila jsem se ani chvilku. Skvělé!

haWranka
02.10.2016 5 z 5

Tenhle díl byl tak nějak jiný hned z několika důvodů. To nejvýznamnější je asi naprostá změna prostředí a pak taky rozpor v názorech mezi Lincolnem a Amélií. Ale mně se to líbilo mnohem víc než Tanečník. Četla jsem se zatajeným dechem, a mít víc volného času, zvládla jsem knihu na jeden zátah. No, jsem zvědavá na na další díl!

Aniczka
18.09.2016 5 z 5

Deaver opět nezklamal. Super čtení. Napínavé. Chvílemi mrazivé.

dominika2585
17.08.2016 5 z 5

Skvěle vymyšlený příběh, přišlo mi to dokonce o kapku lepší než Sběratel kostí :) Nad událostmi na konci jsem jen nevěřícně kulila oči. Prostě dokonalé zakončení :)

jaja1989
09.08.2016 5 z 5

husty to se jinak neda nazvat proste napinavy az do konce a konec je ten nejlepší .

zpevSusannah
05.08.2016 5 z 5

Deaver, autor píšící neuvěřitelně čtivé a poutavé knihy. Už potřetí mě utvrdil v tom, že s jeho knihou se nikdy nemůžu nudit.
Zápletka propracovaná do každého detailu, člověk do poslední chvíle netuší, co se z toho všeho vyklube.
A přestože mám velkou fóbii z hmyzu, tak výklad chování všech brouků, blanokřídlých a dalších bzučivých i nebzučivých potvor vs. chování člověka mě bavil a dobarvil celý příběh.
Za mě jasných pět hvězdiček.

Lenny33
03.08.2016 4 z 5

Autor píše neuvěřitelně dobré knihy. Vše má propracované do nejmenších detailů a často nevěřícně kroutím hlavou, jak to mohl všechno takhle krásně promyslet a sepsat. Ale opět mě zklamal konec - na mě je to prostě až moc přeplácané a překombinované. Takže nakonec 4*.

KatkaK.
16.06.2016 5 z 5

Veľmi dobrá knižka a záver ako vždy prekvapujúci.

Aymira
14.06.2016 5 z 5

Pro mě ještě o chlup lepší než třeba Sběratel kostí. Příběh odehrávající se po celou dobu v jakémsi zapadákově v Severní Karolíně, kde žije nekonečné množství zakomplexovaných buranů a jeden majetný podnikatel. Různé skupinky lidí hledají ve volné přírodě v močálech jednu dívku a každá z těch skupin má pro její nalezení protichůdné pohnutky. Lidé umírají mrknutím oka, aniž byste to čekali. Prostě přijde rána - bum - a vy ani v první chvíli netušíte kdo koho zastřelil. Na konci onen tradiční mnohonásobný zvrat, kvůli kterému po celou dobu čtení pouze hádáte, kdo že by mohl být tím špatným a o co vlastně všem jde. Výborný thriller!

petrulka
07.06.2016 4 z 5

Tak mě knížka chytila od prvních řádek. Mnohem, mnohem lepší než předchozí díl. Nenudila jsem se ani minutu.

Lu89
19.05.2016 5 z 5

Slabší rozjezd, zato konec naprosto neuvěřitelný, takže nelze jinak, než 5 hvězdiček z pěti.

tinka1974
09.05.2016 4 z 5

Trochu jsem se chvilkama ztrácela. Bylo tam moc postav. Ale jinak super. Jasný případ se otočil o 180 stupňů a všechno zkončilo jink, než se dalo předpokládat. Ale tak tomu bylo i u předešlých případů