Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60043/bmid_lincoln-rhyme-prazdne-kreslo-RL0-60043.jpg 4 1450 230

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou spolupracovnicí Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí šerif nedalekého městečka a prosí jej o pomoc při řešení zapeklitého případu. Proti němu však tentokráte nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný pro svůj vzhled a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun“, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž pouští do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové okolnosti. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden. Dotisk v r. 2007 a 2009... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

Vandiba
05.11.2017 5 z 5

Wow! Naprosto parádní. Kniha napínavá od začátku do konce. Deaver zase nezklamal!

hs777
25.09.2017 5 z 5

Třetí díl s Lincolnem a opět vynikající, i když tentokrát excelovala víc Amélie. Jak je u Deavera zvykem, zvratů je tam milión šest, takže co čtete na předposlední stránce zdaleka nemusí platit i na té úplně poslední. Rozhodně doporučuji.

Welinie
19.09.2017 4 z 5

Já jsem si to teda užila od začátku dokonce. Ale asi bych tam přidala trochu víc Rhymovo myšlenkových pochodů.

jefff
17.08.2017 4 z 5

Super-napínavá kniha, která se čte sama od začátku až do konce. Případ zajímavý, zase originální oproti prvním dvěma dílům. Konec je hodně "sherlockovský", což mi úplně nesedí, ale jinak nemám co vytknout.

Martinacertik
30.07.2017 5 z 5

Líbil se mi nápad. Děj mi utíkal sám a Lincoln mě prostě bavil jako vždy. Jsem z autora nadšená na to, že se mi do rukou dostal vlastně úplně náhodou a nečekaně.

harena
23.07.2017 5 z 5

Opět skvělý thriller, napínavý až do konce! Pro mě pátá kniha ze série a pan Deaver rozhodně nezklamal. Jeden zvrat střídal druhý, nakonec jeden megazvrat na konci a všechno bylo zcela jinak. Zajímavá postava Hmyzouna, jeho vyprávění o hmyzu - většina z toho byla pro mě novinkou a bavila mě. Jeffery Deaver patří mezi spisovatele, kteří psát prostě umí. Těším se na jeho další díly.

Tabby
21.07.2017 5 z 5

Deaver jak má být, skvěle napsaná napínavá od začátku až do konce.
Tentokrát se posuneme z velkoměsta do malého městečka, kde má Lincoln pomoct tamní policii.
Když si myslím že už mě nemůže nic překvapit, tak mojí teorii rozcupuje na malé kousky a vše je jinak než se zdá. Každý kousek zapadne do sebe a vše se utvoří v dokonalý konec.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Napínavá od začátku do konce. Vynikající kniha. Super.

Kerberos
21.06.2017 5 z 5

Tak tenhle díl měopravdu dostal,super.

Lana33
18.06.2017 5 z 5

Kniha ve me dokazala probudit rozpolcenost a neustale me nutila zamyslet se nad podivnym Hmyzounem. Brzo jsem si nejakym zpusoben dokazala odhanout, kdo je nejvetsim zlounem, kdo by za tim mohl stat, ale ani ve snu me nenapadlo, kdo vsechno je do zapekliteho pripadu zapojen. Konec byl velkym prekvapenim. Jako vzdy ve me Deaver probudil touhu sahnout po dalsi knize ze serie. Tento autor rozhodne vi, jak zaujmout ctenare.

Janca13
21.05.2017 5 z 5

Jako vždy napínavé až do samého konce.

Půca4
02.05.2017 5 z 5

Úžasné. Tak nějak už Deavera znám, takže když už to vypadalo na konec, věděla jsem, že se vše nakonec ještě změní a nespletla jsem se. Dokonalé prostě. Doporučuji!

klokan.1905
04.04.2017 5 z 5

Prázdné křeslo...
Třetí případ Lincolna Rhyma a jeho asistentky Amélie Sachsové nás zavádí do Severní Karolíny... Zde se na Rhyma obrací místní šerif s prosbou při řešení jednoho případu... Proti Rhymovi a Sachosové však nestojí profesionální zabiják, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý kluk, přezdívaný Hmyzoun...
Jeffery Deaver je prostě bůh, když už si člověk myslí, že je to ten - tak obrat o 180° a veškerá má teorie je rozštípaná na třísky... Knížka byla skvělá, mohu jenom doporučit k přečtení...
... co je podstatou naší práce? Drobná vítězství. Občas najdeme vlákno, občas částečný latentní otisk, sem tam pár zrnek písku, která nás mohou dovést až k domu pachatele. O nic víc nám nejde - jen o drobné úspěchy. Já vím, že už z tohohle křesla nikdy nevstanu... Ale potřebuju drobné vítězství...

jockjock
04.04.2017 5 z 5

Mame tady mesto bez deti a v nem 16 leteho panice,na veku toho panice vlastne nezalezi,je jedno jestli vam je 16,18 nebo 31...lol.
Pro tohoto panice neexistuje nic krome jeho posedlosti hmyzem az do jednoho dne, kdy si rekne dost bylo motylu,mravencu stonozek,brouku(neplest s Beatles!)a tak se rozhodne podivat i na lidske samicky ale to asi nemel delat,zacnou mu potize a po chvili uz stoji proti celemu mestu,jen Amelie mu snad muze pomoci v tomto pribehu plnem prevratu udalosti jak uz od Deavera zname.

Schamila
09.03.2017 5 z 5

Tak to bylo super, podezřelý jeden, zápletek spousta a neskutečné zvraty v závěru - pořád je vše jinak, než si myslíte a k tomu všemu ještě drahý Lincoln a Amélie. Moc hezky byl také probrán život hmyzu, obdiv autorovi - asi si o něm také něco časem přečtu. Shrnuto - fakt bezva - doporučuji.

KaiShun
24.02.2017 5 z 5

Tahle partickaburanu :D

noral
20.02.2017 5 z 5

Excelentní, jako každý díl.

hana.hanigerova
15.02.2017 4 z 5

Vynikající kniha s příběhem z amerického maloměsta, kde se mi líbilo mnohem víc, než na Manhattanu :-) Mnoho zvratů a konec úplně jiný, než jaký ho čekáte - prostě Deaverovská klasika.

ZuK1
01.01.2017 4 z 5

Napínavá kniha s neuveřitelným počtem zvratů až do jejího úplného konce.

Mikako
24.12.2016 5 z 5

Každá kniha s Lincolnem Rhymem, kterou jsem dosud přečetla, mě utvrzuje v tom, že Jeffery Deaver je geniální mistr svého řemesla! Tolik zvratů v jedné knize...
Vůbec jsem neměla problém se začtením, kniha mě vtáhla od první stránky a nepustila mě až dokonce. Děkuji za to!