Prázdné křeslo

Prázdné křeslo https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306376/bmid_prazdne-kreslo-Fjg-306376.jpg 4 1450 230

Případy Lincolna Rhyma série

Věhlasný tělesně postižený kriminalista Lincoln Rhyme přijíždí se svou věrnou spolupracovnicí a milenkou Amélií Sachsovou do Severní Karolíny, aby se zde podrobil vysoce riskantní operaci, která by mu mohla navrátit hybnost. Krátce po příjezdu se na Rhyma obrátí s žádostí o pomoc šerif nedalekého městečka, v němž byl zavražděn mladý chlapec a uneseny dvě dívky. Celý případ provázejí velmi podivné okolnosti, a tak se Rhyme s Amélií nechají zlákat ke spolupráci. Proti nim však tentokráte nestojí profesionální zabiják ani geniální psychopat, ale nevyzpytatelný šestnáctiletý chlapec, vysmívaný celým městečkem pro svůj vzhled, prazvláštní chování a chorobnou posedlost hmyzem. Nejzdatnějším Rhymovým soupeřem se ovšem nakonec nestává „Hmyzoun" ani jeho tělesné postižení, nýbrž protivník z nejsilnějších: Amélie Sachsová. Ta se totiž nespokojuje s rutinním dopadením předpokládaného pachatele a pouští se do velmi riskantního pátrání na vlastní pěst, při kterém postupně vycházejí najevo nové a nové roztodivné okolnosti zprvu zcela jednoznačného případu. Oba hlavní hrdinové tak nyní stojí proti sobě. Avšak zvítězit může pouze jeden.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Empty Chair , 2000

vera4669
22.06.2020 5 z 5

Další povedený kousek, nechyběly zvraty a napětí, Amélie dost překvapila a nenudila jsem se ani chvilku, super

petulik330
11.06.2020 3 z 5

U této knihi se mi líbilo to, jak proti sobě stály Lincoln a Amelie. dva výborní kriminalisté proti sobě. Další super kniha

Merlinit
20.04.2020 5 z 5

Výborné, jako obyčejně,

JustWomen
13.04.2020 2 z 5

Nějak mi to celé nesedlo, podivné vyšetřování, podivné vztahy, podivné přeměny charakterů: smradlavý násilník versus roztomilý chlapec ...
Za mě to hodně skřípalo a Lincolna jsem si neoblíbila. Autor se snaží o originalitu za každou cenu a myslím, že čtenáře podceňuje.

Allena24
28.03.2020 5 z 5

Knihu jsem již kdysi četla, teď jsem měla příležitost si ji poslechnout namluvenou Janem Vondráčkem. A smekám pomyslný klobouk..za mně super a doporučuji.

pavlinka0250
14.03.2020 5 z 5

Výborný thriller s Lincolnem Rhymem a Amélií zasazený do nevšedního prostředí. Velice zajímavý námět, nechybí zvraty a napětí.
Perfektní kniha s překvapivým závěrem.
Doporučuji.
*****

Arlienen
14.03.2020 5 z 5

V této knize bylo plno zvratů. Nejvíce mě překvapila Amélie. Měla jsem možnost ji poznat z jiného úhlu.

tulip131
29.02.2020 3 z 5

Jak popsat knihu jedním slovem "honba" tady se střílelo, obelhávalo, spiknutí. Nelegální pěstování zelené rostlinky, převážení pesticidů, zamořené oblasti, jeden místní blázen, u kterého se ukáže, že je o dost chytřejší, vynalézavější a mazanější. Korupce v místní policii a Amélie se tentokrát předvedla. Kniha byla nejnapínavější v závěru. Uvidíme jestli Lincoln na svůj zákrok nakonec půjde.

melonka
23.02.2020 4 z 5

Povedený thriller. Děj se posouval a každá část byla něčím překvapující. Pár krát se mi stlao, že jsem měla problém se zorientovat v ději - možná to bylo způsobené i chybami v překladu, ale jinak super. Pohodové čtení.

pedobro
30.01.2020 5 z 5

Začalo to tak nevinně...V rámci letošní výzvy jsem sáhla po Sběrateli kostí. A jsem v tom až po uši :o) Následoval Tanečník a teď tedy Prázdné křeslo. Vždy mám pocit, že bych strčila Colomba do kapsy a jsem přesvědčená, že vím, kdo je pachatelem... Ale pak zjistím, že jsem četla jak ta jedle. Miluju ty závěrečné zvraty. Určitě plánuji přečíst celou řadu. :o)

petunkav
24.01.2020 5 z 5

Lincoln mě ještě nikdy nezklamal. Je to pro mě vždy sázka na jistotu - skvělá detektivka.

Pedro69
11.01.2020 5 z 5

Příběh plný zvratů až do poslední stránky. Vynikající čtení.

Ava365
09.12.2019 5 z 5

Jeffery Deaver - mistr svého oboru. Prázdné křeslo velmi slušný thriller, zajímavé prostředí.

tereza1198
10.11.2019 4 z 5

Opět nečekané dějové zvraty. Parádní příběh a skvělé prostředí. Jen si říkám proč v každém příběhu z amerického jihu musí být pologramotní vařiči samohonky ve flanelových košilích.

Hugomil
11.10.2019 5 z 5

Velmi dobře napsané a poutavé. Jeffery Deaver prostě umí.

Drahuš
26.09.2019 5 z 5

Skvělé, zase to dopadlo úplně jinak než jsem si myslela. A to mě hrozně baví:-) Těším se na pokračování.

DericCaster
21.09.2019 5 z 5

Tento díl mi připadal zpočátku trochu slabší než ty předešlé, ale autor prostě ví jak rozvinout příběh tak, aby člověk i při čtení zadržoval dech... Nakonec prostě opět skvělá knížka.

ladyKristyn
18.09.2019 5 z 5

Další díl , který doporučuji, kdo má rád Rhyma neprohloupí.

Dizzy3
18.08.2019 5 z 5

Moje první knížka s Rhymem a určitě ne poslední. Příběh, kdy zkrátka musíte pořád číst a číst protože potřebujete vědět, jak to bude dál. A přesně tyhle knížky miluju. A rozuzlení? Neskutečný!

kokosek
09.08.2019 4 z 5

A opět šílené zvraty, zajímavě popsaná země (jih USA je dozajista kraj rázovitý). A jako perlička nakonec se čtenář dozví spoustu věcí o hmyzu. Jo tohle by šlo.