Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1551 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

Karoley
19.02.2023 5 z 5

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy?

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu.
Pátý případ opět skvělý! Pokračování Ďábelských her, na scéně se objeví stará známá doktorka Thorneová. Kim a její tým řeší případ vražd s nejasným motivem a překvapivým vrahem.
Přečteno za dva dny, už na mě v knihovně čeká další díl! Tahle série mi nedá spát, dokud ji nedočtu :))

Mirek240
29.01.2023 4 z 5

Knizku hodnotim ze dvou poloh. Dejova linie s Alex je pro me tak nejak navic, nebavila me. Naopak vysetrovani druheho pripadu je pro me cteni, od ktereho jsem nemohl odejit a uprimne vraha jsem netipnul ani nahodou. Kazdopadne dalsi dily na me cekaji v knihovne, snad se tam proste Alex nevrati :)

Majulle
25.01.2023 4 z 5

Skvělá kniha, zápletka s Alex je také perfektní, určitě doporučuji :)

mysce
23.01.2023 5 z 5

V Pokrevních poutech se popáté vracíme do Black Country za Kim Stoneovou, Bryantem, Stacey a Dawsonem. Za skvělým týmem, který už dopadl spoustu mizerů. Detektiv inspektorka Kim a její partička mě neskutečně baví.
Hlavní zápletka je opravdu zajímavá. Pointa mě nenapadla, ani vrah ne, finále bylo fajn a autorka mě znovu převezla. Všechny její příběhy jsou zábavné, napínavé, překvapivé a hlavně skvěle vygradované. Moc mi vyhovuje její literární styl. Oceňuji krátké a úderné kapitoly, které končí tak, že neodolatelně lákají ke čtení.
Přestože Kim musela v tomto díle vyřešit několik strašáků z minulosti, všechno na konci bravurně zapadlo dohromady.
Od prvního dílu ušla hlavní hrdinka značnou cestu. Umí do své práce vložit celé své srdce a s přibývajícími knihami se mi zdá, jako bych se vracela ke staré známé a chtěla bych říct: „Těším se na další díl s tebou, Kim!“

soupik2012
20.01.2023 5 z 5

Tato kniha z větší části navazuje na 2. díl z této série Ďábelské hry a tak se znova setkáváme se sociopatkou doktorkou Alex Thorneovou, která Kim znova dokáže značně znepříjemnit život. Její manipulativní schopnosti, které předvádí v uzavřeném vězeňském prostoru pro mě byly málo věrohodné, ale na druhé straně je to příjemné oživení jinak poměrně klasického policejního vyšetřování. Začínám s tím mít stále větší a větší potíže. Zkratka tato kniha je napsána opravdu velmi dobře, ale na druhé straně nepřináší vůbec nic nového a tak mě pomalu ale jistě detektivní případy začínají nebavit. Je to totiž stále dokola to samé. Pachatele jsem tentokrát odhalit nedokázala a vlastně ani netuším jak ho Kim dokázala odhalit. Prostě lusk, najednou jí to seplo, ale co a jak jsem se příliš nedozvěděla. A tak si daleko víc užívám toho dění okolo. Složení týmu, jejich vnitřní napětí a potíže a především osobní rovina. Ta je v této sérii jedna z nejlepších a tak mě kniha i přes výhrady které mám bavila. Audioknihu načetla opravdu velmi dobře paní Jitka Ježková.

ElikaS
10.01.2023 5 z 5

I tento díl Kim mě bavil, I když bych si Alex klidně opustila. Vnímám ji jako jednu z nejzápornějších postav vůbec. Málokdo mi takhle lezl na nervy, její manipulace jsou šílený, ale zase dělají knížku zajímavou.
Zápisky z deníčku byly drsné a napsané tak, že hodně působily emoce. Pořád jsem čekala, jak to s pisatelkou dopadne. A celá tato zápletka byla celkem překvapivá
Těším se na další díl a doufám, že tentokrát bez Alex.

Ulala
01.01.2023 5 z 5

Škoda, že čtu jednotlivé knihy A.M. o Kim S. ne dle posloupnosti, ale jak se mi dostanou do rukou. Budu muset jednou to "sjet" postupně, abych si dala do souvislosti všechny detaily, které mi možná unikly. V každém případě si však nenechám ujít ani jeden díl. I tento byl skvělý.

Marsí5
24.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Další díl této napínavé série za mnou.... Celkově jsem spokojená, autorka opět nezklamala, ale oproti jiným knihám má tahle pár nedostatků :-)
Velmi mě mátly zápisy "Můj milý deníčku...". Pořád jsem čekala, kdy najdou onu mučenou oběť. Nenapadlo mě, že je to děj z minulosti.
V popisu se píše o ráně do srdce, ale v knize je popisovaná rána ve spodní části těla nebo do břicha....
V tomto případu mi chyběly stopy vedoucí k pachateli. Dozvíme se, kdo za tím stojí, ale důkazy dostaneme, až když si Kim vše sama propojí. Z toho vyplývá i moje "nespokojenost" , jak na to vlastně mohla přijít. U všech zatím přečtených knížek je postup opačný. Za to ubírám jednu hvězdu.
Jinak se stále jedná o dobře napsaný příběh se zajímavými postavami. Líbí se mi, že se některé situace na pozadí prolínají více knihami. Čtenář má pocit, že nesleduje jen policii při práci, ale také životy postav :-)

gordon13
15.11.2022 5 z 5

Pátý případ Kim a jejího týmu byl krimi par excellence. Angela Marsons je vážně skvělá autorka! Mám již doma díly všechny, ale dostávám se k nim postupně, protože čtu hlavně knihy z knihovny, kde se to točí...
Případ byl moc zajímavý, ale styl kterým autorka píše- prostě mi hrozně sedí. A o Kim ani nemluvě, je to vážně úžasná žena! A báječný šéf!!

sgjoli
06.11.2022 4 z 5

Hlavní zápletka knihy mne bavila dost. Dobře zamotané, pointa mne nenapadla, ani pachatel ne, čímž mne autorka dokázala zase převést, v závěru zase spousta akce. Čím mne autorka bohužel úplně nenadchla, je návrat postavy Alex Thorneové, které jsem měla celou dobu chuť vyškrábat oči, jak mne rozčilovala. Nemám ráda psychické hrátky a manipulace.
Jasně, fyzické násilí na obětech je také strašné a nechci ho nějak snižovat či zlehčovat. Ale ty psychické šarády a manipulace v té podobě, jak je předvádí Alex, z nějakého důvodu snáším prostě hůř. Jestli to přineslo něco zajímavého pro mne jako čtenářku, je to poslední kapitola a závěrečná konfrontace Kim s jednou určitou postavou, kterou jsem si docela vychutnala, a byla jsem a Kim ráda, že to ustála tak, jak to ustála.
Knihu jsem vyslechla v audioverzi namluvené skvělou Jitkou Ježkovou, což jsem si opětovně dost užila.
Celkově slabší 4 hvězdy. Alex mi prostě hnula žlučí, no...

Hana62
09.10.2022 5 z 5

Dost dobré. Čtu, co zrovna je k mání v knihovně. Trochu na přeskáčku, ale nevadí. Kim je báječná, i když někdy nevím, že by takto mohla léta fungovat...Ale já naštěstí nemám její minulost za sebou. Určitě přečtu celou sérii.

Cassidy.L
29.09.2022 5 z 5

Další napínavý příběh plný zvratů, s každým dílem se těším na další čas s Kim Stone.

Miro67
10.09.2022 4 z 5

Napínavé, jako všechny předchozí díly. Jen mi vrtá hlavou, jak tak najednou Kim ve vteřině pochopila, kdo je vrah. Že bych já přehlédla nějakou maličkost, nebo tentokrát autorka na konci ve spěchu na něco pozapomněla? Proto jen čtyři hvězdičky.

MiroslavKutík
06.09.2022 4 z 5

Bez debat beru další díl :o))

Tak v tomto případě jsem na vraha zůstal koukat ani ve snu mě nenapadlo že to je....
Jsem zvědav jestli se Alex ještě v nakém příběhu objeví ale asi už ne že.. :o))

HYPNOS88
26.08.2022 4 z 5

Tak tohle bylo mnohem lepší. Ale pořád jsou tam věci, které stále nemůžu jen tak překousnout. Nejhorší je ten styl komunikace mezi Kim. Jejím kolegou. To vykani a tykání, z toho se mi chce úplně řvát. Celý příběh působil trošku nedotáhle. Velké Alexino plánování, spousta kapitol v myšlenkách a potom jen šup a bylo. Trošku prázdné. Ale jako vždy velmi stive a i tak super.

lenka.plaszova
23.08.2022 4 z 5

Tento díl mě nezaujal tolik, jako předchozí. Tentokrát mě i víc zajímala dějová linka s Alex, než "hlavní" příběh. I tak jsem se však ke konci od čtení nedokázala odtrhnout.

borupet
22.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Další výborné pokračování, napínavé a opět originální. Líbí se mi, že se autorka vrací k postavám z dřívějších dílů a dál je rozvíjí. Tento případ se vrací k postavě sociopatky Alex i k dalším postavám, na kterých Alex zkoušela své umění manipulace. A více se dozvíme o soukromí Kim. Vynikající.

Ana72154
26.06.2022 5 z 5

Příběh opět super. Alex jsem měla zase chuť zaškrtit, vraha jsem uhádla správně.

Lexie321
25.06.2022 5 z 5

(SPOILER) S príbehom som maximálne spokojná ale asi najmä preto lebo Alex jej plany nevyšli. Ako postava a "zloduch" je stale desivá aj keď už menej keďže Kim ju zase raz porazila. Kniha tak ako všetky z tejto série je super.

Satyrka
09.06.2022 5 z 5

Další pecka, já tu sérii miluju!
A Alex, bože, Alex. Alex je jako Umbridgeová z Harryho Pottera. Tak dobře napsaná, že ji nenávidíte nejvíc ze všech postav.
Ten konec a ukončení všech dějových linek jsem si užívala neskutečně.
Pokračuji dalším dílem.