Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1550 368

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Blood Lines , 2016

Kaja1
08.12.2020 5 z 5

Napětí od začátku do konce. Klobouk dolů před zápletkou, vraha jsem tedy vůbec nečekala. Těším se na další díly.

Barush64
17.11.2020 3 z 5

Miluju tuhle sérii, ale zároveň nenávidím Alex. Vracení se ke starým padouchům mi přijde obvykle jako boj se ztracenou kreativitou. Nakonec jsem to ale dočetla, vše dobře dopadlo a hurá na další díly, kde snad bude opět závan čerstvého větru. Za mě zatím bohužel nejslabší díl.

EvikU.
16.11.2020 5 z 5

(SPOILER) U mě jsou knihy Kim Stoneová na 5 hvězd. Ohromně se mi líbí jak je kniha napsána. Je napínavá, čtivá, zajímavá. Líbí se mi jak se zase trochu posunula postava Kim. Že se dokázala postavit Alex a svý mámě. Opravdu doporučuju.

Korba2468
15.11.2020 4 z 5

Opět skvělá kniha, doporučuji

knihomolka78
14.11.2020 4 z 5

Moje 5. kniha této autorky, ale tady se mi poprvé stalo, že jsem se do čtení musela chvílemi nutit. První polovina byla taková nijaká, ale druhá polovina opět super. Vrah, který nezanechává stopy a oběti jsou každá úplně jiná. Těžký případ k rozlousknutí. Zaujalo mě myšlení vraha - ublížit blízkým, protože to bolí mnohem víc, než zabít je samotné. U Angeliných knížek musíte opravdu podezřívat každého.
Co mi ale vadilo, že zde bylo několik dějových linií, které mě spíš rušily, než aby vzbuzovaly více napětí a touhu číst dál. Bylo tam strašně moc postav a já jsem se v tom, přestože jsem četla všechny předchozí díly, chvílemi ztrácela. Nejprve mi trochu vadilo, že se tam objevila psychopatka z předchozího dílu, jejíž děj jsem považovala za uzavřený, ale když se Kim konečně vzpamatovala a dala té mrše co proto, tak jsem byla v podstatě ráda, protože to pomohlo k posunu hlavní postavy. Nicméně, teď doufám, že už je to opravdu uzavřené, a už se znovu neobjeví. Ale zase aspoň můžeme vidět, co vše je možné zorganizovat z vězení. Sice to je podle mě trošku přehnané, ale fakt, že i z vězení se dá ovládat, není zase tak úplně nepravdivý.
Autorka má vždy originální příběh, a nikdy se nestalo, že bych si řekla, to už jsem někde četla. Kim mám ráda a autorka umí vtáhnout do děje, ale už od prvního dílu mě štval Kimin životní styl a její břemeno z dětství. Takže jsem ocenila, že na konci knihy autorka sama uznala, že cítila potřebu Kim posunout dál. Jsem ráda, že to konečně udělala a doufám, že příště ji posune zase o kousek dál.
Možná bych ještě vyřešila ty zbytečné přechody mezi vykáním v práci a tykáním mimo práci. Mají malý kolektiv a prožívají psychicky dost náročné situace, vyžadující důvěru, tak je jejich vztah poněkud divný, minimálně s jejím, v podstatě jediným, nejbližším přítelem.

bivana009
13.11.2020

Knížku jsem vzala do ruky bez jakéhokoliv očekávání, coby oddechovou detektivku. Pravdou je, že lehce, ale jen lehce přečila má očekávání. Nad dějem a především vztahy hlavních aktérů nelze příliš přemýšlet, většinou se jedná o dost nepravděpodobné situace. Hlavní hrdinka inspektorka komisařka si s sebou z dětství nese hluboké trauma, se kterým se stále nevyrovnala, což jí ale zároveň nijak nepřekáží v zariéře velmi úspěšné vyšetřovatelky. Pokud se oprostíme od nepravděpodobných reálií, jedná se o napínavou detektivku se zajímavými zápletkami a rozhodně ji dočteme do konce...

kolacky
03.11.2020 5 z 5

Nemám ráda vracející se padouchy, proto jsem ráda, že SPOILER dala Kim té mrše co proto. Jinak mě z vraha docela mrazilo a ten konec s Woodym... brr! Ještěže je Kim vždycky v pravý čas na správném místě.

vera4669
16.10.2020 4 z 5

Zklamání z dějové linky s Alex, téhle super ženy, doufám, že už se v dalších dílech neobjeví... Myslím, že jednou tahle magorka stačila v druhém díle.. Zbytek byl fajn, no snad bude další díl zase lepší :)

Bláža9
08.10.2020 5 z 5

Po zklamání z minulého dílu jsem si říkala, jestli budu ještě v sérii pokračovat a jsem velmi ráda, že jsem vydržela :-) Myslím, že to byl zatím nejlepší díl ze série. Jak mi postava Alex v Ďábelských hrách vadila, tak tentokrát to byla zajímavá linka. Už se těším na další díl :-)

jana1941
05.10.2020 4 z 5

Oproti předchozím dílům mě tenhle trochu zklamal. Bavil mě návrat Alex, ale i to místy bylo už trochu přehnané. I tak se ale těším na další díl.

LeHor
02.10.2020 5 z 5

Skvělé.

kacaaba
01.10.2020 5 z 5

Další úžasný díl. Líbí se mi Kim čím dál víc, už se těším na další díly.

astroweb
01.10.2020 3 z 5

Moje oblíbená autorka, zatím pátá kniha v sérii, určitě si přečtu rád další, ale zase za nějaký čas.

onyx84
20.09.2020 5 z 5

Opět naprosto zdařilé...propojení s druhým dílem zvládnuto na výbornou...jestli někomu vadila povaha Kim,po tomhle dílu už to nemůže říct...obě dějové linky se skvěle čtou...a konec?vyřešen přesně,jak jsem od Kim očekával :)

TeaPeter
11.09.2020 2 z 5

Velmi rozpolcená kniha. Ale když jsem potlačil vědomí existence pravděpodobností, tak jsem alespoň ocenil kvalitní dějovou linku bez Alex. Snad už se v dalších dílech nevyskytne a budou to jen dobré detektivky jako minulý díl.

mirinda973
23.08.2020 4 z 5

5.díl a nikdy se nestalo,že bych si řekla to už jsem někde četla... Oceňuji autorčinu fantazii a nápady na témata. Poprvé pro mě vlažnější první půlka,ale druhá opět skvělá,jak tuto sérii už znám. Kim se do cesty opět připlete psychopatka Alex, která je ve vězení,ale rozhodně né méně nebezpečná... Skvělá knížka

Grety
22.08.2020 3 z 5

Psychopatka Alex opět útočí, podle mého názoru, přitazene za vlasy..Případ se zajímavým námětem.

Mišák240
21.08.2020 5 z 5

Opět další napínavý příběh, tentokrát trochu navazující na díl druhý a jako vždy spokojenost. Na konci knihy se mi líbí autorčino vysvětlení, proč si zvolila zrovna toto téma.

Mrňous1
17.08.2020 5 z 5

Opět výborné. Náročné na psychiku, díly s Alexandrou jsou drsné, ale skvělé. A ten konec...Trochu jsem si pobrečela a těším se na další díl.

regiiiii
11.08.2020 5 z 5

Tento díl se mi moc líbil. Bavilo mě více poznávat Kimin život blíže.