Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391094/bmid_pohrbena-pravda-65d5e21c70169.jpg 5 1393 354

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dead Souls , 2017

Nikol22
16.12.2019 5 z 5

Již šestá kniha z této skvělé detektivní série a autorka opět nezklamala. Případy Kim Stoneové miluji a řadí se mezi moje oblíbené série. Angela dokáže psát takovým stylem, že i když se v knize v daný moment neděje nic napínavého, prostě musíte číst dál. Už teď vím, že mi bude neskutečně líto, až vyjde poslední díl, protože za tu dobu jsem si Kim hrozně oblíbila. Příběh byl, jako vždy, napínavý od začátku, zápletek bylo spousta a vše souviselo se vším. Doufám, že se mi v co nejkratší době v rukou ocitne další díl.

Edlik
13.12.2019 5 z 5

Konečně už neřešíme minulost Kim, která ji ani řešit nechce a můžeme se soustředit více na ostatní členy týmu. Rasově motivované násilí je hodně aktuální téma. Mě se hlavní zápletka líbila. Jen jsem ji odhadl už před půlkou knihy.

Niu
06.12.2019 5 z 5

Hodně odlišné od předchozích dílů. Netočíme se už kolem Kimminy minulosti, ale prostor dostávají ostatní členové týmu. Při šestém dílu to byl trochu nezvyk, ale zároveň to vneslo trochu nového a svěžího závanu. Konec přečten jedním dechem, to prostě jinak nejde. A ty slzy (moje)? Byly zase. Jak to ta Angela dělá .... ???

Kitty
04.12.2019 2 z 5

Série se mi líbí, u tohoto dílu mi vśak silně nesedl námět.

m.valova
01.12.2019 5 z 5

Co dodat...prostě čím dál lepší..téma tohoto dílu zajímavé a odporné,postavy a jejich vývoj super,jen tak dále..

TaLu
18.11.2019 5 z 5

Když jsem se ponořila do prvních stránek příběhu, říkala jsem si, že mi asi tentokráte bude scházet spolupráce týmu. Kim se totiž ocitá v jiném oddělení a pracuje s nepříjemným parťákem. Velmi brzy mi došlo, že díky jinak vystavěnému ději, proniknu do několika souběžně vyšetřovaných případů, poznám nové lidi, odhalím opět něco z minulosti hlavní vyšetřovatelky a hlavně s postupně kratšími kapitolami zažiji zvyšující se napětí, propojení případů, ohrožení člena týmu i odhalení dávných zločinů. Rasově motivované skutky jsou mi někdy těžko pochopitelné, v této knize jsou ale opravdu velmi dobře propracované i detaily toho, co podobné zločiny motivuje. Autorka opět překvapila originálním námětem. Výborné. Doporučuji.

Ajrad1981
17.11.2019 5 z 5

Tak to byla jízda! Sice jsem si jednu chvíli říkala, jestli nevyšetřují moc případů naráz, ale ne, nakonec se ukázalo, že je jich akorát. Sice mi to jejich propojení místy připadalo trošku nereálně přehnané, ale čtení to bylo perfektní.

Mesicnililie
14.11.2019 5 z 5

Inspektorka Kim...co dodat prostě skvělé čtení a špetka vtipu.

jana14
08.11.2019 2 z 5

Bohužel, tento díl se mi líbil méně. Na můj vkus příliš politicky angažovaný.

Marosusu
07.11.2019 5 z 5

Ako vždy som sa nesklamala ..ťažšie sa mi vracalo čo bolo predtým keďže prvé knihy som čítala skôr ale kniha peckova záver som čítala do noci a už otváram ďalší diel a teším sa čo tam nájdem ;-)

Pavcitko
05.11.2019 4 z 5

Případy Kim jsou pro mě už taková jistota, vím, že nesáhnu vedle. Tato kniha mi zpočátku přišla jaksi nesrozumitelná, děj skákal, příliš mnoho zločinů a míst činu a ikdyž jsem od začátku tušila, že vše má nějakou souvislost, dlouho mi to nedávalo smysl. Zhruba v půlce knihy vše nabralo rychlý spád a dílky skládačky do sebe začaly zapadat. Potom už jsem přečetla takřka jedním dechem. Miluji svižné kapitoly díky nimž se kniha velice dobře čte. Na pět hvězdiček mi ještě něco chybí, ale vřele doporučuji.

gadra
02.11.2019 5 z 5

Miluji tuto sérii. Zase top díl. Těším se na další.

baruska91
30.10.2019 5 z 5

Napínavá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem (jako zatím všechny knihy o Kim Stoneové). Z tématu knihy opravdu mrazí...

vincek1
28.10.2019 4 z 5

Pěkně napsané i když jsem se občas ztrácel ve spoustě jmen. Závěr byl sice zřejmý, ale přesto strhující.

DominaCZ
23.10.2019 4 z 5

Dobré, ale řekla bych příliš v tom násilnickém nenávistnictví přehnané-vážně někdo bude někomu házet cihly do oken jen proto, že je Polák ???
A je to taky poněkud sluníčkovsky výchovné, ale jinak dobré!

iLuciferie
21.10.2019 4 z 5

Velmi povedená série.

Jana65
16.10.2019 5 z 5

Jedním slovem perfektní.

Pav
07.10.2019 4 z 5

Moc dobré čtení. Jako vždy to mělo spád. Trochu jsem se zamotala do mnoha jmen, ale dalo se to zvládnout. Jen bych se obešla bez "pohledu zpět", jelikož bylo zřejmé, že oběť nepřežila.

cetriolo
29.09.2019 5 z 5

Zase za 100 %. Jedna z mála autorek/autorů jejichž knížky se dají číst hned za sebou a stále máte pocit, že čtete něco nového :)

SPOILERY!!!

Tématem asi nejodpornější zločiny (i když jsem téma lovu lidí četl i v jiné knížce tak tady to na mě zapůsobilo mnohem silněji). Docela dost jsem se bál o Stacy (přeci jen jsem si říkal, že by její smrt sérii i ostatní postavy posunula zajímavým směrem v dalších knížkách)

koki.veru
20.09.2019 5 z 5

Wauuu,zatím rozhodně nejlepší díl :-) strašně se mi líbilo,že to celé nebylo jen o Kim,ale i o ostatních členech týmu. Prostě super thriller a jdu se vrhnout na další díl :-)