Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1155 285

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

Martičák
02.10.2020 5 z 5

Právě jsem dočetla, super stejně jako ostatní předešlé díly, nemůžu se už dočkat dalšího.

certik003
02.10.2020 4 z 5

Knížka opět čtivá, i když tentokrát mi chybělo víc napětí. Případ, který vyšetřovala Stacey byl pro mě jasný při prvním rozhovoru s matkou. Ale to je tím, že jsem se s tímhle tématem už párkrát potkala. Čekala jsem, že se tento díl ponese v duchu ztráty z předchozího děje, ale popravdě už to asi bylo moc, radši bych víc toho detektivního příběhu. Navíc ten, kdo si vezme tuhle knížku od Marsons jako její první knížku, už se k ní nikdy nevrátí. Nevadí mi, že vztahy postav se postupně rozvíjí a je lepší číst sérii postupně, ale i tak od detektivky čekám, že i když si přečtu samostatný díl, aniž bych předtím ze série něco předtím četla, užiju si detektivku a ty vztahy jsou tam navíc, ale neruší v ději tím, že jim nerozumím nebo odkazují na předchozí díly. Ale i tak mám sérii ráda a určitě si přečtu další.

edith79
27.09.2020 5 z 5

Přečteno během několika hodin. A bylo to zase bezvadné čtení. Kniha se tentokrát v návaznosti na předchozí díl docela hodně věnovala samotné Kim a její složité povaze. Co se týká případu, tak ten byl opět napínavý a děsivý, i když pachatele jsem tentokrát odhalila nečekaně brzy. Tak brzy, že mě to až mrzelo. A v neposlední řadě se musím zmínit o konci knihy, protože u krimi knih běžně na konci neslzím, ale u této série už po několikáté.

c.svetlana
27.09.2020 5 z 5

S každou další knížkou je Angela lepší a lepší. A tím zvyšuje moji zavislost...a bohužel nepíše tak rychle:)

munka
26.09.2020 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh. Som zvedavá na nového člena v tíme.

Greenfingers
25.09.2020 3 z 5

Asi půjdu tak trochu proti proudu, ale tahle detektivka/thriller mě příliš neoslovila. Ano, byla to dobře zvládnutá řemeslná práce: krátké kapitoly zvyšující dynamičnost knihy, střídání dějových linií připomínající filmový střih, závěrečné dramatické finále. To jsou atributy, které obvykle zabírají u čtenářů.
A. Marsons se ve svých knihách pokouší o psychologické profily svých hrdinek a hrdinů z řad detektivů. V Osudném slibu se zaměřila především na Kim. Myslím si však, že to bylo na úkor příběhu samotného.
Měl jsem za to, že na počátku každého případu bývá stanovení pracovních hypotéz. Tady byla pouze jedna, i když hodně přesvědčivá. Až kolem stránky 300 se začíná uvažovat i o jiných možnostech řešení, což mi připadá poněkud neprofesionální.
Další výtku mám k těm v každé knize opakujícím se dramatickým finále. Většinou k nim dochází po značně naivním jednání detektivů.
Za klad knihy považuji fakt, že autorka se na rozdíl od jiných autorů thrillerů dost oprostila od popisů krvavých scén.

Nikol117
24.09.2020 5 z 5

Zajimava, napinava kniha. Prvni kniha od teto autorky, kupuji hned dalsi.

astra3
24.09.2020 5 z 5

Tohle byl dost vydařený díl. Držím palce Pennovi. Vypadá jako schopný polda.

dalia1769
18.09.2020 5 z 5

Opět výborný díl, čte se jedním dechem, autorka umí vždy dobře vyvážit vlastní detektivní příběh a vztahy v týmu a problémy jeho členů, všechny postavy působí životně a komplexně.

pepa4081
14.09.2020 5 z 5

Co dodat. Každý další díl série se mi zdá zas ještě lepší.
Obzvlášť u posledních dvou dílů by byla velká škoda nečíst je postupně. Zde se dozvíte dost podstatných fakt z předchozí knihy Skryté karty.
Přečteno jedním dechem. Vřele doporučuji.
Vrcholně uspokojivé.

Prateri
14.09.2020 5 z 5

Dočetla jsem před několika dny, ale nevím, co bych přidala k nadšeným čtenářům Angely Marsons nového. Kniha se nese ve znamení ztráty kolegy z minulého dílu. Inspektorka Kim je zasažena touto ztrátou velice, o to víc, že neumí najevo dávat emoce a podělit se o smutek. Má to těžké děvče naše. Kriminální případy nečekají, a tak si přečtěte, jestli sehranému týmu pomůže práce s novým kolegou.

Mandlevest
11.09.2020 3 z 5

Takže směle do toho :-). Minulý díl jsem vychválila, Osudný slib tolik chválit nebudu. Zdá se mi, že jednotlivé díly série mají kolísavou úroveň (ale stejné jsem to měla i s Bryndzovými knihami). Musím souhlasit , že čtivé je to pořád, ale napínavý příběh, na který se vždy velmi těším se tentokrát, pro mě, nekonal. Nepochopila jsem druhou linii příběhu, kterou vyšetřovala Stacey, jaký měla význam, hlavní příběh trpěl nelogičnostmi, nepropracovaností a zase rychlým koncem bez nějaké gradace.. A tak jsem se opět dozvěděla, že Bryant jezdí podle předpisů, Kim si dělá co chce a kdy chce a její zraněné lýtko vydrželo nemožné, ale to mi nějak nestačí, to všechno už známe z předchozích dílů, jde přece především o ten detektivní příběh. Možná měla tentokrát Kim a její "rodinná" parta smůlu, že jsem bezprostředně před touto knihou četla Robothamovu Amnézii a to byla jiná jízda. Sečteno , podtrženo 3,5 * a věřím, že příště budu zase chválit :-).

aleza1
11.09.2020 5 z 5

Zase další super díl od autorky. Nenudila jsem se, děj má spád!

janastok
08.09.2020 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, jako i celá série. Dvě zajímavé dějové linie a i když jsem si obě dobře tipla, tak mě kniha moc bavila a těším se na další díl. Přestože nám psycholog vysvětlil, proč je Kim neustále podrážděná, na všechny štěká a běda tomu, kdo s ní nesouhlasí, moc bych se přimlouvala, aby jí paní autorka napsala nějakýho chlapa.

ZuK1
06.09.2020 5 z 5

I já patřím příznivcům Kim Stoneové a těším se na každý nový díl série ...

careras.c
04.09.2020 5 z 5

moooc pěkný, opět povedený díl...

Mi--LADA
04.09.2020

Kdo umí, ten umí. Skvělé.

Ver1982
04.09.2020 5 z 5

Skvělá! Angela prostě umí. :)

Refadora
04.09.2020 5 z 5

Super knížka! Nějakým omylem jsem ji četla před předchozím dílem, Skryté karty, tak jsem chvílemi nechápala všechny souvislosti, ale příběh mně přesto naprosto vtáhl a líbil se mi i popis pocitů členů týmu a zas trochu nový pohled na Kim.

koki.veru
04.09.2020 5 z 5

Opět další super díl z této úžasné série. Už aby byl další díl, nemůžu se dočkat.

Angela Marsons
anglická, 1968