Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2943 757

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

MarianP
17.09.2018 4 z 5

Super detektívka, ktorej nechýba predstavenie svojráznej Kim Stoneovej, ktorá koná nie celkom podla štandardov, čím sa vyznačujú asi všetky moderné detektívky. Navyše postava vyšetrovateľky je celkom milá a zábavná, čo sa mi fakt páčilo. Dej knihy je svižný, má spád, vyšetrovanie odsýpa a na konci všetko do seba zapadne. Nechýba dobrý nápad, celkom dosť zvratov a prekvapení a rozuzlenie už potom nie je nejaké výnimočné, ale celkový dojem z knihy je výborný. Keďže ide o prvú knihu od autorky, dávam 4* aby som mal niečo v rukáve :)

oolinkaa
16.09.2018 5 z 5

Miluji thrillery a věděla jsem, že s touto sérií chybu neudělám. A taky ze ne. Velmi čtivé od první strany, Kim je perfektní osoba a detektiv. Těším se na další případ

shay
14.09.2018 5 z 5

Hned jak jsem si knihu objednávala, jsem věděla, že bude určitě dobrá. Ale že až tak? Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Pořád jsem musela číst dál a dál a hledat náznaky toho, kdo je pachatel, až jsem byla na konci. Kniha mě překvapila hned několikrát a nemůžu se dočkat, až si přečtu další díly :)

Jaruš7
13.09.2018 5 z 5

Druhý příběh Kim Stoneové, a jak hodnotí "Mail on Sunday" - ohromující.
Dík za pocit, že mám štěstí, žít zde tento svůj život.
Už jen téma na četbu je silný kafe, a k tomu ten marast toho, že život může mít i takovou hodnotu, je skličující.
Citace: "Rozdíl mezi dobrem a zlem se vtiskne do mysli během života, není v ní odjakživa."
Bestseller - četba s výčitkami odkládaná (jen na noc), chce to pauzu Kim.

EleanorJane
30.08.2018 4 z 5

Páni, stalo se mi něco, co už dlouho ne. Byla jsem překvapená. Kniha mě na mnoha místech, dalo by se možná říct i šokovala. Jakmile jsem si přečetla první stránku, už jsem nemohla odtrhnout oči. Krátké kapitoly vás prostě nutí číst a číst. Úplně vás to vtáhne do děje. A navíc jsem až do poslední chvíle netušila, kdo za co může. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

MíšaS.
29.08.2018 3 z 5

Není to špatné, má to spád, děj, sympatickou hlavní hrdinku - Kim, která má hloubku a do dalších dílů určitě co odkrývat.
Námět je pěkný, ale tak nějak mi to došlo, kdo za tím asi bude, i když na konci bylo překvapení, ale vlastně jsem se i tak nezmýlila :)

Pav
26.08.2018 5 z 5

Skvělé. Myslela jsem, že mě nic nepřekvapí ale přece jen jsem byla na konci knihy v údivu, že mi něco uniklo. Angela píše bezvadně a moc to nenatahuje. Už se těším na nejnovější díl.

jaroiva
22.08.2018 4 z 5

Taková standardně kvalitní detektivka. Četlo se to dobře, žádné velké wow, ale na druhé straně mě tam nerozčilovaly žádné reklamy nebo zbytečnosti navíc, což velmi oceňuji. Proto nad průměr přisazuji další *.
Nebylo mi dobře jen při čtení částí z pohledu vraha. To ale beru taky jako plus.
Mám radost, že jsem relativně brzo zhruba uhodla, jak to bylo s dvojčatama.

85098211
22.08.2018 4 z 5

První kniha autorky - a hned docela dobrý případ. Opět mě doprovázela na dovolenou a byla opravdu čtivá. Přestože začátek a vůbec celý případ je lehce slabší. Ale opravdu jen lehce ;-). Jinak děj čtenáře vtáhne hned od první stránky a nenechá ho oddechnout až do té poslední. Napětí je dobře dávkované a příběh originálně vymyšlený a také zajímavý. Každopádně se řada případů Kim Stoneové zdá být jako stvořená pro toto hodně, hodně horké léto ;-). Přesto jednu hvězdičku nakonec strhávám, Kim mi totiž na začátku nebyla zrovna moc sympatická a také případ jako takový nebyl ještě úplně to pravé ořechové ;-). Tento komentář píšu až po přečtení i druhého dílu série - a ten byl definitivně o celou třídu lepší :-).

Ticiana
21.08.2018 4 z 5

Trosku pomalejsi zacatek s hodne postavami. Tosku jsem se ztracela, ale nakonec vse davalo smysl. Na uplnej zaver jsem si pockala temer do posledni strany.

lalaserka
17.08.2018 5 z 5

Supr knížka, napínavá až do konce. Moc se mi líbí jak je Kim rázná a jde si trvdě za svým. Už se těším na pokračování.

PetK
13.08.2018 4 z 5

Detektivky doslova hltám, a tak už se mi občas stává, že zabřednu do jakéhosi průměru a netrpělivě vyhlížím další, která mě zaujme a z toho průměru pozitivně vykoukne. Na tuto sérii jsem slyšela chválu z několika stran, a to od lidí, jejichž názoru si považuju. A tak byla Angela Marsons jasná volba.
Čte se to jako po másle, přirozeně a v pohodě, dialogy jsou příjemně odlehčené sarkastickým humorem, který vyvažuje temnou stránku příběhu. Ten je komplikovaný tak akorát, aby člověk neměl od půlky knihy jasno, ale zároveň se neztrácel v propletenci faktů a složitých vysvětlování. Hlavní postava vyšetřovatelky Kim je dobře vyvážená, aby to nebyla prvoplánová sympaťačka, ale ani totální protiva. I její tým se skládá z postav, které jsou v prvním díle nadějně načrtnuté tak, že mají potenciál pro samostatné zajímavé příběhy.
Ale cosi maličko mi tam přece jen chybělo, jen kousíček, který dle mého názoru má třeba série Hjortha a Rosenfeldta se Sebastianem Bergmanem. Nicméně nad průměr první díl série vykukuje, a tak se určitě poohlédnu po dalších.

LucasNovel
05.08.2018 3 z 5

Očekával jsem další detektivku za pět hvězdiček, nakonec jsou to hvězdičky jen tři. Jedním z důvodů je, že kniha je napsaná jakoby v nouzovém režimu. Ořezané dialogy s břitkým vyjadřováním hlavní postavy působily spíš rušivě a nejednou jsem se musel pozastavovat nad kontextem. Dalším problémem byla samotná šéf inspektorka Kim Stoneová, která mi do oka zrovna nepadla. Její neurvalé vystupování a chování řeznického psa, zvedání očí k nebi mi nebylo ani za mák sympatické. Celkový dojem nevylepšil ani její kolega, který dokola omlouval a zlehčoval její chování.
Navzdory tomu, kriminální zápletka byla vystavěná docela uvěřitelně, ale proti konkurenci nemá kniha nic navíc, proto zapadá do šedi průměru.

Lenoulinka
04.08.2018 4 z 5

Tady těžko hodnotit. Z knihy jsem zas tak odvázaná nebyla a nečetla se mi dobře.
Místo aby bylo o děti z dětského domova postaráno, tak byly pohřbeny drsným způsobem zaživa. Případ vyšetřen a zkusím další díl v sérii.

tulip131
01.08.2018 4 z 5

Skvěle propracované postavy, hlavně vyšetřovací tým, vedoucí týmu, která nerespektuje pokyny nadřízeného, nebere si servítky s osobami, které vytěžuje k tomu dobrý děj a je tu kniha plná napětí. Překvapil mě i závěr o osobnosti Nicoly. Už se těším na další pokračování.

Klarinecka
31.07.2018 5 z 5

Velmi dobře se mi to četlo, Kim Stoneová je prostě boží, právě proto, že je to těžká asociálka, ale i tak mi přirostla k srdci. Zápletka dobrá, celkově mě to velice příjemně překvapilo a potěšilo.

rlupinek
30.07.2018 4 z 5

Sice první případ Kim Stoneové, ale moje třetí kniha. Myslím, že se autorce daří s každou další knihou posouvat laťku výše a to je jenom dobře. Jako všechny dosud přečtené i tato kniha určitě za přečtení stála.

zoew
30.07.2018 3 z 5

Zápletka dobrá, ale moc mi neseděl styl psaní - možná nevhodný překlad. Kdo ví.

apfele
28.07.2018 5 z 5

Knížka se mi velmi dobře četla. Příběh skvělý.

veveronka
28.07.2018 5 z 5

Musím říct,že konec byl velmi překvapivý.Kniha byla napínavá.