Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2930 756

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Páájinka
05.09.2021 5 z 5

Kniha se moc dobře četla. Líbila se mi hlavní vyšetřovatelka. Je lidská, drsná a umí. Našla jsem novou sérii, kterou si celou přečtu.

Rosana
22.08.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Dobře se četla, měla spád, byla napínavá. Těším se na další případy Kim Stone a Angelu Marsons řadím mezi své oblíbené autory.

Kalima206
22.08.2021 5 z 5

Další vydařené dílo od této spisovatelky! Pro milovníky krimi příběhů, které dávají smysl,, můžu vřele doporučit.
Já vraha teda neobjevila :D ale vodítka tam byla :)

Jerry H
21.08.2021 5 z 5

Ale no jo, dávám pět. Po detektivkách od Chrise Cartera je tato kniha prakticky oddechovka, ale na druhou stranu vůbec ne špatná. Pěkně se čte, všechno do sebe logicky zapadá, Kim je taková nepřístupná (mě poměrně sympatická), čtenáře to nutí přemýšlet a jak to dopadne - to už si musíte dočíst.

petraj30
18.08.2021 5 z 5

Tak to bylo drsný!. Chtěla jsem nějakou ostřejší krimi, ale tahle chvílemi hraničila až s nechutností. Nicméně jsem ráda, že těch barvitých popisů nebylo tolik.
Celá kniha se dobře a rychle četla, ale i přesto si myslím, že to chvílemi bylo zdlouhavé.
Pachatele jsem si nijak netroufala odhadnout, protože mi tam plno věcí nesedělo a stejně to všechno bylo řečeno až na konci. Ale byl to parádní konec.
Kim by zřejmě nevyhrála miss sympatie, ale v těch vyšších hodnostech to ani jinak nejde, nicméně se mi moc líbí její vyšetřovací tým.
Moc se mi to líbilo a jdu rychle na další díl.

Miškus
15.08.2021 5 z 5

Do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah. Moc se mi líbila zápletka a jak to nakonec dopadlo. Určitě si půjčím další díl. Moc doporučuji.

March
12.08.2021 4 z 5

Za mě bezva čtení! Minulost a její odkryvani, nemělo chybu, několik dějových linek, super. A Kim se mi líbila, bavila, do toho odkryvani i její minulosti, skvěle.
A to rozuzlení? Nečekané....těším se na další díl.

michimuller
29.07.2021 3 z 5

Audioknížka nebyla špatná, ale při četbě bych ji odkládala na neurčito. S Kim už jsem se setkala v jiné knížce Otevřený hrob a ta byla o level lepší. O staroanglické Black Country se toho od autora moc dovědět nelze, bytostně mi chybělo alespoň pár místopisných popisů terénu, krajiny, města a podobně, takové to zpestření...po přečtení si vlastně nevybavím kde se to odehrávalo a to je špatně, děj zas až tak strhující nebyl, abych se k tomu někdy vrátila. Ale byla to prvotina, tak se příležitostně pustím do další knížky a dám autorce šanci. V audio verzi mi ovšem hodně vadilo saxofonové řvavé intermezzo za každou kapitolou...vždycky mi bleskl myslí Felix Slováček se saxíkem.

Maus
27.07.2021 5 z 5

Páni...nemam slov.. To byla naprostá pecka. Už se těším na druhý díl.

Kontryhelka
25.07.2021 1 z 5

Za mně ne. Na základě recenzí většinou pozitivních jsem se dala do čtení, ale po prvních asi 20 stranách jsem věděla, že tato kniha opravdu není můj šálek.

items
19.07.2021 odpad!

Neverím, že tieto bestsellery píšu reálni ľudia. Možno prvých 100-200 áno, ale odvtedy sú to už len softvérom generované kompiláty.

rezzba
09.07.2021 1 z 5

Jako tomuto dávat 5 hvězd tak to by musel dostat Nesbo Nobelovu cenu za literaturu. Strašně poznat, že je to prvotina. Další detektiv, který musí mít nějaké psycho problémy. Kupodivu není alkoholička. Tyto "bestsellery" jsou úplně všechny stejný. Nejmenujte jména a místa a nevíte kdo to napsal. Stejný styl u všech. Ale tato kniha předčila vše,u stránky 50 jsem už pomalu tekl,u 150 jsem nechápal a u 230 jsem to zaklapal a vrátil se po přečtení další knihy. Tak moc jsem si přál, aby jeden z hlavních protagonistů umřel a pak vlastně všichni. Autorka má asi nějaké trauma z práce. Aby na 330 stránkách zaznělo asi 800x šéfko to jsem nedal. Úplně u každého oslovení,nepochopíte a neskutečně to leze na nervy. Ona 33 let a všem tyká, jí vykají. Díky další nechci. A vy co tady slepě dáváte 5 hvězd kde jakému bestselleru se uklidnite. Díky moc

janina66
09.06.2021 3 z 5

Má první kniha od autorky. Zpočátku jsem se nemohla začíst. Bylo to takové zmatečné, přeskakování děje v místech i lidech. Ale druhou polovinou jsem už byla nadšená. Překvapivý vrah.

Kami33
30.05.2021 5 z 5

Hlavní hrdinku jsem si oblíbila poměrně brzy, děj hezky ubíhal. Odkazy na Kiminu minulost jsou podle mě příjemná nadstavba celého příběhu.

evask
30.05.2021 4 z 5

Celkem dobrá detektivka, ale další díl si už asi nepůjčím. Vadila mně spousta postav, nejsem schopná si ta anglická jména zapamatovat.

Dariina
19.05.2021 4 z 5

Knihu jsem rozečtenou po prvních 80 stranách odložila a několik měsíců ji nechala odpočívat v pokoji. Jsem ráda, že jsem se k ní vrátila a příběh dočetla, protože i přes počáteční antipatie k hlavní hrdince to stálo za to! Ukázalo se, že Kim není tak špatná, jak se mi v počátku jevilo. V druhé polovině knihy jsme se spřátelily a v posilování tohoto vztahu budeme společně pokračovat v dalších dílech série.
____________________________________________________________________________
"Jen psychopat pozná kolegu."

zp87
09.05.2021 5 z 5

První díl mě velmi zaujal. Myslela jsem, že jsem našla další skvělou sérii, jenže v dalších knihách jsem našla spíš zklamání, když se Kim stále babrala ve své minulosti a prala se svými démony.
Ovšem tento 1. díl mě bavil. Vraha jsem dlouho tipovala jiného, Angela háže skvělé mimikry.

Sumatrae
06.05.2021 5 z 5

Dalsi moje nove objevena autorka a opet jsem nebyla zklamana Vyborne propracovana zapletka, sympaticke postavy a zajimave prostredi zlocinu Uz se tesim na dalsi dil

namornice
21.04.2021 4 z 5

Tak jsem se taky konečně dostala k sérii s Kim Stone.
Místy děsivý a hrůzný příběh, nicméně kniha mě zaujala od první kapitoly a považuju ji za velmi povedený začátek série. Do dalších dílů se určitě pustím.

Jolina
21.04.2021 4 z 5

Kniha napínavá, poutavá, hlavní hrdinka se svými temnými stránkami odhaluje víc a víc z jejího života. Málokdo tušil, kdo všechno je do případu zapletený.