Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2948 2948

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Elaila
16.02.2021 5 z 5

Napínavá kniha až do samotného konce. Doporučuji všem milovníkům detektivek. Určitě si se zatajeným dechem přečtu i další případy Kim Stoneové.

Šárka345
12.02.2021 5 z 5

Perfektní čtení :)

renne
01.02.2021 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá. Prolínání více dějových os nebylo nikterak rušivé. Ráda si přečtu další titul z této serie.

MatoPalkes
27.01.2021 4 z 5

Na novu detektívku mi trvalo si chvíľu zvyknúť ale potom som sa od toho nevedel odtrhnúť. Partia okolo Kim Stone výborná. Ďalšie diely ešte lepšie.

Šárka88
12.01.2021 3 z 5

Seznámeni s touto knížkou bylo pro mě zmatený, asi budu jediná kdo řekne, ze to nemělo hlavu ani patu. Takové páté přes deváté a nevyznala jsem se v postavách. Dej jinak napínavý, sem tam. Bude trvat, než se vrhnu na další díl a autorce dam ještě později šanci.

morava
12.01.2021 4 z 5

Me prvni setkani s detektivem Kim Stoneovou bylo velmi prijemne, a pokud jsou i dalsi dily napsany ctive, jako byl tento, tak se mam na co tesit :-)

dikobraz
04.01.2021 5 z 5

Super, mam novu favoritku. Harry Bosch a Hole maju prave volno, tak dalsia dobra seria potesi. Teda, dufam, ze seria bude dobra. Lebo prva cast bola skvela.
Kriminalna partia mi sadla, Kim bola drza ako stary pes Bosch. Super.
Dej a zapletka zaujimava, aj ked kvoli tym mladym babam znepokojiva. Rozuzlenie bolo pre mna prekvapujuce, s tym som neratal...
U mna velmi dobre, snad dalsie casti nebudu podliezat, bola by to skoda.

ElikaS
01.01.2021 5 z 5

Knihu jsem poslouchala jako audioknížku a musím ocenit Jitku Ježkovou, která je skvělá. Ať namluví, co namluví. Vždycky mě baví.
Když jsem dočetla sérii Roberta Huntera a hledala podobné knihy, skoro všude na mě vyskakovala právě Kim Stoneová. Takže jsem ji dala šanci a i když se mi kniha líbila, bavila mě, tak na Roberta to nemá, ale i tak se jedná o nadprůměrnou detektivku.
Příběh je celkem originální. Celé směřování vyšetřování je dobře popsané, zajímavé a napínavé. Zápletka je nepředvídatelná a moc se mi líbilo propletení jednotlivých dějových linek. I zakomponování životního osudu Kim, který jsme odhalovali postupně.
Kim je poměrně typickou detektivkou - svérázná, trochu arogantní, nedbá na předepsané postupy, zkoušená osudem a geniální. Občas jsem se nad jejími komentáři pobavila. Musím říct, že si mě celkem získala.
Knížku doporučuji a už se těším na pokračování.

ivusse
25.12.2020 4 z 5

Dobrá detektivka.

Dopi70
23.12.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé. Budu pokračovat ve čtení série.

sofi987
21.12.2020 3 z 5

Tak nějak nevím, Kim si mé sympatie zatím nezískala, její postava je tak trochu předvídatelné klišé. Kniha mi přišla bez hlavy a paty, minulost Kim autorka plácala nahodile sem a tam. Rozhovory mezi detektivy mi přišly nereálné. Překladatel si také moc práce nedal. Nicméně detektivní zápletka byla zajímavá, rozuzlení taktéž. Na autorku slyším samou chválu a další díly jsou prý lepší, takže šanci Kim a jejímu týmu ještě dám.

ViolettaCh.
19.12.2020 4 z 5

Moje první setkání s touto autorkou dopadlo dobře. Byť přistupuju ke knihám, které jsou prezentovány jako světový bestseller, velmi rezervovaně, tak tady musí říct, že to bylo dobré počtení. Zajímavá, dobře promyšlená zápletka, pachatel obtížně odhalitelný. Vyšetřovatelka - jako je standardem snad u téměř všech detektivkářů - je osoba rozervaná s tragickými životními zkušenostmi. Moc mých sympatií zatím nepobrala, ale může se to zlepšit v dalších knihách, kterým určitě dám šanci.

Martiiiik
16.12.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila :-) Hlavně oceňuji, že to mělo spád, rychlý děj, prostě ani vteřina nudy, na to by ani nebyl čas :-) Ikdyž s hlavní postavou jsem se musela chvíli sžívat, dlouho mi lezla docela na nervy :-D A osobně se přiznávám, že jsem na vraha nepřišla, sice se dá vytušit něco divného, ale tohle bych si opravdu nikdy netipla :-) Takže za mě super a vrhám se na další díl :-)

Jana-Marie
05.12.2020 5 z 5

Super čtení - nemohla jsem se odtrhnout, určitě přečtu od autorky i další knihy.

Janík61
04.12.2020 4 z 5

Opět mě autorka nezklamala, skvělé čtení, dávám palec nahoru!

Veveruška320
03.12.2020 4 z 5

Tedy,knížka mě velice zaujala,nedokázala jsem odtrhnout oči,natož myšlenky,které mi neustále pobíhali v mysli....kdo by všechnu tu hrůzu mohl způsobit?Kdo za tím vším vězí?...Čtení bylo napínavé od začátku až do konce a těším se na další díl....:o)

Herča76
13.11.2020 5 z 5

Tedy, velmi vydařené!! Touto první knihou si přidávám Angelu mezi své oblíbené a vrhám se na celou sérii. Pokud máte rádi kvalitní detektivku, kde nemusí stříkat krev na každé druhé stránce, rozhodně DOPORUČUJI.

Honey0105
11.11.2020 1 z 5

Tuhle knihu jsem měla v hledáčku už opravdu dlouho. Nyní se mi konečně ocitla v rukou, tak jsem se opravdu těšila, až se do tohoto bestselleru začtu. Dost mě ovlivnilo i hodnocení tady na webu, ale teď mi to celé přijde spíše úsměvné, jako celá kniha. Skoro už od začátku jsem měla tušení, že to asi nebude úplně ono a nakonec opravdu nebylo.
Detektivky mám opravdu ráda, ale tohle mi přišlo spíš jako parodie na pořádnou detektivku. Kniha je psána opravdu jednoduše, žádné košaté věty a sálodlouhé líčení. Dlouhá líčení jsou občas na škodu, ale tady to vyloženě chybělo. Bylo řečeno pár informací o životě detektivky, ale bylo to spíš plác sem plác tam. Nápad asi byl, ale podání opravdu špatné. Nemělo to žádnou šťávu, spíš to na mě působilo, jako by to napsala nějaká malá holka, která občas ráda koukne na komisaře Rexe.
Už asi na čtvrté stránce se člověk mohl jen divit, jak je možné v každé druhé větě použít slovo "šéfko", ale zcela očividně to jde. Nesympatičtí hrdinové, neustále se opakující věty, žádná znalost policejní práce. Ani nevím, co víc dodat.
Četlo se to rychle, člověk se spíš nasmál. Osobně mám jistotu, že další knihy od autorky už číst nemusím. Osobně raději sáhnu po nějaké krapet čtivější a napínavější severský detektivce :)

postrach
09.11.2020 5 z 5

Super kniha!Dobre vymyslene a napsane postavy a pribeh.A to rozuzleni a zaver skvele!

novina
31.10.2020 5 z 5

Od první stránky jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Kim Stoneová se mi dostala pod kůži.