Němý křik

Němý křik
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2958 2958

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Devil-Ivet
23.10.2020 4 z 5

Tak konečně i já se vrhla na neohroženou Kim Stoneovou. Její osobnost je silná a získala si mě prvními stránkami. Někdy byla dokonce i vtipná. Co se případu týče, bylo to propracované, tajemné a určitě zajímavé. Kniha se mi četla velmi dobře, možná za to můžou kratičké kapitoly. Ale očekávala jsem o hodně více, vzhledem k tomu, jak je autorka vychvalovaná. Očekávala jsem nějaké to "wow" a to bohužel nepřišlo.

Jessybelle
23.10.2020 4 z 5

Rozhodovala jsem se mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Pomalejší rozjezd, ale pak to odsýpalo. Hl. hrdinka je občas "nesmrtelná". V sérii budu pokračovat, zajímá mě příběh Kim...

knihomolka78
11.10.2020 4 z 5

Na prvotinu to nebylo špatné, ale rozjezd byl takový pomalejší, dlouho jsem se nemohla začíst, ale druhá část knihy rychle ubíhala a nedala se odložit. Kniha nabízí celkem zajímavou zápletku, a i když jde o detektivku, která odkrývala spoustu hnusu, není zde přemíra brutalit a vražd ani hektolitry krve, jak tomu bývá u jiných autorů. A pro mě byl docela překvapivý závěr.
Zpočátku mi hlavní hrdinka, inspektorka Kim, přišla dost arogantní, ale postupně jsem si ji oblíbila. Byla chytrá, stála si za svými názory a nebála se občas jít proti nařízením. Jen mě štve, že je to další série, kde je hlavní hrdinka sice geniální, ale "narušená". Řekla bych, že všichni autoři, od kterých nyní detektivní série čtu, mají superdetektiva, jehož genialitu a pracovní úsilí kompenzují psychickým traumatem. To mě děsně deprimuje. Protože kladná postava, by si přece trochu štěstí zasloužila. Ale asi je to teď moderní, stejně jako dvojčata.

Monis46
08.10.2020 4 z 5

Přečetla jsem zatím od paní Marsonsove dvě knihy. Moc dobře se čtou a baví mě....jen jsem zatím byla vždy zklamaná z konce,prostě stručný a "odflakly"....

hasič
06.10.2020 5 z 5

Zajímavý děj, čtivá, určitě jdu do dalších dílů.

Zzuzzka
02.10.2020 2 z 5

Nejako nechápem chválospevy na túto knihu.....béčková priemerná detektívka plná klišé, viacero wtf momentov, nad ktorými som sa pozastavila, ale nechcem spoilerovat. Uvidím, či dám tejto sérii ešte šancu.

LinVa
26.09.2020

Pro mě zklamání. Vubec jsem se nemohla začíst ..... líbil se mi námět. Lákalo mě vědět kdo/co/jak. Ale styl psaní mě odradil.

Korba2468
26.09.2020 4 z 5

Výborná kniha, zajímavý případ, krátké kapitoly. Doporučuji

MiroslavKutík
19.09.2020 4 z 5

Má první kniha série od této autorky a četla se skvěle a rychle a hnet beru další knihu.

Během čtení této knihy jsem měl stále naky typ na vraha třídívek z domova, ale překvapilo mě kdo to nakonec byl.

Ivn
16.09.2020 5 z 5

Kniha moc dobrá autorka píše skvěle

medulinka
12.09.2020 4 z 5

Případy Kim Stoneové jsou super. Toto je první případ, mám doma už několik těchto detektivek a můžu tedy říct, že jsou kvalitní, čtivé, napínavé. Hlavní hrdinka vyšetřovatelka Kim je mi sympatická, oblíbila jsem si ji i její tým. Opravdu dobré krimi.

Alíša236
07.09.2020 4 z 5

Nic výjimečného, prostě čtivá detektivka moderního střihu, obsahující velké množství klišé. Naštěstí nebylo moc detailních brutalit, ale autorka se stejně nevyhnula velkému počtu obětí a týraným dětem.... tohle mě na moderních detektivkách ,které jsem měla v ruce, hodně vadí. Ráda bych si přečetla pěknou současnou detektivku, kde je jen jedna (dospělá) oběť a celou knihu se to vyšetřuje... Nepotřebuji mrtvolu v každé kapitole, ani žádné brutální detaily, chci pěkné vyšetřování a překvapivý závěr... možná jen nemám štěstí.

veronika_m
06.09.2020 5 z 5

Velmi čtivá detektivka. Až na to, že je Kim supermanka a funguje dál, i když je zbitá jak řešeto... :-)

Majdalenka
30.08.2020 5 z 5

Po přečtení osmého dílu jsem začala serii od začátku. Tenhle první díl mě nakopl ke koupi celé série. Jen hlavní hrdinka mi přijde tak trochu jak superman :))

rafan65
28.08.2020 5 z 5

Super kniha skvělá hlavní hrdinka bezva děj a nečekané rozuzlení.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Série mi byla dlouho doporučována, tak jsem se do ní pustila. Bylo to čtivé, je to taková ta kniha, co máte za pár večerů přečtenou, ne-li za den. Takové knihy mi vyhovují, protože je člověk vtažen do děje a nemusí druhý den přemýšlet, o čem že to četl.

jana1941
19.08.2020 4 z 5

Zase jedna z knih, která se čte sama a hlavně člověka baví. Dle ohlasů na celou sérii autorčiných knih, jsem měla jisté očekávání a to kniha splnila. Děj hezky plynul a nebylo to zbytečně překombinované, jako u některých knih. Za mě to prostě bylo fajn oddechové čtení a nelituji, že jsou v mé frontě na přečtení všechny dosud vydané autorčiny knihy.

brabofka
17.08.2020 5 z 5

Myslím, že napíšu hodně podobný komentář jako "vera4669". Tedy druhý odstavec. Autorka čekala v mém seznamu "Ke čtení" hodně dlouho. A vůbec netuším proč. Impuls k přečtení první knihy série, mě donutil až dárek posledního dílu (poslední vydaný v ČR). A jelikož nerada čtu něco od konce, začala jsem hned hezky od začátku. Kniha se četla skvěle, za 3 dny přečteno. Zajímá mne, zda autorka nechá postavy se trochu vyvinout a nebo zůstane pouze u kriminalistického tématu. Nicméně jako oddychovka k vodě je to to pravé. Doporučuji. Jo a vrahem je zahradník :-D

vera4669
15.08.2020 5 z 5

Tak jsem velmi ráda, že jsem nečetla komentáře, miluju když někdo jako Yvette.D napíše, kdo to dělá, přečíst si to, tak ji asi dám facana... Když už, tak napíšu spoiler...
A teď ke knize - dlouho jsem se Marsons vyhýbala a teď si říkám sakra proč. Kniha se četla skvěle, doslova na jeden zátah, jsem zvědavá jak se postava Kim bude vyvíjet dále a těším se na další díl :)

Radim027
06.08.2020 4 z 5

První kniha od velmi vychvalované autorky a jsem spokojený. Že bych byl doslova unešený, to se asi říct nedá, ale případ byl zajímavý, zápletka také. Kniha se četla sama a co s Kim, tam ještě nějak názor nemám - řekněme, že je svá a jsem zvědavý, jak se bude její postava vyvíjet dál. Uvidíme v dalších dílech.