Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1062 252

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

NADEI
13.11.2021 4 z 5

Tentokrát slabší kousek. V postavách i ději jsem se ztrácela a to mi ubíralo na čtenářském zážitku, takový malý chaos pro toho, kdo nemá Kim více načtenou. Ale jak děj ubíhal, vzpomínky se vracely a proto 4 hvězdičky, Určo stojí za přečtení.

hana4834
12.11.2021 5 z 5

Zase skvělí příběh jen mě mrzí že se hlavní hrdinka neposunula dál a trochu neotevřely že je pořád uzavřena

Sigurd_Lesandi
07.11.2021 5 z 5

Série Kim Stoneové se okamžitě stala mou nejoblíbenější a každý díl to potvrzuje. K novým dílů přistupuji celkem s respektem, protože každý předešlý je tak dobrý, že už si netroufám čekat další zlepšení, ale autorka mi pokaždé ukáže, že má ještě hodně triků v rukávu.
U mrtvých vzpomínek mě nejvíce zajímalo, jak si autorka pohraje s minulostí Kim, protože to je věc, která z 80 % tvoří její charakter, ale v rámci dílů jsme se s ní už podrobně seznámili, tak jsem se bál, aby to tady nebylo repetitivní. Strach byl ale úplně zbytečný. Informace, které znáte z předešlých dílů, jsou obohaceny o další detaily a dozvíte se toho ještě mnohem víc.
Postavy jsou taky velkým pozitivem. Každá má svůj charakter, který se v každým díle vyvíjí. Rychle si s každou dokážete vytvořit vztah, ať už pozitivní nebo negativní.
Děj je obohacen o skvělé zvraty, takže se nudit určitě nebudete.
S klidným svědomím můžu říct, že tohle je za mě zatím nejlepší a nejsilnější díl z celé série a můžu jedině doporučit.

lucie2371
27.10.2021 5 z 5

Další skvělý díl! Není, co víc k tomu dodat.

vincek1
25.10.2021 3 z 5

Kniha, která pro mne byla jako houpačka. Chvílemi paráda a chvílemi jsem se těšil, až přijde záživnější pasáž. Co mi vadilo byly občasné zdlouhavé až filosofické úvahy nad některými aspekty policejní práce a jejími metodami. Nejlépe se, dle mého, čte posledních cca padesát stran. Zdálo se mi trošku divné popisování některých, dost drsných akcí a v zápětí onen rozbor práce. Ale jsem obyčejný čtenář a proto mi to možná přišlo trochu podivné. Ostatním bych knihu doporučil a napište co se vám líbilo a co ne.

petrulka
18.10.2021 3 z 5

Angela prostě psát umí. Neopakuje fráze, vtipy, je stále originální i při tak dlouhé sérii. Ten vtip se mi možná mimo hlavní zápletku líbí nejvíc. Zrovna u tohoto dílu mě nepatrně zklamal hlavní padouch, úplně mi nesedl, ale kniha je skvělá, čtivá.

Clara_C
16.10.2021 5 z 5

Já vím, já vím. Bylo vykradeno plno předešlých knih ze série, ale stejně se čte každá knížka Angely Marsons skoro sama.
Ten, kdo nemá načteny předchozí díly, musí být trochu mimo.
Ale pro mě skvěle vystavěný případ, Kim prostě nejde nemít rád. Díl po dílu odhaluje svoje city a přestává být taková tvrďačka, za kterou se schovává.
Už mám připravený další díl, ale musím si tohle čtení dávkovat a prokládat něčím náročnějším :)

March
09.10.2021 4 z 5

Tento díl dobrý, ale ne výborný. Klady- Kim a spol mě baví, napětí, návrat do minulosti, přišla jsem na to, kdo je vrahem(nestává se moc často:)).
Zapory-nebylo jich mnoho:) trochu taková recyklace předešlých dílů, tajemnosti Kim.

amcb
09.10.2021 5 z 5

I tento díl hodnotím plným počtem hvězdiček. Příběh vystavěný na minulosti Kim mě bavil. Líbí se mi styl psaní, dělení do kratších kapitol, kdy často každá končí napětím, jaké bude pokračování a já tedy čtu a čtu.

Anet2106
30.09.2021 3 z 5

Tento díl se mi zdál nejslabší. Nevím, jestli je to tím, že jsem neměla zrovna čtecí období, nebo knihou, ale nemohla jsem se moc začíst. Zápletka byla zajímavá, ale rozuzlení mě hodně zklamalo.

vivula
29.09.2021 3 z 5

Jsem v rozpacích…Nápad super, bavilo mě vracet se a připomínat si co se stalo, ale ten konec to úplně zabil…

novina
22.09.2021 5 z 5

Opět skvělý příběh, který váš nutí číst dál a dál. Tohle je nejlepší knižní série, kterou jsem kdy četla. Už se těším na další díl.

wooloong
06.09.2021 4 z 5

Retrospektivní příběh, který připomíná události z předchozích dílů. Jak se ukázalo, hodně jsem toho zapomněla a tohle bylo takové opáčko. Docela jsem si to užila, jak jsem lovila z paměti předchozí příběhy.

sramkovamichala
05.09.2021 5 z 5

Opět nezklamala. Napínavé do samého závěru.

Prateri
02.09.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky - Angela Marsons podle mne neudělala tímto dílem inspektorce Kim dobrou službu. Mnoho postav z minulosti, které jsem pomalu vypustila z hlavy, mi dávalo pěkně zabrat. Napsané zase skvěle, ale kopírování nešťastných událostí ze života Kim, mne nijak nezaujalo. Ale Kim mám ráda, další díl si přečtu s chutí, jen ty návraty do minulosti bych už nemusela.

archivářka115
29.08.2021 2 z 5

Knížka se mi nelíbila a musela jsem se snažit, abych jí dočetla. Půjčila jsem si jí z knihovny vlastně omylem, protože se mi Případy Kim Stoneové nelíbí

the_res13
24.08.2021 5 z 5

Další skvělá kniha alà Marsons. Vraždy na míru šité Kim byly brutální, odhalující další detaily o ní a jejím osudu. Četlo se to jako vždycky samo. Ale zase to rozuzlení... Nejen, že mě osobně začíná dost nudit vrácení se ke starým případům, především pak starým postavám, ale celé finále bylo dost chabé. Čekala jsem ještě nějaký poslední zvrat, překvapení, ale vlastně to skončilo přesně jak to od začátku vypadalo. Nic víc.
O tom, že se sem zase vlezly dva případy, už radši moc psát nebudu, protože se to stává novou stálicí této série. Bohužel.

Grety
24.08.2021 5 z 5

Kim si prožívá děsivé zážitky svého života znovu prostřednictvím nevinných obětí, nikdo s čtenářů nepochybuje, že to zvládne.. Mě to bavilo a Bryante je skvělý parťák, kterého si každý může přát

boruf
23.08.2021 4 z 5

Příjemné, pohodové čtení.

brabofka
23.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Spoiler:
Miluju tuhle knižní sérii. Miluju Kim i její tým. Kniha zapadá do celé série. Rychlá, pohotová, dychtivá. Stejně jako Kim. Ale. Nicméně, myslím, že bychom už pomalu mohli opustit stále stejné vody a najít si dalšího psychopata mimo náš okruh zájmu. Mírně mě otrávilo když jsem zjistila, že Kim musí lovit pořád v těch stejných vodách. Buď je to psychopatka která se ji snaží zničit sama, nebo si najme někoho na dálku z vězení. Když už se pak dostaneme zase k někomu dalšímu, tak dokud nedostaneme do vězení (a nebo na hřbitov) celou rodinu, tak Kim nemá klid... Dala jsem 5*, těším se na další díl... tak uvidíme kdo to bude tentokrát ...

Angela Marsons
anglická, 1968