V troskách tornáda

V troskách tornáda https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410544/bmid_v-troskach-tornada-Mpn-410544.jpg 5 395 115

Na městečko Panters Mill v Ohiu, kde žije početná komunita amišů, udeří ničivé tornádo. Při odklízení následků je v pytli nalezena lidská kostra. Bez končetin. Něco je okousalo. Kate Burkholderová se pouští do vyšetřování třicet let starého zločinu či zamaskované nehody. A pátrání ji znovu přivádí mezi amiše, kteří bedlivě střeží své soukromí. Odhalení totožnosti oběti spouští další lavinu událostí, na Kate má navíc spadeno neznámý vetřelec. A aby toho nebylo málo, Kate zjišťuje, že je těhotná. Na to ani ona, ani John nebyli připraveni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

After the Storm , 2015

dlabikk
09.11.2020 5 z 5

Opět výborný příběh.

Evaho73
28.10.2020 4 z 5

Prečítala som si anotáciu a hneď som vedela, ako táto časť skončí... Celá séria je písaná podľa určitej šablóny a priznám sa, že už pomaly pre mňa stráca svoje čaro. Mierumilovná komunita Amišov sa pomaly medzi sebou vraždí a "supermanka" Kate, vždy všetko pohotovo vyrieši aj za cenu najvyšších obetí.
Škoda, že nie je viac ženská, lebo niekedy už ani neviem určiť, kto v ich vzťahu nosí sukňu.
Napriek tomu, sa kniha opäť veľmi dobre čítala a priznám sa, že sériu dočítam už iba zo zvedavosti, či vôbec v tom malom meste nakoniec ostane nejaký Amiš pri živote.

Januli
09.10.2020 4 z 5

(SPOILER) Mě tyhle knihy o Amiších bavi. Je to jiny život a chvílemi i dost zajímavý. Tentokrát mě ale dostalo spíše to malé miminko, na které jsem musela celou knihu myslet. Hrůza. Vrazda v prasecarně taky pěkný hnus. A když víme, že Kate nečeká, tak můžeme těšit na další díly a další akce. Snad je ještě dost Amišů a jejich tajemství:-)

Palele
01.10.2020 4 z 5

Já mám Kate prostě ráda a proto jí leccos odpustím. V každé sérii jsou slabší a silnější kousky, tomu se asi nedá vyhnout, ale amišská komunita mě opravdu baví a vždycky se těším na další pokračování.

ZuK1
14.09.2020 4 z 5

Případy Kate Burkholderové se velmi dobře čtou, jen čím víc dílů mám přečtených, tím se mi zdají podobnější. Chápu, že některé informace o způsobu života amišů, o minulosti Kate či Tomasettiho se opakují především pro čtenáře, kteří knihy nečtou v pořadí, ale i přes vyšetřování nových případů mi knihy začínají připadat trošku jako přes kopírák. V tomto 7. dílu je oproti předcházejícím víc romantiky a soukromí Kate a Tomasettiho, při vyšetřování případů ale zůstává Kate jako obvykle opět neohrožená, do akcí chodí sama a situace zvládá bez ohledu na jakákoliv svá zranění ...
Také těch počestných a mírumilovných amišů, věrným svým zásadám nám v okolí městečka Panters Mill pomalu ubývá :).
Nicméně i přes tyto drobné výhrady považuji knihy Lindy Castillo určitě za velmi příjemné a pohodové čtení. Jen je potřebuju trošku prokládat i jinými knížkami. Škoda, že se autorka nepustila pro změnu i do knih z nějakého jiného prostředí.

Erlif
07.09.2020 3 z 5

Pro mě byla tato kniha nejslabší a celkem zklamání... Začátek dobrý, byla jsem nadšená, ale pak to nějak zesláblo... Mrtvol bylo taky málo, řeší se tady jeden jediný docela starý případ.. nezachránil to ani konec... To že se tu více řeší vztahy mi nevadilo, ale spisovatelka k tomu měla přihodit víc mrtvol víc akce a byla bych možná spokojená :-)))

mulder
16.08.2020 5 z 5

Moje sedmá kniha této oblíbené série. Je to lehké čtení na krátkou dobu.Hodnotím vysoko, asi proto, že mám autorku a její hrdiny rád. Malinko bojuji s tím, že vnitřně už nejsem přesvědčený, jestli je moje hodnocení objektivní. Mám pocit, že už byly vyčerpány nápady, že už mě nemůže nic překvapit. Na zbývající knížky se přesto těším:-)

March
08.07.2020 4 z 5

(SPOILER) Opět autorka nezklamala, dobré čtení, zápletka z minulosti je dle mého gusta. Překvapilo mě, že jedna dejova linka a zabralo to přes 300 stran. Jak psali již někteří, rodinný život Kate už to není takové vzruso, teď je to moc "sladke", nebo spíše přeslazené. Opět proběhla akce alá Kate, solo akce, ona těhu a jde někam sama...snad jsou nějací amisove ještě v záloze, aby měla Linda o čem psát:-)

pepa4081
06.07.2020 3 z 5

(SPOILER) Můj sedmý výlet mezi amiše. Proč dnes musí mít každý policista hromadu problémů, které pomalu zastiňují vlastní zločin? Dějové linky se „záchranou dítěte“ i těhotenstvím mne vůbec nebavily. Také už mi trochu vadí „rozhovory“:“ jsem dva třicet pět“ – „dobře jedu sedm dvanáct…“
Ale dost kritiky. Samo vyšetřování, a hlavně způsob zločinu (že by autorka koukla na Hannibala?), byly zajímavé. A znovu se mi potvrdilo, že nemám rád jakékoli fanatiky, včetně náboženských. Možná už jsem této série přesycený, ale tentokrát hodnotím bohužel jen jako průměr.

hanzmb
24.06.2020 5 z 5

Všechny superlativy z minulých dílů platí i pro tento. Navíc pro nás Středoevropany nádherný bonbónek v popisu průběhu tornáda. Je trochu smutné, že osobní tragédie hrdinky je zároveň štěstím pro čtenáře, kteří znovu získávají jistotu, že náčelnice nekončí. Jen mi trochu chybí ta divočejší Katy z prvních dílů, která milovala rock a popíjení v barech.

perpe2a
07.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělé čtení. Miluju celou sérii a autorka je za mě TOP.

astra3
02.05.2020 5 z 5

Tato série je velmi dobrá. I tento díl napínavý, spousta zvratů, prostě super. Už na mě v knihovně čeká další díl. Doporučuji.

Iva B.
18.04.2020 5 z 5

Opět skvělé!! Nebudu spoilerovat, ale jedna věc, co se tam stala mě docela mrzí, ikdyz jsem čekala, že to tak dopadne.

Lena081
13.04.2020 2 z 5

Autorka to umí i líp,za mě zatím nejslabší kniha série..přišla mi moc zdlouhavá a občas jsem se i ztrácela v ději.

moni-zbuzi
08.04.2020 5 z 5

Opět velmi pěkné.

raty
24.03.2020 5 z 5

Perfektní. Už po sedmé a zase perfektní.

Sacinka
14.03.2020 5 z 5

Standartních 5 hvězdiček pro mou oblíbenou autorku. Baví mě v sérii vše, jak workoholička Kate a její osobní život, tak všechny případy z Amišského prostředí, které vyšetřuje.
Těším se na další díl!

Pavlnka
12.03.2020 5 z 5

Zajímavý a napínavý příběh, jak z hlediska případu, tak i z hlediska osobního života náčelnice. Už se těším na další díl.

Danago
12.03.2020 5 z 5

7. díl mé oblíbené série Případy Kate Burkholderové. Tuto sérii mám moc ráda. Kate je sympatická hrdinka. Příběh se tentokrát hodně zaměřuje právě na Katin současný osobní život. Ani tento díl mě nezklamal

berila
10.03.2020 5 z 5

Oblíbená autorka a její výborná kniha, ostatně jako celá série.