V troskách tornáda

V troskách tornáda https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410544/bmid_v-troskach-tornada-Mpn-410544.jpg 5 396 115

Na městečko Panters Mill v Ohiu, kde žije početná komunita amišů, udeří ničivé tornádo. Při odklízení následků je v pytli nalezena lidská kostra. Bez končetin. Něco je okousalo. Kate Burkholderová se pouští do vyšetřování třicet let starého zločinu či zamaskované nehody. A pátrání ji znovu přivádí mezi amiše, kteří bedlivě střeží své soukromí. Odhalení totožnosti oběti spouští další lavinu událostí, na Kate má navíc spadeno neznámý vetřelec. A aby toho nebylo málo, Kate zjišťuje, že je těhotná. Na to ani ona, ani John nebyli připraveni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

After the Storm , 2015

27.10.2021 4 z 5

Další super počtení

Prateri
30.08.2021 5 z 5

Zkáza, která odkrývá zločin. Zločin, který kromě staré kůlny, zakryl i čas. A komisařka Kate musí vyrazit mezi amiše, mírumilovné amiše. Jakpak to bude s tou mírumilovností tentokráte? Své hodnoty a náboženství uznávají bez výjimky. Tak si asi budeme muset poopravit mínění a fandit Kate, aby vše ustála a vyřešila. Další případy Kate Burkholderové už na mne pomrkávají z knihovny.

Astonius
08.08.2021 2 z 5

(SPOILER) Bohužel, nějak mě to nebavilo.... Velmi dlouhý rozjezd tam byl, něco dít se začalo až kolem strany 100, a ani to téma mne nějak neoslovilo, nic mě ke knize netáhlo. Musím říct, že Kate je pro mne málo propracovaná postava, známe ji sice už 7 dílů a v každé knize je část věnována i jejímu osobnímu životu, ale stejně o ní nic nevíme, nemá žádný bližší charakter. Její chování vůči Tommasetimu je velmi nevyzrálé, dělá náčelnici policistům, má už svůj věk a zkušenosti, ale že je těhotná, to mu říct nedokáže, raději se zapírá.... Nevím, jejich vztah moc nechápu a vůbec z nich necítím souznění.... Všichni vědí, že spolu žijí, ale ona ho oslovuje příjmením. Tenhle díl byl i hodně předvídatelný, čtenář se dozvěděl nějakou část zápletky, v hlavě si utvořil další průběh a ono to tak skutečně bylo - s nezbytnou zdlouhavou omáčkou. Budu doufat, že další příběh bude zase o něco lepší, v sérii hodlám i nadále pokračovat. :-)

janastok
11.07.2021 4 z 5

Nadprůměrná, neodložitelná detektivka. Ti Amišové nejsou zas tak moc bohabojní, vraždí se o stošest, konce série se jich mnoho nedožije. V závěru se mi chtělo zavolat na Kate jako dítěti v divadle "Nelez tam sama, dostaneš zas nabančíno!" Ale neposlechla! Knihu jsem četla teď po řádění tornáda na Moravě, tak mě z toho trochu mrazilo.

iška
06.07.2021 5 z 5

Absolutní spokojenost. Tato série mě prostě baví a nejen jako výborná detektivka. Je tu nabídka i k různým psychologickým úvahám.

Johana
05.07.2021 4 z 5

Moje oblíbená amišská série Případy Kate Burkholderové. Velmi svižný začátek se zvlášť ohavnou smrtí na vsi - a poněkud předvídatelný konec. Jako čtení na léto ideální.

čef
16.06.2021 5 z 5

V troskách po tornádu se nacházejí domovy i životy mnohých, takže je potřeba mnohé řešit. Historie náčelnice Kate však ani zde není ukončena, takže se těším na další pátrání a boje. Myslím, že kniha je natolik obsažná včetně nenásilné psychologie postav, že se musí líbit mnohým i těm, kteří na detektivky moc nejsou.

kyssling
19.05.2021 4 z 5

Nadprůměrný příběh, v rámci série povedená kniha.

Pavlina50
02.05.2021 5 z 5

Linda Castillo je moje oblíbená autorka a ani v tomto případě nezklamala.
Už samo fascinující prostředí amišské komunity má svoji specifickou atmosféru a do ní zakomponované zločiny jsou prostě pro mě neodolatelnou volbou. Kate řeší další tajemný případ, tentokrát třicet let starou vraždu, a jako již tradičně, čím více se blíží k pravdě, tím se její vlastní život ocitá v čím dál větším ohrožení.
Paralelně sledujeme i pokračování jejího love story s Tomasettim, které se posunulo do další významné fáze.
Tahle série mě ještě pořád moc baví, i přes svoje specifické a již stereotypní znaky si udržuje stále vysokou úroveň. A v případě této knihy nemůžu opomenout ani moc hezkou obálku.

ilčidlo
23.03.2021 5 z 5

Opět čtivá a napínavá detektivka ve které našla své místo hlavně láska

moudivlacek
05.03.2021 5 z 5

Další skvělý příběh náčelnice Kate a jejího přítele agenta Johna. Tentokrát zažijeme řádění tornáda, které Kate dostane do svízelné osobní situace. Navíc skauti objeví lidské ostatky, tak se rozjede příběh, který v městečku nemá obdoby. Kate se musí vyrovnat s problémy na vícero frontách, ale hlavně zjistí něco nečekaného. John je z toho také v šoku. Kate se několikrát opětovně ocitá v nebezpečné situaci. Hlavní motiv je láska a otázka, zda má mít hranice a být selektovaná, nebo být prostě jen otázkou srdcí. Na konci mi bylo ze všeho dost smutno. Přesto se budu těšit na další díl.

Dajine
06.02.2021 4 z 5

Chtěla bych mít ve svém životě nějakého takového Tomasettiho a snad bych se k němu chovala lépe. Knížka fajn, stejně jako všechny od této spisovatelky. Jen ty poslední stránky s událostí, ke které děj směřoval už tak od poloviny knihy, fakt nebyly překvapením a možná i trochu zbytečné.

1bublina
15.01.2021 4 z 5

Také mi, jako ostatním, přišel tento díl slabší. Knihu jsem rozečetla asi do jedné čtvrtiny a pak odložila a četla jiné knihy. Ale je to Linda Castillo a moje oblíbená Kate, takže ubírám jen jednu hvězdičku a autorce odpouštím ;-) Když konečně došlo na řešení případu 30 let starých ostatků, kniha už mě zase bavila jako všechny předchozí díly. Taky mě štve, jak se Kate chová k Tomassetimu, že mu stále úplně nedůvěřuje a vyhýbá se mu. Těším se na další díl.

SimonaP
29.12.2020 3 z 5

Knížka byla opět čtivá a napínavá. Akorát nezodpovědné chování Kate mě rozčilovalo.

Pavlína2019
27.12.2020 2 z 5

Bohužel, opravdu mě kniha skoro vůbec nebavila. Četla jsem všechny, tahle byla slabá. Kate mi šla na nervy. Výjimečně jsem rozuzlení tipla správně. Bavila mě opravdu až ke konci. I tak, zůstávám věrná a těším se na další díl.

JitkaHambi
20.12.2020 3 z 5

Je mi to líto, ale musím dát pouze 2* :-( Z celé série mi přišla tato kniha opravdu nejslabší. Nevím, jestli už jsem knihami o Amiších přesycená nebo mi nesedla pouze tato, každopádně jsem se u ní trápila. Kate mám ráda, ale v tomto díle už mi chvílemi lezla krkem.Budu doufat, že další kniha mě opět nadchne jako ty předchozí.

jana8352
20.12.2020 4 z 5

Dobrý příběh, kniha se mi hezky četla, je to první kniha kterou jsem od autorky přečetla uvidím co ostatní.

WaN635
20.12.2020 3 z 5

Tato kniha byla pro mě zatím nejslabší z celé série. Od začátku jsem věděla, jak příběh dopadne. Kate mi v této knize přišla dosti nezodpovědná, Johnovi reakce se mi líbili.
Doufám, že další kniha bude lepší

Lumír23
08.12.2020 3 z 5

Tak a něco je špatně. Nevím, zda dvě knihy čtené po sobě jsou moc, nevím, zda přestávám věřit v čisté duše nenásilných amišů, nebo zda toho bylo v knize nadávkováno až příliš (mrtvé nemluvně, nedořešené obvinění z nedbalosti, potrat, časté hádky, ještě častější pády hrdinky, mrtvých amišů už začíná být taky celkem dost). Prostě, ač je hodnocení vysoké, já mám pochyby. Nebo jsem jen outlocitnej, no...