Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

Minnie85
20.07.2018 5 z 5

Absolutně skvělá knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem. Od začátku do konce je napínavá. Nenajdete v ní "mrtvé" pasáže, které byste nejraději přeskočili. Za mě zatím jeden z nejlepších trhillerů, které jsem četla a těším se na další díly

bionta
25.06.2018 5 z 5

jedna z nejskvělejších detektivek od které se nelze odtrhnout

skyline
24.06.2018 5 z 5

Super detektivni thriller. Precteno za jeden den. Nemohla jsem se odtrhnout. Doporucuji

i.stefany
22.06.2018 5 z 5

Fantastický start do série případů Kate Burkholderové. Detektivka se skvělým nápadem, napsaná jednoduchým, srozumitelným stylem, napínavá od první do poslední stránky. Skvělá práce a moc se těším na další díly.

MMacicekk
20.06.2018 5 z 5

Skvělý detektivní thriller z policejního prostředí. Od knihy a celého příběhu jsem měla velká očekávání a s potěšením mohu oznámit, že se naplnila. Jedná se o strhující thriller, který mě vtáhl hned od prvních stránek a už nepustil. Autorka píše velmi čtivě, do příběhu se ponoříte a nevnímáte okolí, jen hltáte stránku za stránkou. Nevěřila jsem, že mě knížka tak chytne, ale opak se stal pravdou. Příběh nemá žádná hluchá místa, takže ani na okamžik nepocítíte byť jen náznak nudy. Naopak. Napětí stoupá každou přečtenou kapitolou a vy jen s trnete, co přinesou další stránky. Nechybí hodně zvratů, které zamíchají s dějem a vy budete podezírat každého ze spáchání oněch brutálních vražd.

muchomurka
19.06.2018 3 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem si zvykla na styl vyprávění autorky a na to, jak tato náčelnice vede vyšetřování. Nejdřív mě úplně zarazilo, kolik všeho mají její lidi zjistit, samé seznamy. Ale pak mi došlo, že tak to je i v reálu. Nejdřív dřina za stolem a pak možná úspěch, žádné honičky, přestřelky.
Detektivka byla napínavá, ale celou dobu mě jímal děs z popisovaných hrůz. Brrr. Ta bezmoc obětí, mučení. No, asi mám slabší žaludek. Ale i tak si další díly přečtu.

evago
08.06.2018 5 z 5

tak tomu se říká jízda....super čtení od začátku do konce. doporučuji všem co mají rádi napětí

Schamila
17.05.2018 5 z 5

Jinak to nešlo - za dva dny přečteno a moc dobře se to četlo - mělo to šmrnc - bylo napětí, zápletky, láska, krásně popsané prostředí, trhlá vyšetřovatelka - bylo tam zkrátka vše. Ještě že nemám ty "šedé buňky" a mohla jsem si napětí vychutnat až do posledních stránek a poznat vraha - fakt dobrý a mohu jen doporučit. Už mám další dva díly - těším se na další počteníčko....

martina.tim
16.05.2018 5 z 5

Naprosto bravůrně napsaný thriller, který mě dostal až do konce. Vřele doporučuji všema deseti.

JustWomen
15.05.2018 5 z 5

Wow, úžasné čtení, dala bych šest hvězdiček, kdyby to šlo. Krásně napsané, čtivé, drsné, ale nepřekombinované, zatím moje nejlepší kniha roku 2018.

TaLu
06.05.2018 3 z 5

Kniha je psána střídavě z pohledu hlavní hrdinky ( Ich-forma) a z pohledů dalších. Toto střídání mi dávalo místy zabrat, protože se mi hlavní hrdinka spíše vzdalovala, než aby se mi stala blízkou. Její myšlenky, vzpomínky, tajemství i kořeny v rodině amišů, pro mě byly skrze zvláštní způsob vyprávění příběhu odosobněné. Jako bych se na příběh stále jen dívala z větší, či menší dálky, ale nedařilo se mi stát se součástí vyprávění, takže jsem knihu četla nezvykle dlouho.
Nevím, nakolik takto autorka opravdu píše a nakolik mohl způsob ovlivnit překlad. Zkrátka jsme si nějak "nepadli do oka". Sama hlavní hrdinka mi také nebyla moc sympatická, to spíše její tým vyšetřovatelů ( nejbližším se mi stal Glock) způsobí, že si další díly přečtu. To je ta potíž se sériemi :o)
Chceme se dozvědět, jak to s nimi bylo dál.
Děj knihy zpočátku připomíná detektivku, později skrze drsné vraždy, nabývá formu thrilleru. Ve vypjatých situacích jsem vnímala určitý nesoulad nejvíce, jako by autorka až moc hrotila již tak dost vystupňovanou krutost, a tím tomu ubrala na věrohodnosti.
Vrah mi byl jasný hned, což mě také rozladilo. Vlastně nejpravdivěji vyznívaly takové lidsky milé malé scény - konečný návrat do práce, noční spojovatelka, zatoulaný kocour. Uvidím, jak se tohle všechno podaří, či nepodaří rozpracovat v dalších dílech.

medlovice
03.05.2018 5 z 5

Vločky nenaráží na okno , Nemrzne. Venku je 26 stupnu a je teprve květen ale z této knihy mrazí , cítim to až za nehty. Detektivka, která mě vůbec nenudila , četla jsem celé i se soukromým životem detektivů, což většinou vynechávám, tak má ta kniha spád. Hodně stránek .Život amišů je zde jen tak okrajově, v dalších dílech mají víc prostoru. První díl jsem četla jako třetí , na knihu byl dlouho pořadník.

Danago
02.05.2018 5 z 5

Kate začíná vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky. V jejím dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Kate se tehdy stala obětí útoku vraha, ale podařilo se jí přežít. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil.
Je to hodně dobrá detektivka. Možná má pomalejší rozjezd a trochu mi trvalo se do knížky začíst . Chtělo to vydržet asi 100 stran. Ale potom jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Očekávala jsem, že o Amiších toho bude v knize víc, moc velkou roli to tu nehraje. Děj je napínavý , na konci do sebe všechno pěkně zapadá. Já jsem vraha odhalila až autorka chtěla. Knížka se mi líbila a další díl si určitě přečtu.

Irena77
05.04.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila, nemohla jsem ji odložit. Prostě super

klokan.1905
05.04.2018 5 z 5

Slib mlčení...
Na tuto knížku jsem narazil zcela náhodou ve výprodeji, stála mě necelých 70 kaček... Již v průběhu čtení jsem nelenil a za stejnou cenu jsem si koupil i druhý a třetí díl... ;-) Knížka Slib mlčení od Lindy Castillo se mi opravdu líbila a s chutí se pustím do pokračování...
Hlavní hrdinkou příběhu je Kate Burkholderová - policejní náčelnice v malém městečku Painters Mill v americkém Ohiu... Jedné mrazivé zimní noci je v okolí městečka nalezena mrtvola mladé ženy... Tato byla brutálně zavražděna, předtím byla znásilněna a mučena... Postupem času se objevují další těla mladých žen... Nelehkého úkolu odhalit vraha se ujímá právě Kate Burkholderová...
K podobným vraždám docházelo v okolí městečka i před 16 lety, v době, kdy Kate Burkholderová dospívala... Odmlčel se snad vrah na tak dlouhou dobu, nebo vraha někdo dokonale kopíruje?
Co bych mohl autorce vytknout? Snad, že se dá něco málo z knihy předem předpovědět... ;-) Jo, a taky se mi nestává moc často, že bych vraha tušil zhruba od poloviny knížky... :-D Nicméně, vůbec mi to nevadilo... ;-)
Knížka je velice čtivá, momentální hodnocení má 87 %... Já bych dal 4,5*, kdyby to šlo, takže zaokrouhlím nahoru a dávám 5* :-D

veveronka
16.03.2018 5 z 5

Mám od této autorky vše přečteno a nemůžu se dočkat pokračování

SilvieSisinka
16.12.2017 4 z 5

Velice ctiva detektivka.Napinava od zacatku do konce.

ŠtěpánkaB.
26.11.2017 3 z 5

Za mě příliš předvídatelné, některé pasáže jsem přeskakovala.

lenuskav
20.11.2017 5 z 5

po dlouhé době knížka, co stojí za přečtení :)

berila
16.11.2017 5 z 5

Za mě výborná kniha, vše co má správná detektivka mít-hlavně co mám ráda-postupně se vyšetřováním dojde k pachateli. Ne každá detektivka to takto má, četla jsem Kyvadlo a tam se více honilo a střílelo, než vyšetřovalo. To nemusím.