Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

Zuzvil
20.11.2018 4 z 5

Další parádní thriller, nevím, zda je to náhoda, ale častěji čtu tento žánr, kde je vyšetřovatelkou žena než muž :-) Autorka knihu (vlastně celou sérii) zasadila do amišského prostředí a to dodává knize na zajímavosti, samotný případ první knihy, tedy této, je velmi poutavý, má spád, dějová linka je skvělá a hlavní postavy knihy propracované. Jednu hvězdičku strhávám jen za to, že se nekonal wow efekt a vraha jsem zhruba za polovinou knihy odhalila. Knížku můžu ale směle doporučit k přečtení a já se těším na další díl z této série.

Iva B.
14.11.2018 4 z 5

Hvězda dolů za to, že pachatele jsem uhádla docela brzy a to se mi moc nestává většinou to neuhádnu. Jinak slušná detektivka a těším se na další díl.

Esmeralda168
12.11.2018 4 z 5

Zajímavé a napínavé, i když - takový ten moderní detektivní kýč, ke kterému mám některé výhrady, tak např.
- stejně jako některým i mně vadilo, že se v knize střídala "er" forma s "ich" formou, působilo to na mě rušivě
- jako kdyby autorce šlo o to, aby se kniha co nejvíc natáhla, přibývaly stále další a další vraždy, které byly stále brutálnější a brutálnější, jen aby to bylo co nejvíc šokující a vyhrocené
- problémy vyšetřovatelů s alkoholem, to už je v moderních detektivkách klasika
- poučení z knihy pro čtenáře nevyplývalo vůbec žádné, snad jen, že nemají věřit policistům. To nedávno jsem dočetla Nesbova Sněhuláka a tam byl aspoň závěr svým způsobem "výchovný".
- pachatele jsem brzy odhalila. Podezřelých, kteří přicházeli v úvahu, tam zase tak moc nebylo.
- o logičnosti a reálnosti některých scén radši psát nebudu.

Ale jako oddechová kniha mě to přesto bavilo. Určitě si od autorky přečtu i další díly. A obálka je opravdu nádherná, ta se jim povedla

Knižní střípky
07.11.2018 5 z 5

Za mě výborná série, je to opravdu skvělé čtení, obohacené o zajímavé amišské prostředí, ale uznávám, je to drsné. Detailní popisy brutálních vražd, nicméně komu tento prvek nevadí, což mně opravdu nevadí, tak rozhodně doporučuji. Hlavní hrdinka Kate je moc sympatická, správná ženská, která i přes traumatickou zkušenost ze svého dospívání, to má v hlavě nastaveno správně.

MirkaProk
18.10.2018 5 z 5

Tato kriminálka se mi fakt líbila. Lehce se četla, přečteno za jeden den. Zápletka fajn a od jisté chvíle je jasné, kdo je vrah, ale vůbec to nevadí. Doporučuji k přečtení

birgitte
10.10.2018 5 z 5

Naprosto brilantní detektivka, přečteno jedním dechem, … doporučuji

lsisec
09.10.2018 2 z 5

Nechal jsem se zlákat tou pro nás neznámou komunitou Amišů a porušil jsem zase jednou ( už se mi to stalo vícekrát :) ) svoji zásadu nečíst detektivky a thrilery, které vytvořila female. No a pravdu povědíc udělal jsem chybu. Hodnocení nebudu tvořit na základě popsaných brutalit, toho kousku absurdního sexu, ale na základě toho, zda-li příběh měl hlavu a patu a to neměl. Jenom ta první a základní věc, že od samého počátku se pracuje s verzí, že se objevil sériový vrah a vyšetřování si pro sebe drží zuby nehty městská policajtka, bez toho aniž by zavolala specialisty z FBI. Podle toho to tak vypadá. Plno ženských emocí, citů a pocitů. Pak se tam objeví životem vytrestaný ochlasta, se kterým má samozřejmě sex, ale vztah je pro normálního člověka nepochopitelný. Dalším příkladem, který mně pobavil je to že několik dnů a týdnů mrzlo až praštělo. Naše vyšetřovatelka si vzala rýč a aniž by znala polohu hrobu jala se údajně vykopávat pozůstatky nějakého mrtvého. Kdo měl možnost ve svém životě v déle trvajícím mrazu kopat zem ví, o čem mluvím Absolutní nesmysl. A jiné a jiné věci. No pro mně nestravitelné. Dvě hvězdy je moc.

deedulka
18.09.2018 5 z 5

Skvělá detektiva, která člověka udrží po celou dobu s očima přilepenýma na stránky. I okolní děj a příběh hlavní hrdinky byl zajímavý. Napjatá jsem byla až do konce a určitě sáhnu po dalších dílech. Popisy vražd na mne byly občas trochu moc detailní, tam bych asi trochu ubrala. Chystám se ještě i na filmové zpracování, jak se podařilo zrealizovat.

Leninkka
27.08.2018 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá kniha. Nemohla jsem ji odložil a hltala každou stránku. Super kniha a určitě doporučuji

ilčidlo
26.08.2018 5 z 5

Od začátku do konce napínavá, čtivá a těžko se od ní odcházelo. Doporučuji

mulder
24.08.2018 5 z 5

Netušil jsem, že jsem podle této knihy viděl film, to jsem se dověděl až z obálky knihy. Naštěstí jsem si ho pamatoval jen matně, ovšem hlavní představitelku Neve Campbell jsem si pamatoval dobře a stále jsem ji "viděl" i v knížce. Kniha byla určitě lepší než filmové zpracování, za dva dny jsem ji přečetl a tím chci vyslovit spokojenost. Doporučuji:-)

Bisdog
21.08.2018 5 z 5

Napínavá ,drsná, od samého začátkuaž do konce prostě jízda , se zajímavým koncem,super kniha doporučuji

knihomolkadorfa
18.08.2018 5 z 5

Wau ... Tak tohle byl mazec ! Knížka v podstatě nešla odložit. Ovšem nic pro slabé povahy.

georginaa
14.08.2018 5 z 5

Přečetla jsem knihu a ihned i koukla na film, a obojí se povedlo. Pěkný styl psaní, neotřelý příběh, který vtáhne do děje.

Astonius
12.08.2018 5 z 5

Udělala jsem dobře, že jsem knihu četla o dovolené a prakticky v ní mohla ležet od rána do večera :-) Tohle se opravdu povedlo - je to klasická detektivka s prvky thrilleru a jde pěkně postupně, čtenář nic neví dopředu a postupuje spolu s policisty. Velmi se mi líbil i vedlejší milostný vztah hlavní hrdinky, policistku to přibližovalo skutečnému životu. Samozřejmě se kniha nevyhnula určitým klišé a nelogičnostem v příběhu, ale nad tím jsem mávla rukou, protože mě už dlouho nic tak nebavilo. V tomto případě mi ani nevadila osoba pachatele - tedy jak to bylo vymyšleno, protože takto podané by to mohlo být možné. Amišská komunita je jen okrajový prvek navíc, který rozhodně příběh obohatil a ozvláštnil. Ve čtení série hodlám pokračovat.

perpe2a
10.08.2018 5 z 5

Tak toto byla skvělá jízda od začátku, až do konce. Kniha mě naprosto pohltila a styl psaní mě uchvátil. Hned se pouštím do dalšího dílu a autorku zařazuju k mým oblíbencům.

ddkk
08.08.2018 4 z 5

Docela zajímavá knížka s dějem, který se odehrává v neotřelém prostředí (alespoň pro mne, zatím jsem z amišské komunity skoro nic nečetla). Vlastně mi v ní nic zásadního nechybělo. K dokonalosti sice cosi chybí, možná ještě více psychologické propracovanosti, ale to nic neubírá na napětí až do konce a na chuti knížku dočíst a dovědět se... Určitě si pořídím další knihu ze série a doporučuji.

lukozminova
03.08.2018 5 z 5

Super napínavá kniha. Pro me s nečekaným koncem:)

Edlik
27.07.2018 4 z 5

Sympatická hlavní postava. Hezky vystavěný příběh a i ostatní postavy jsou v pohodě. Rozhodně se pustím do dalších dílů.

lenysek69
21.07.2018 5 z 5

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla. Přečteno opravdu jedním dechem. Děj naprosto dokonalý. Sice jsem v půlce knihy správně tipla vraha, ale to na tom, že je kniha úžasná, nic nemění. Doporučuji přečíst!