Mrtví promlouvají

Mrtví promlouvají https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380566/bmid_mrtvi-promlouvaji-wEs-380566.jpg 5 462 138

O staré farmě Hochstetlerových se v Painters Millu šušká, že je prokletá. Policejní náčelnice Kate Burkholderová je přivolána na místo, kde se zdánlivě vlastní rukou sprovodil ze světa starý muž. Záhy však důkazy prozradí, že šlo ve skutečnosti o vraždu, která navíc nějak souvisí právě s dávným incidentem na farmě Hochstetlerových. Když je objeven další mrtvý muž, opět zdánlivý sebevrah, vyjde na světlo spojitost mezi oběťmi a postupně se odkrývají děsivé podrobnosti z oné noci před pětatřiceti lety, kdy zahynul amišský otec a jeho čtyři děti, jejichž matka beze stopy zmizela...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The dead will tell , 2014

čef
28.05.2021 5 z 5

Této detektivce se z mého pohledu těžko nacházejí slabá místa. Vyprávění je bez různých časových skoků a změn vyprávěčů, takže se dobře sleduje vyšetřovací linie. Rafinovanost zde tedy moc není, ale to mne vůbec nemrzí. Ba naopak oceňuji zajímavé prostředí a méně frekventovanou zápletku. Také znalost problematiky nám dává šanci se dovědět něco nové. Spisovatelku si tedy píši do hledaných.

Bedřich63
07.05.2021 5 z 5

Amišové už jsou mými dobrými známými, stejně tak Kate a John a také ostatní policisté v Painters Millu. Už jsme spolu něco prožili, těch šest přečtených dílů vydá už na hezkých pár set stránek zajímavých příběhů a osudů amišské menšiny.
Těším se na další pokračování a jsem zvědavý, co dalšího nám autorka připraví.
Tato série mě hodně baví.

iška
16.04.2021 5 z 5

Konečně jsem se dostala v knihovně na řadu a hned si dala rezervaci na další díl. Ani trochu nevadilo moje natěšení, nezklamala jsem se. Tahle detektivní řada se mi zatím opravdu moc líbí.

veronika9761
19.02.2021 5 z 5

Pro me asi nejdesivejsi dil. Pobavila holandstina, ktera se zase stala nemcinou, a trochu zklamal misty kostrbaty preklad.

capricornus
11.02.2021 4 z 5

Výborně napsáno, skvěle se čte (když zapomenu na pocit, že některé pasáže v předchozích dílech překládal automat).
Zde už zase komunita amišů mluví pensylvánskou němčinou. Že by se od vesnice k vesnici měnil jazyk? Tak pár kliků na Wiki a víte vše. Kdo nás tedy pletl, autorka nebo překladatelka?

Pavlina50
26.01.2021 5 z 5

Moje první setkání s touto zvláštní komunitou Amišů. Do knihy jsem se pustila náhodně, vysoké hodnocení na databázi jsem brala jako záruku dobrého čtení. A bylo to tak. Kniha se velice dobře četla, děj plynul rychlým tempem díky stylu psaní autorky. Žádná zbytečná „omáčka“ kolem, krásně to odsýpalo až k finálnímu rozuzlení. Na knize mě zaujalo, že vlastně od začátku není vůbec nijak extra napínavá. Základní dramatická zápletka a motiv řetězce následných událostí jsou odhaleny už v úvodu, svým způsobem i osoba pachatele se zdá být docela jasná, kniha se nesnaží čtenáře nijak zbytečně mást a zavádět. Kolikrát jsem na Kate chtěla nejraději zakřičet: „Proboha, nad čím přemýšlíš, vždyť je to tak jasné, kde máš hledat pachatele...“. Takže téměř celou knihu jsem měla pocit, že autorka v tom má jasno, čtenář v tom má jasno, jediná policie tápe... Ale...opět jsem se přesvědčila, že nic nemusí být tak, jak se to celou dobu jeví. O to lepší pak pro mě byl ten překvapivý závěr!
Vůbec jsem netušila, že tato kniha patří do nějaké série, určitě se k ní vrátím a tentokrát úplně od začátku.

Jaruš7
17.01.2021 4 z 5

Se zaujetím přečteno, přesto pocit nedůvěryhodnosti nezmizel.
Enormní nátlak zla, pomsty, přetvářky, nepravděpodobná odevzdanost osudu a amišská životní teorie.

Proč mám pocit manip...?

SimonaP
27.12.2020 4 z 5

Moc mě to bavilo. Čtivě psané, napínavé, přečteno za dva dny. Tahle série se mi líbí.

WaN635
14.12.2020 5 z 5

Málokdy se mi stane, že čtu knihy jednoho autora za sebou. Většinou knihy potřebuju proložit jiným autorem, ale zde sotva jednu knihu doctu, už beru do ruky další a vůbec mi nevadí, že sérii nečtu postupně.
K samotnému příběhu, kniha byla napínavá, nešla odložit. Kate i Johna mám ráda a velmi jim fandím.

kyssling
13.12.2020 4 z 5

V rámci série nadprůměrný příběh, jinak je to ale silně jednotvárné, vždy zlý "bílý" lidi útočí na hodné a milosrdné Amiše. Snad by to chtělo uchopit v některé knize z jiné stránky a Amiše třeba zcela vynechat.

Astonius
28.11.2020 4 z 5

Bylo to jako zase se vrátit mezi staré známé... A moc pěkný a zajímavý návrat to byl :-) Tahle série mě opravdu baví a s každým dílem vím, po čem sahám. Autorka je víc a víc vypsaná, vše má promyšlené a její popisy např. při ohledání místa činu, jsou bezchybné, čtenáři se v hlavě odvíjí film a ani si neuvědomuje, že čte knihu. Moc se těším na další knihu a další návrat mezi Amiše.

moudivlacek
26.10.2020 5 z 5

Tento příběh je pro mě velice reálně pojatý, o to víc pro mě hrůznější. Nevinní lidé, zábava rádoby privilegovaných a bohatých, fanatická pomsta. Spravedlnost, která vyvěrá z nenávisti a osobní pomsty, která jde mimo mou logiku. Nevím, jak někdo může žít tolik let s tajemstvím a strachem, a na druhé straně s nenávistí v srdci.
John se také dostane na pomyslnou čáru, kdy může vše ztratit. Nakonec ale pochopí, co by ztratil, možná i díky Kate, která ho začíná opravdu milovat.
Těším se na další díl.

katka.oo
12.10.2020 5 z 5

Má první knížka od Lindy Castillo - půjčená na zkoušku, sice díl odprostřed série, ale to mi nevadilo ... líbila se mi, velice dobře se četla, zajímavé prostředí komunity amišů, časem si určitě vyhledám i ostatní pokračování a pěkně od začátku od prvního dílu.

Alizon
19.09.2020 4 z 5

Tahle serie me porad bavi. I tentokrat je tu navrat do minulosti, ktery ma spojitost s aktualnimi vrazdami. Jen si rikam - jeste par dilu a v mestecku zadni Amisove nezbudou - bud skonci jako obeti nebo jako vrazi. Svizne vypraveni, poutavy a dramaticky pribeh, opet spokojenost.

asam
01.08.2020 5 z 5

V každém díle série autorka překvapí. Příjemné, napínavé čtení na dovolenou u vody. Přečetla jsem během několika dní.

rimar
01.08.2020 5 z 5

Předchozí dva díly byli slabší ale v tomto dílu že se e dostane autorka opravdu jen to nejlepší. Za mne zatím asi nejlepší díl a je i skvělé propracovaný a nejsou zde hluchá místa ani příliš okaté a násilné rozuzlení. Škoda jen že zatím kvalitou předchozím dílům utíká o třídu nahoru.

martineknatasa
18.07.2020 5 z 5

Mně se knihy od Lindy moc líbí, pravda, dost často opakuje v každém dílu, stále stejné věci a to stejnými slovy - ale, neuráží mě to. Knihy jsou velice čtivé, líbí se mi ale už se blížím ke konci série a těším se na jiné knihy a autory.

ZuK1
05.07.2020 4 z 5

Jako celá amišská série je i tato knížka velmi čtivá, jen ten akční závěr s opět neohrozitelnou Kate, která většinu situací zvládá sama bez ohledu na jakákoliv zranění ...

March
03.07.2020 4 z 5

Dobrý, dobrý a dobrý, vyšetřování hodně z minulosti je dle mého gusta, a zápletka/y super. I když jsem pachatele odhalila docela brzy, nic nezměnilo na tom, že se to cetlo dobře a amisove, snad tam nějací ještě zůstanou, aby měla Linda o čem psát:-)

pepa4081
27.06.2020 4 z 5

Po nějaké době jsem se dobral k dalšímu dílu této série. Amiši jsou prostě od narození zločinci :-). I když jsem prakticky na začátku odhalil pachatele, knížka byla napínavá, dobře se četla a bavila mne. Snad až na závěrečnou scénu, jak z béčkového hororu. Ovšem akční konec za každou cenu, už k Lindě Castillo patří. A Tomasetti je borec. Problém vyřešil opravdu elegantně. Za mne spokojenost. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.