Příliš tenkej led

Příliš tenkej led https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398834/bmid_prilis-tenkej-led-hPO-398834.jpg 4 189 64

Lucie se snaží vyrovnat se smrtí své milované sestry Dity, která za podivných okolností spáchala sebevraždu – utopila se daleko od domova, ve městě, se kterým neměla nic společného. Lucie pochybuje, že se Dita zabila sama, ráda by dokázala, že se jednalo o nešťastnou náhodu. Když pak objeví sestřin deník a kdosi neznámý jí přinese sestřiny osobní věci, její nedůvěra získá téměř hmatatelný rozměr – Lucie se na vlastní pěst pustí do pátrání. S překvapením zjišťuje, že toho o sestřině minulosti věděla velmi málo. Také netuší, že i jí samotné půjde o život…... celý text

Knižní střípky
08.02.2019 3 z 5

Detektivky paní Hamerové jsou pro mě vždy příjemným osvěžením mezi všemi těmi zahraničními thrillery. Detektivka odehrávající se u nás, je prostě něco jiného. Příběh Lucky, která nevěří tomu, že její sestra Dita, mladá maminka tří malých dětí, spáchala sebevraždu, se četl velmi dobře. Česká jména, česká města, nám dobře známá prostředí, to vše hezky podtrhuje atmosféru. Po přečtení sestřina deníku se Lucie pouští do pátrání po tom, jaká její sestra Dita vlastně byla. Co jí poslední roky, kdy již měla svou vlastní rodinu, formovalo, co prožívala, zda byla šťastná nebo ji něco trápilo. Podaří se jí odhalit, jak se vše ve skutečnosti stalo?
Již jsem několik knih od paní Hamerové četla a žádná mě nezklamala. Nejvíce se mi asi líbilo Klejinčino tajemství - tam jsem se při čtení i docela dost bála.

zuzana2599
08.02.2019 4 z 5

Příliš tenkej led jsem četla již v novém kabátku - v novém 2. vydání s moc pěknou barevnou obálkou. Je to vydařená česká detektivka, dobře se četla a já si zas po delší době vychutnala v příběhu české reálie a postavy. Bylo to tak osvěživé !! Detektivka byla napínavá, vraha jsem vůbec neodhalila a čtení mě bavilo !!

Mrňous1
16.10.2018 4 z 5

Kniha se dobře čte, autorka umí překvapit, máte pocit, že celou dobu tušíte a ona Vás vlastně dostane tím, jak Vás nenápadně vede jinam a ke konci se vše krásně stočí k vrahovi. Na jejich knihách se mi líbí, že je vidět její jakási znalost rodinného a pracovního života ženy, její postavy jsou velmi reálné, příběhy jsou prostě ze života a mohou se stát každému z nás. V této knize mě chvilkami dráždila hlavní hrdinka, v jednu chvíli jsem ji obdivovala za její houževnatost a rozhodnost, chvílemi mi přišla jak ubrečené patnáctileté děcko:-) Prostě reálná postava:-)

knihomolka1197
18.08.2018

Tak tuhle knihu jsem si koupila a přečetla z jediného důvodu. Zaujala mně totiž ta shoda - já se jmenuji LUCIE, mám sestru, která se jmenuje DITA a její manžel PETR...přesně jako v knize....

i.stefany
07.08.2018 5 z 5

Další dobrá česká detektivka. Po celou dobu jsem tápala, jak by to všechno mohlo být, avšak s každou stránkou jsem měnila názor a stejně jsem to celé nevyhmátla. Snad u příští knihy paní Hamerové, na kterou se moc těším.

Esmeralda168
03.08.2018 3 z 5

Všechny autorčiny knihy se mi velmi líbily, ale tahle mi přišla celkem nudná, taková málo akční. Chybělo napětí, pořád jen rozhovory a úvahy. Za mě průměrná detektivka.

VeronikaAug
24.07.2018 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky za opravdovost ne až tak detektivní zápletky, jako spíš toho, kam až se může dobrat žena na mateřské dovolené. Rodičovství je sice krásné, nicméně mateřská se bohužel opravdu může zménit v uvozovkách ve vězení, když doma neklape všechno tak jak má. Četla jsem to se zatajeným dechem a říkala jsem si, ještě že mám doma parťáka. Kniha je to melancholická, velmi depresivní, ale něco v člověku zanechá.

LeHor
19.07.2018 3 z 5

Dá se. Konec trochu více napínavý. Celkově neurazí nenadchne.

dagmar5477
30.06.2018 5 z 5

Skvělá knížka, přesně podle mého gusta.

Januli
29.11.2017 3 z 5

Nenadchne ani neurazí. Spoustu věcí předvídatelných i když je fakt, že "vraha" jsem netrefila.

laura
24.11.2017 5 z 5

Tahle kniha patří k dvěma nej Zdenky Hamerové (ta druhá je Zasloužíš si smrt!). Možná je na úplném vrcholu pyramidy, protože mě prostě bavila napoprvé i napodruhé, dokázala mě udržovat v napětí a tápat - a i když jsem si postupně vzpomínala, kdo za vším je, i tak je ten příběh prostě dobrý, hodně dobrý... Zdenka Hamerová mě dokáže překvapovat - a to i tehdy, když její knihy čtu podruhé... Což se mi tedy vážně moc nestává...

alnahu
30.08.2017 4 z 5

Sáhla jsem po další psychologické detektivce, od této autorky a opět mě nezklamala. Příběh sester Dity a Lucky se mi četl dobře. Kniha je napínavá a odhalení nečekané. V příběhu pátrá Lucka po sebevraždě své sestry Dity , k tomu ji napomůže deník , který ji Dita zanechala v tajné zásuvce kuchyňské linky.

pavčape
09.02.2017 4 z 5

Knížka se četla dobře, děj měl spád a ke konci i napětí. Oproti jiným jsem vraha neodhalila až ke konci jsem začala tušit. Jinak myslím, že autorka nepíše přímo detektivky, spíš příběhy se zápletkou takřka detektivní :-)

martina.bella
06.07.2016 3 z 5

Dobrá česká detektivka, nenáročná, přiměřeně napínavá, čte se hladce, vhodná třeba na deku k vodě… kde jsem ji přečetla já.

Sali88
03.08.2015 3 z 5

Není to špatná knížka, ale myslím si, že detektivka může být i napínavější, více propracovaná, ale četla se pěkně. A že to bude takhle by mě nenapadlo.

Pavlina.13
25.07.2015 4 z 5

Příjemné překvapení. Kniha je čtivá a rychle ubíhá. Nejvíce mě zaujal vztah Lucky a Jardy, kvůli kterému se mi kniha asi líbila nejvíce. Nešlo ani tak o děj, jako spíše o Lucčiny pocity a úvahy co se mi na knize líbilo.

Daenerys
13.07.2015 4 z 5

Příjemná česká detektivka, neurazí.

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Dalo se to vyřešit. Dobrá oddechovka na dovču

RADOST
26.03.2014 4 z 5

Žádné literární veledílo, ale jako nenáročnou detektivku tzv. ze života ji musím pochválit. Četla se dobře, spolu s hlavní postavou jsem se musela zamýšlet nad pachatelem i její vlastní naivitou a riskováním. Bylo to příjemné odreagování.

Marie F.
19.02.2014 4 z 5

Je to takový psychologický román s napínavou zápletkou. Vraha jsem odhadla dobře. Autorka píše dobře