Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1839 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Ninie
20.10.2015 4 z 5

No upřímně? Konečně malá změna od předchozích knížek. Nebyli tam tři kamáradi a jedna centrální holka, ale bylo to spíše o malém géniovi, co má rád jméno Katherina.
Co se týče poznámek pod čarou - výborný nápad pane Greene, ale pochybuju, že to někoho zajímá, mě osobně matematika nikdy nešla a jelikož je většina poznámek právě o ní, tak to bylo i nedůležité a místy nezábavné.
Ale co je plus? Konečně začíná mít jeho tvorba nějakou kvalitu (Nic proti Aljašce nebo Hvězdy nám nepřály, ale jsou to opravdu jednoduché knížečky, kde jsou sice závažná témata, ale řešena zcela banálně a jednoduše). Jen tak dále, myslím si, že časem vyzraje a jeho knihy budou mít teprve pořádný ohlas :)

MalatekD
19.10.2015 5 z 5

Nemůžu souhlasit se zdejším nižším hodnocením knížky, které je způsobeno jen tím, že si Green nasadil příliš vysokou laťku knížkami Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky. Kdyby to napsal jakýkoliv méně známý autor, muselo by to být hodnoceno bez diskuzí na 100 procent. Pravda je, že dějová stránka knihy nebyla veliká, ale i přes to jsem se od ní nedokázal odtrhnout. Možná tato knížka neobsahuje tak hluboké myšlenky jako ostatní autorovy knížky, ale zato působí optimističtěji.

Kočičáci
15.10.2015 3 z 5

Nemastné, neslané... každou další Greenovu knihu čtu jen proto, abych zjistila, jestli se ta jeho křivka začne vracet zase zpátky nahoru. Pro mě zatím bohužel ne... Ještě vydržím a budu doufat :-)

Ivy
15.10.2015 5 z 5

Ze začátku bylo težké se naladit na intelektuální vlnu vypravěče.
Častokrát jsem četla knihu na cestách, a jak už to u knih od J. Greena bývá, musela jsem se trochu kontrolovat, abych se nesmála nahlas a udržela svoje emoce jen při přihlouplém úšklebku pobavení.
Hodně mě bavily poznámky po čarou (konečně někdo, kdo se jich nebojí).
S Colinem bych se v reálném životě velice ráda setkala, vést konverzaci s někým takovým by stálo určitě za to. Takže... je tu někdo, kdo je ne-génius ale zázračné dítě, mluví 6 (pamatuji si to dobře?) jazyky a přečte průměrně 400 stran za den?
*pětvysmátýchhvězdiček:)* 5

Terezk-a
10.10.2015 3 z 5

Originalita této knížky: poznámky pod čarou, hlavní hrdina jako génius a knihomol ( vcelku zajímavá postava ).
Děj, chyběl mi děj. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco zajímavého, něco na co čekám u každé knížky. Nestalo se však nic.
Takže spíše taková pohodová oddechovka, nic těžkého.
Dokonce se dalo předpovídat co se stane a jak kniha skončí, což se u jiných knížek Johna Greena předpovídat moc nedá...

linda3166
03.10.2015 2 z 5

Dle mého názoru jeho nejslabší kniha. Ačkoliv byla kvalitně napsaná a nápad s Teorémem a poznámkami pod čarou se mi líbil, tak mi její děj přišel nudný a nezajímavý. Během čtení první poloviny knihy jsem se musela nutit, abych ji vůbec dočetla celou. Zklamání, protože jsem se na ni dost dlouho těšila.

ivzu77
02.10.2015 3 z 5

Kniha byla napsána klasickou Greenovskou strukturou, ale i pro mne byl tento příběh takový nějaký neupoutavý. Přestože mám matematiku sama ráda, nápad s grafem a vzorce by mne i zaujal, tak příběh byl velice jednoduchý, nerozvinul se děj ... Četlo se to dobře, oddechovka, ale i pro mne je to jeho nejslabší kniha.

R.A.B.
30.09.2015

Četla jsem všechny Greenovi knihy krome Let it snow. John Green je vtipny a uzasny spisovatel. Musim bohuzel priznat, ze tato kniha byla z jeho strany menší úlet. Postavy nezajimave a nesympaticke, dej predvidatelny. Podle meho nazoru nejslabší kniha od autora.

Padawán
28.09.2015 3 z 5

Pro mě osobně nejslabší "greenovka". Nedokázala jsem se do této knihy tak začíst a celkový příběh o 19 Kateřinách a poblázněném matematickém fanouškovi mě tolik nenadchnul,

Snow.white
23.09.2015 4 z 5

Nebylo to špatné ale ani vrcholové.
Zajímavé postavy , každá svým způsobem jedinečná.. I děj nebyl špatný.
Prostě taková oddechovka , co máte za chvilku přečtenou.
Dle mého názoru lepší než hvězdy nám nepřály..

denisachytilova
19.09.2015 3 z 5

Docela fajn knížka, ale obsah někdy poněkud nudný. Líbily se mi poznámky pod čarou a taky dodatek:)

Kat9
19.09.2015 3 z 5

Vůbec nechápu,proč má tahle knížka tak malé hodnocení.Nebyla to sice ta nejlepší knížka od J. Greena,ale ze začátku se mi to líbilo,pak prostředek byl trochu nuda,ale ke konci se to zas rozjelo a bylo to vážně parádní.Kdo si chce přečíst nějakou pěknou oddechovku,tomu to vřele doporučuju!

elfinkaa97
18.09.2015 2 z 5

Je to o ničem, sice konec je hezký,ale to je asi tak všechno.

Áňa 998
16.09.2015 5 z 5

Další skvělá knížka od Johna Greena :) Zatím mě žádná nezklamala :)

chipiik
15.09.2015 2 z 5

Cca prvni polovina mi prisla dost nudna a musel jsem se do ni dost nutit. Pak se to trochu zlepsilo, ale zadny zazrak. Predtim jsem od neho cetl Hvezdy nam nepraly a ty se mi libily mnohonasobne vic. Hlavne kvuli silnemu pribehu. V teto knize se spis jen "zevluje".

terka.b
15.09.2015 4 z 5

knížku jsem si koupila zdůvodu že jsem zatím přečetla všechny knihy od p. Greena. Knížka je kvalitně napsaná stejně jako ostatní jeho díla. Přišla mi ovšem odlišná, je to samozřejmě dobře že píše něco nového, ale důvod proč se mi jeho knížky líbí jsou kvůli tomu že se tam stane něco smutného/špatného a cílem je aby se s tím hl. postavy naučili žít. Ale i tak se mi líbila a určitě bych jí doporučila přečíst, ale na předchozí knížky nemá. :)

KatnissLavender
13.09.2015 3 z 5

Nebyla špatná, ale ze všech Greenovek, které jsem doposud přečetla se mi líbila nejméně...

johannis
13.09.2015 3 z 5

Hlavni hrdina Colin mi silně připomíná Sheldona Coopera. Tak nejak i v tomto duchu jsem celou knihu vnímala. Popravdě jsem to asi v necelé polovině ukončila, protože mi to přišlo pořád stejné. Přeskočila jsem rovnou na epilog, kde autor promlouvá ke čtenářům, kteří by mohli udělat přesně to co já a nazývá je poťouchlými lumpy. Ano, jsem lump, ale nějak mě to nechytlo. Na druhou stranu vím, že si to časem dočtu.Tak jak mě to nebralo, tak mě to láká. Divný. Ale prozatim pozdeji...

Terezz9
10.09.2015 3 z 5

Z počátku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla a začala mě bavit. Četla jsem všechny Greenovy předešlé knihy a musím říct, že tato mě nadchla zatím nejméně. Kniha rozhodně nebyla špatná, ale asi jsem od ní čekala více a proto ji hodnotím 3 hvězdičkami.

JolanaC
05.09.2015 4 z 5

Po menším zklamání, kterým pro mě byla Papírová města, tuto knihu naopak vidím ve velmi dobrém světle. Příběh na mě zapůsobil mnohem více.
Pro někoho mohla působit rušivě matematika nebo snad vysvětlivky, u mě to bylo naopak. Velice jsem některé oceňovala. Ačkoliv třeba i neměli přímou souvislost s příběhem, tak byly zajímavé a vtipné. Matematika mi vůbec nevadila. Nejsem sice milovník matematiky, ale její zapojení do romantického příběhu mi připadá neotřelé.
Ale jak už bylo zmíněno tady v komentářích - začínám mít také pocit, že slabinou Greenových knih jsou mužští (chlapečtí?) hrdinové. Stále víc mi začínají splývat jeden do druhého. Uvidíme, zda Will Grayson, Will Grayson se ukáže jako potřebná změna, já v tuto knihu vkládám své naděje.
Avšak u většiny knih od Johna Greena oceňuji, že mě překvapí. Bohužel v případě Kateřin se velká překvapení nekonala. Dokonce bych až řekla, že je konec předvídatelný. Není to žádná velká výtka, příběh a celá kniha (Greenova hra se slovy a unikátní schopnost tvorby citátů je nepopiratelná.) je i přesto super, ale přece....Proto 4*.