Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1842 389

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Ajinka2000
15.02.2016

Upřímně jsem od knížky čekala víc...
Johna Greena mám fakt moc ráda, ale tahle knížka mě nějak nenadchla.

Ellkao
15.02.2016 odpad!

Na to že Johna Greena miluji, dost slabota :(

Týnka1998
15.02.2016 3 z 5

Kdyby Green vydal Hvězdy nám nepřály jako poslední, tak si myslím, že by se nemluvilo o nikom jiném než o něm. Ale protože patřím k většině, která už Hvězdy četla, tak i když si říkám, že to srovnávat nebudu, stejně vás to nutí. A bohužel všechny knížky po Hvězdách byly výrazně slabší a to platí i o této knize. Tím nechci říct, že jsem se nudila, nebo že se mi knížka nelíbila. To vůbec ne. Green patří k mým nejoblíbenějším autorům, takže když napíšu, že je knížka slabá, tak je to ve většině případů vlastně nadprůměr ostatních knížek ;). A stále mě fascinuje, jak autor dokáže myšlenky (které všichni nosíme v paměti, ale mnohdy o nich nemáme ani tušení) uvést na papír tak, abychom si je uvědomili a poučili se :)

Selena2000
14.02.2016 3 z 5

Mě osobně kniha nijak nenadchla, ale ani nijak neurazila. Pro mě určitě lepší než Papírová města. Matematika mě celkem baví, takže mi ani v knize nevadila. Hned ten začátek mě docela překvapil, ale asi u sté stránky jsem se zasekla. Od půlky knihy jsem se už nedokázala začíst. Doopravdy mě hrozně moc štvalo, jak autor neustále používal celé jméno hlavní hrdinky - přesně to mě vytáčelo už u Papírových měst. Závěr knihy pro mě takový průměrný. Dodatek se mi líbil. Dávám 3*.

i.love.books@
14.02.2016 3 z 5

Jak už zde někteří napsaly, tak i pro mě tato kniha byla od Greena asi nejslabší. Chybělo mi tam to co u "Greenovek" být musí.... nějaká velká zápletka. U Hvězd to byla samotná rakovina, u Aljašky její smrt, u Papírovích měst odchod Margo, ale u Kateřín jsem nic nenašla.
Začala jsem ji číst celá natěšená na srdcervoucí kniha a bum...po pěti kapitolách stále nic. Dala jsem si asi měsíc pauzu a s trochu přemáhání to dočtla.
Kdyby to nebylo od Greena tak je to úžasná kniha, ale tohle bylo na Greena málo :(

Knihomolka48
13.02.2016 2 z 5

Podle mého nejslabší Greenova kniha...předvídatelný konec a stejně jako příliš mnoho Kateřin tam bylo až příliš mnoho matiky-ty pasáže jsem většinou přeskakovala...

Andyx
07.02.2016 4 z 5

Zřejmě byla chyba tuhle knihu začít číst po přečtení mistrovského díla Hvězdy nám nepřály. Snažila jsem se nesrovnávat, ale i přesto jsem byla první polovinou knihy zklamaná. Druhá polovina mě naopak uchvátila a líbila se mi o dost víc. Dokonce o tolik, že se z mé původně zamýšlené jedné hvězdičky staly čtyři.

Schullerka
03.02.2016 3 z 5

Od Greena se mi tahle kniha asi líbila nejvíc. :) Netrčelo to na místě jako ostatní, nebyla tam nějaká 'srdcervoucí' scéna, jaká se u greenovek většinou objevuje. :) Bylo to takové pozitivní, lehké čtení na jeden večer. :)

schejbina
02.02.2016 4 z 5

Já dobrou knihu soudím, mimo jiné, taky podle toho, kolik ponaučení, zábavy, hlášek či všemožných citátů si z ní odnesu. A z téhle na to, že to není zas tak tlustá knížka, jsem si všeho odnesla víc než dost. Knížka psaná velice poutavě, zapletla dohromady svět nerdů, venkovského života se životem ve velkoměstě, bylo tam "trochu" té lásky, slz a smutku, což je však pro Greenovky typické, to vše propojené s flashbacky z minulosti.
Konec trošičku předvídatelný, avšak, alespoň pro mě, se zajímavým odůvodněním.
Výsledek? Skvělý. Doporučuju všem, co maji YA věci rádi, si tuhle knížku přečíst. A jestli se vám, tak jako mně, nelíbila Města, doporučuju přečíst dvojnásob.

Safrika
01.02.2016 4 z 5

Příjemná knížka, vitpná, pohodová, takže u mě dobré :).

pajii1
24.01.2016 5 z 5

Ze začátku jsem se do toho čtení celkem i nutila.. Ale pak se příběh rozjel a moc se mi líbil :)

marasaj
24.01.2016 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší knížka od Greena, bohužel. Zvažovala jsem jestli si ji koupím a jsem ráda, že jsem si jí půjčila v knihovně. Ale opět to má něco do sebe, jako každá knížka od něj..
Děj je samozřejmě předvídatelný. Není to tak úplně odpočinková knížka u které nemusíte přemýšlet, tedy pokud se nezabýváte matematickým podtextem, což pak asi nedává smysl :D
Asi bych tomu všemu nerozuměla tolik, kdybych se podleního půl roku nemusela funkcím věnovat - ale to už není tak podstatné.

Adele02
21.01.2016 4 z 5

Prostě Green. Co dodat.

kuky921
18.01.2016 2 z 5

Bohužel se to opravdu nedalo číst. Zkoušela jsem knížce dát dvě šance asi s měsíčním přerušením a pro mě je to nezajímavé a absolutně nečtivé.

AnetKa69
16.01.2016 2 z 5

Bohužel jsem tuto knihu nedokázala dočíst.. naprosto se mi nelíbila, nudila mě a bohužel mě přesvědčila, že John není nic pro mě :(

Terča.K
10.01.2016

Podle mě je zásadní problém této knížky v tom, že vyšla až po Hvězdách a Aljašce. Protože přece jenom, po těchto bestsellerech, všichni čekali zase nějakou bombu, ale to se nestalo. Myslím si, že knížka měla dobrý nápad, ale mě osobně prostě nechytla. Po půl roce jsem to vzdala s tím, že tuhle knížku fakt nedočtu. Pokud bych to měla tedy celkově zhodnotit, pokud jste ještě nečetli žádnou knížku od J. Greena, doporučuji přečíst tuto jako první a Hvězdy + Aljašku si nechat na konec. Pokud se vám nebude líbit, s J. Greenem to nevzdávejte, protože si myslím, že tenhle autor má potenciál a ještě nás překvapí.

luciefeix
07.01.2016 odpad!

Kniha mi přišla tak moc mimo a jako naprostá kravina že jsem ji ani nedočetla , a to se snažím vždy vše dočíst ikdyž mě to nebaví ale po 80 stranách jsem s tim sekla , přeskakování v ději , miliony vsuvek pod textem , naprosté blábolení mimo mísu , střídá se několik cizích jazyků a vždy dole je český překlad co že si vlastně postavy mezi sebou řekli

Monačte
06.01.2016 3 z 5

Romantické filmy ze střední školy v Americe mě vždycky bavily. A John Green, co si budem povídat, John prostě píše takové romantické filmy z americké střední pro intoše. Absolutně chápu, proč ho všichni "young adult" intelektuálové milují. Speciální plus dostává Příliš mnoho Kateřin za France Ferdinanda, poznámky pod čarou a matematikův dovětek.

Zvíře99
05.01.2016 3 z 5

K této knize bych chtěla říct hlavně to, že po přečtění Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky a Papírových měst, mě tato kniha trochu zklamala. Je to sice čtivé, ale konec je předpokládatelný již na začátku, kdy se Colin poprvé setká s Lindsey. Ale co musím uznat, je, že Colin jakožto "zázračné dítě" byl velice originální a výborný nápad. A musím uznat, že vysvětlivky pod čarou yl také dobrý nápad a já je někdy využila. Ale v porovnání s tím, co apsal pře "Kateřinami"mě to zklamalo..

Katynka1
05.01.2016 2 z 5

Kniha mě velmi nezaujala.