Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1842 389

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Zrzavá_Tereza
11.08.2015 5 z 5

Moje druhá Greenovka a opět se mi líbila.
Víte, tak nějak už bychom si měli zvyknout, že knížka nemusí pokaždé k něčemu spět a mít velké finále a překvapující rozuzlení. Alespoň já to nepotřebuju - Johna Greena jsem si zamilovala pro jeho styl psaní, který je plný přátelství, lásky, cest, ale i zklamání.
Těším se na další jeho knížky!

Bambus
11.08.2015 3 z 5

Přes všechnu kritiku, kterou jsem na knihu četla, jsem byla dost skeptická a očekávala jsem totální propadák. Předchozí 3 Greenovy knihy se mi moc líbily a nakonec mě potěšila i tato. Je pravda, že děj je trošku slabší, ale i tak mě na knize něco bavilo. Pohodové, odpočinkové čtení, občas jsem se i zasmála. Jedinou výtku mám k těm nekonečným grafům a poznámkám pod čarou,které nebyly vždy úplně záživné, včetně dodatku, který jsem přeskočila celý.

veverka179
11.08.2015 5 z 5

Jak jsem si tak četla recenze ostatních tak snad každý na tu knížku nadává :(
Za mě ? Jedna z NEJLEPŠÍCH knížek od Greena... knížka mě neuvěřitelně bavila líbily se mi Colinovy úvahy prostě DOKONALOST. Jasně jsou tu lidi co tu knížku nepochopí, ale to už je jejich problém ne můj takže za mě 5 hvězdiček protože ta knížka je úžasná.

Denisa_a
11.08.2015 2 z 5

U téhle knihy jsem se strašně nudila. Přijde mi pro mladší ročníky. Za mě bohužel propadák :-(

Mirka_chan
09.08.2015 3 z 5

Asi do 120 stránky jsem knížku četla jen proto že mám ráda Greena. Bylo to v podstatě o ničem, nic se tam nedělo. No a pak sem si začala říkat že už to není tak zlý. A najednou jsem se nemohla odtrhnout. Ten konec byl vážně dobrej. Jen škoda že tak nemohla bejt napsána celá knížka. Nechci říct nejhorší knížka tak řeknu nejméně dobra knížka od Johna.

PS: Nejradši mám Aljašku

Barbra06
09.08.2015 2 z 5

Ne každá kniha, musí být veledílo...Mrzí mě, že mě kniha nedokázala přesvědčit, už jen proto, že jsem z předchozích Hvězd, Měst a Aljašky byla docela nadšená. A opravdu nerada odkládám nedočtenou knihu a už se k ní nevracím. Ale snažila jsem se a nešlo to. Těm, kteří se Kateřinami prolouskaly až do konce a líbila se jim, jen smekám. Přesto na Greena nezanevřu a věřím, že příště se mu bude dařit lépe.

maid
09.08.2015 2 z 5

Nechci si vypěstovat nějakou averzi vůči Johnu Greenovi jako mají moji kamarádi, ale musím říct, že zatím žádná z jeho knih mě nenadchla tak, jak by podle všeho měla. Příliš mnoho Kateřin není výjimka. Je to průměr všech průměrů a kniha se mi zdála v podstatě o ničem. Colin mi rozhodně nebyl sympatický a strašně mě otravovalo to jeho zdůrazňování, že je zázračné dítě. Tak ať je. Nejspíš to nebyla správná volba knížky po skvělém Projektu manželka, ale takový na mě udělala poslední Greenova kniha dojem. Jediné, co knihu trochu drželo byly poznámky pod čarou. Musím taky pochválit překladatelku, Colinovi přesmyčky jí musely dát zabrat.

lucie8168
05.08.2015 4 z 5

Knížka se mi líbila. Nebylo to nic velkolepého, ale líbil se mi ten nápad. Colin byl zajímavou hlavní postavou a rychle jsem si ho oblíbila. Poznámky pod čarou byly často vtipné a dodávaly knížce jisté kouzlo a neobvyklost. Sice jsem čekala od konce něco jiného, ale i přesto rozhodně doporučuji knížku si přečíst :)

KikiZ
04.08.2015 3 z 5

Tak z greenových knížek určitě nejslabší, přišlo mi to celé trochu praštěné, ale zároveň tak nějak mile praštěné. Takže na líná letní dopoledne a odpoledne to vlastně nebylo vůbec tak zlé. Tak na tři hvězdičky.

MedvidekS
31.07.2015 4 z 5

Přečetla jsem, ale už né s takovým nadšením jako ty tři jeho předchozí knihy... Přesto doporučuji :-)

AničkaŽ
26.07.2015 4 z 5

Toto dílo si jistě zaslouží své čtenáře a čtenářky, i já jsem ji četla moc ráda. Přesto "všechny" čtyři hvězdičky dávám spíše z nostalgie a sympatiím vůči panu Greenovi a jeho spolehlivě vtipným nejlepším kamarádům hlavních hrdinů. Jinak mě poznámky pod čarou a grafy spíše otravovaly, což zamezovalo jinak hladkému čtení Greenových děl. Ale jak jsem napsala už na začátek - knížka si zaslouží čtenářky i čtenáře, tak ji nezatracujte pro její konkurenci v Johnových předchozích počinech. :)

muffinka4612
26.07.2015 3 z 5

Kniha nebola zlá.. prečítala som ju rýchlo ale prišlo mi to ako také plávanie z kapitoly do kapitoly.. Žiadna veľka zápletka, dynamika deja.. Ku koncu sa to zlepšilo ale aj tak ju hodnotím iba ako priemernú. Plus dodatok o matematike som len prebehla očami, mňa osobne nezaujala. Čítala som od Johna všetky knihy až na Aljašku, ktorá je údajne najlepšia, tak sa na ňu teším. Ale celkovo mám pocit, že už som z takýchto kníh vyrástla.

Heyyy
26.07.2015 3 z 5

Měla jsem problém ji dočíst, v podstatě bez poutavé zápletky. Vzorce a grafy mě vyloženě nudily.
V polovině jsem ji chtěla vrátit do knihovny, ale nakonec jsem si řekla, že se kousnu a dočtu ji. Jediný zábavný pasáže byly s Hassanem, takový kamaráda bych taky brala :) Konec knihy byl taky už trochu záživnější.
I když je pravda, jak tu někteří píšou, že poznámky pod čarou byly rušící, některé z nich pobavily a bylo tam dost "ujetých" faktů, že jsem si pár věcí i dohledala podrobněji na internetu :D
JInak nikdy dřív jsem od tohoto autora nic nečetla a už ani číst nebudu :)

adela1290
23.07.2015 4 z 5

nic extra to nebylo. příběh nebyl nijak zajímavý, ale i přes to se mi hrozně líbila, protože byla napsaná poutavě a přecetla jsem ji celkem rychle :)

anna1438
21.07.2015 1 z 5

Upřímě jsem moc nepochopila o co se má jednat. Děj přišel nudný bez úderu. Podle mě nejslabší knížka od J. Greena.

katerinad
20.07.2015 2 z 5

Já nějak nevím... Matematika v knize mě opravdu nudila a vadila mi, ale byli místa kde to příběh vyrovnal a některé pasáže mě bavily. Vysvětlivky mě často odváděli od děje, později jsem je přeskakovala, když se nevztahovaly k užitečnému vysvětlení. Jak se kolikrát říkalo u Papírových měst, že by se klidně mohly jmenovat Hledání Margo, kolik toho měla kniha společného s Hledáním Aljašky, tak tady jsem zase pociťovala spojení s Papírovými městy v hlavním hrdinovi Collinovi, který mi hrozně připomínal Quentina. Podobně posedlý. Poslední stránky knihy se mi líbily.
Avšak ty to úplně napravit nemohou.
Chtěla bych knihu od Greena, kde hlavní hrdina je žena, podobně jako u Hvězd, protože jeho hlavní postavy mužského pohlaví na mě působí všichni stejně.

dragonslayer
17.07.2015 4 z 5

A je tu další knížka od Johna Greena. :D
Přečetla jsem ji za dva dny a docela se mi líbila. Měla jsem jenom menší problém s Colinovým závěrem Teorému, nevím proč, ale připadalo mi to odbytý a vůbec jsem nechápala Colinovou posedlost Kateřinami.
Ale zase obrovský plus za Hassana!! :D :D :D

Mishak
15.07.2015 5 z 5

Uběhl nějaký čas a já jsem si obstarala další knihu od Johna Greena! Nemůžu si pomoct, ale vryl se mi pod kůži a jeho knihy vyloženě hltám slovo od slova! Neustále vypisuji citáty a umlčuji záchvaty smíchu! =)
Tahle kniha byla obohacená o poznámky pod čarou a díky nim se mi moc líbila. Občas byly plné informací, ale většinou překladů, protože Colin byl přece jenom velmi chytrý a vzdělaný a dokázal se s kamarádem bavit různými jazyky. Takže o nějaké ty veselé situace, kdy si rozumějí jen oni dva, nebyla nouze =).
Kniha měla krásné téma. Moc pěkně do ní byla zapasována "genialita" hlavního hrdiny, jeho kamarád, který pocházel odjinud, ale i jiné prostředí, do kterého přijeli prakticky náhodou a ve kterém nějaký čas zůstali. Dokonce i Lindsay a její matka, které poznali až po ubytování se u nich, příběhu dodaly šťávu (a upřímně, Hollis opravdu obdivuju!) - a Lindsay jsem si moc oblíbila, snad kvůli její ... jak to říct? ... obyčejnosti, ale i neobyčejnosti =)
Kniha byla plná grafů a citátů a prostě všeho, co jsem od ní očekávala! Vůbec mě nezklamala! Ostatně jako žádná kniha od Greena!
Konec se mi neskutečně líbil! A dodatek, ve kterém se vysvětlují myšlenkové pochody Colina, když vymýšlel křivky vztahů, jejich grafy, vzorce, atd. jsem opravdu uvítala (množiny a jednoduché funkce ještě ujdou, ale Diferenciály? To vážně není nic pro mě) =D Hold žádný genius nejsem =D
Knize dávám 5 hvězdiček, ostatně nemohu jinak... A opravdu se už nemůžu dočkat nějaké další, po které se v knihkupectví ihned vrhnu, jen co ji uvidím!!! Tyhle knihy si to zaslouží!!!

Lyle
12.07.2015

Hezké počtení

DominikaFuch
12.07.2015 2 z 5

John Green. Uznávaný autor a známý po celém světě. Po přečtení Hvězd a Aljašky jsem se přidala k jeho fanklubu. Pak přišla s očekáváním Papírová města. Kniha mě docela zklamala. No a teď (teda už to je nějaká doba co jsem to četla a co kniha vyšla) Kateřiny. Samotný příběh ještě celkem ušel, ale už ty výpočty mě přestaly bavit a spoustu jsem toho přeskakovala. Ačkoliv jsem knihu dočetla asi po dvou hodinách (není to žádný svazek), kniha se mi nelíbila. Jenom ty citáty jsou překrásné, ale jak do toho ještě plete náboženství....
Aljaška je nejlepší a pro mě to tak i zůstane.
Ale i tak s očekáváním čekám na jeho další knihy (Let it snow, let it snow - ještě letos) a doufám, že se polepší.