Příliš mnoho Kateřin

Příliš mnoho Kateřin https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225961/bmid_prilis-mnoho-katerin-gk0-225961.jpg 3 1839 388

Když jste zázračné dítě, otvírá se před vámi zázračná budoucnost. Nebo ne? Colin Singleton právě maturoval, dostal kopačky od své devatenácté Kateřiny a má pocit, že jeho život skončil. Ještě že je tu jeho kamarád Hassan, který prostě žádné utápění v sebelítosti nepřipouští. Než se Colin stačí vzpamatovat, ocitne se na cestě bez cíle – a ta skončí v ospalé venkovské díře, vyznačující se jen dvěma pozoruhodnostmi: hrobem rakousko-uherského arcivévody a dívkou Lindsey. Její zásluhou Colin začne pomalu chápat, že není nutné být mladistvým géniem, abyste změnili svět...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

An Abundance of Katherines , 2006

Tenssi
02.09.2015 4 z 5

Knihu jsem si koupila na dovolenou a až později si přečetla recenze na databázi knih. Od knihy jsem tedy nic moc nečekala, ale velice mile mě překvapila. Bylo to zajímavé a dodatky pod čarou mě někdy hodně pobavily! Byla to prostě typická oddechovka od Johna Greena. Toho spisovatele po pravdě zbožňuji. Píše, tak jak to v životě prostě vypadá a probíhá a to se mi velice líbí! Nemá to žádný sentimentální happy end, jako v každém americkém příběhu. Všem knihu doporučuji, myslím se, že je to skvělá kniha na uklidnění.

Patapuf
31.08.2015 4 z 5

Tak vám nevím, podle komentářů bych měl cítit zklamání, ale není to tak.... možná je to tím, že sem od toho nic nečekal a proto sem ani nemohl být zklamaný.... ale přesto to není špatný příběh... je to takový lehký letní příběh... krásně se čte, občas je úsměvný a je to klasický Green... jenom prostě nekončí špatně nebo smutně... ale i takové příběhy jsou.. možná proto jste byli zklamaní, protože jste čekali, že to autor na konci rozsekne nějakou epickou koncovkou.... tak prostě nebuďte sitzpinglerovští a knihu si užijte bez předchozích předsudků a očekávání :)

135
29.08.2015 3 z 5

Četla jsem všechny knihy od Johna Greena. "hledání Aljašky" jsem ohodnotila 5 hvězdičkami."papírová města" jednou hvězdičkou. "hvězdy nám nepřály" ohodnotím. Bohužel tato kniha byla sice hezká, ale nebyla božská, okouzlující a fantastická.Byla pouze a JEN dobrá.Možná toho po "Hvězdy nám nepřály" čekám moc, ale tohle nebylo nic extra na zamyšlení.bylo to fajn, hezká a romantické, to ano.Ale ani o kapičku víc.

Kyta
28.08.2015 2 z 5

Moje třetí zkušenost od Johna Greena a musím teda říct, že mě ale hodně zklamal. Často jsem se u knihy nudila a mnohdy jsem si říkala, že jestli jí dočtu, bude to hotový zázrak. Na to, jak je kniha krátká, mi trvala přečíst podstatně déle, než bych jakou knihu přečetla obvykle. Děj je tak nějak o ničem, pořád se tam opakuje to samé... Jediné, co se mi na ní zamlouvalo, byl nápad: To, jak si Colin vybíral jedině Kateřiny, až došel k číslu 19, je moc originální. Ale bohužel, to je asi tak všechno, co by stálo za potlesk...

Je mi moc líto, že knihu hodnotím takhle záporně, mám Greenova díla ráda, ale tohle se mu vážně nepovedlo.

Kateriska
27.08.2015 2 z 5

Zklamáníčko...

caroline44
26.08.2015 2 z 5

Tohle je velmi slabý odvar Greena. Myslím si, že tahle kniha je nejhorší, kterou napsal. Je mi moc líto, že to musím říct, Green je můj oblíbený autor, ale nemůžu si pomoct. Ty dvě hvězdičky jsou za nápad, že hlavní hrdina chodí jenom s Kateřinami a za sympatické postavy.

maya0429
25.08.2015 1 z 5

Asi nemůžu knihu objektivně hodnotit, protože jsem došla jen na 80. stránku, ale i to málo, co jsem přečetla, bylo pro mě docela "hardcore" udržet pozornost na knížce. Nemá to skoro žádný děj, hlavní hrdina se mi za těch 80 stran dokázal znechutit tak, že knihu ani dočíst nechci (nicméně nápad to byl originální, knih o nudných matematicích s úchylkou na jedno jméno je málo). Hvězdy nám nepřály jsem si přečetla kvůli davovému šílenství, valný dojem na mě neudělaly. Hledání Aljašky jsem si zamilovala a tohle je naprostý propadák. S Greenovými knihami to je holt jako na houpačce.

misa5201
23.08.2015 3 z 5

johna Greenka mám ráda ale tohle bylo pro mě zklamání obrovský knížku jsem odložila a nedočetla jsem jí určitě jí někdy dočtu ale tahle knížka mě zklamala

karol5749
20.08.2015

Dle meho nazoru,je tohle nejnudnejsi kniha od Greena. Nedocitala jsem to s tim,ze me mrzi ze je konec,ale ze jsem byla rada,ze ji mam doctenou a mohu prejit na jinou. Takovy prumer,nic co by na me neco zanechalo a rozhodne nic co bych musela cist znovu.. Od pulky se mi libila trochu,protoze se neco delo,ale urcite jsem ji necetla s takovym pohlcenim jako treba Hvezdy nam neprely,Papirova mesta ci Hledani Aljasky.. Snad se dockame zase vice zajimave knihy :)

MissiPippi
19.08.2015 3 z 5

Tato kniha rozhodně není pro moji věkovou kategorii, a i kdybych byla v cíleném věku, rozhodně by se neřadila mezi nadprůměrně dobré.

Nerada čtu knihy, které mají pachuť byznysu a tahle přesně taková byla. Zas na druhou stranu, kniha nepřekvapí ani neurazí. Občas jsem se i uchichtla nad představou jisté popisované komické situace.

Jen jsem rozpačitá z toho, že jednu chvíli působí aktéři jako bohatě zkušení po sexuální stránce a pak, když se vypráví "životní" příběh, mluví se jen o nevinných pusách a když je něco s jazykem, tak už je to echt terno.

Za mě nic moc.

Lenka.Vílka
19.08.2015 5 z 5

Knihu nazvu jedním důležitým (pro mě) slovem: překvapení. S další autorovo otevřenou knihou jsem dávala horší hodnocení a víc se nudila. Přestože každá jeho kniha byla jiná, mě začínaly splývat. Jenže Příliš mnoho Kateřina je jiná. Byla jsem nadšená! Prostě WOW! Za mě jeho nejlepší.

Dymen
18.08.2015 3 z 5

Moc hezky a rychle se to čte, jako vlastně všechno od Greena. Ale k tomu, abych knihu hodnotila lépe, musel by se ten příběh aspoň trochu přiblížit tomu, co jsme zatím měli možnost od Johna číst... V každé knize bylo něco, co si člověk odnesl, každá kniha ve mně zanechala něco, nad čím jsem ještě dlouho přemýšlela, ale dneska se nic takového nekoná. V knížce o 240 stranách se toho vlastně moc nestane, dokola se opakuje zázračné dítě, Kateřiny a Teorém.
Možná byly Kateřiny cíleny na jinou věkovou kategorii... Nicméně kvůli tomu na Johna Greena nezanevřu a určitě si přečtu i další knihy, které se k nám dostanou, a budu doufat, že mě osloví stejně jako třeba Aljaška. :)

pobijecmuch
18.08.2015 odpad!

Bohužel nejsem cílová skupina, pro které pan Zelený píše. Jeho knihy mně někdy projdou rukama, ale nic po nich nezůstane. Zapamatuji si, jen že nějaký John Green dostává spousty pubertálních dívek do transu, ale to je tak všechno.
Kateřina je pěkné jméno, pro mně ale není ke čtení.

Melindaaaa
18.08.2015 4 z 5

Zamilovali jste si opravdu návykový a odlehčený styl Johna Greena? Líbí se vám jeho schopnost skrze postavy promlouvat o vážných věcech tak, aby vyzněly vážně a přesto tak nějak nesentimentálně? V tom případě vám nesmí uniknout tahle povinná četba nejen pro všechny Kateřiny. Kompletní recenzi najdete v záložce Recenze

mhisinka
17.08.2015 4 z 5

Já mám prostě "greenovky" ráda! Vždycky se u jeho knih odpočinu, občas zasměju, ale i někdy zapřemýšlím nad životem. Škoda jen, že jeho knihy jsou tak krátké, vždycky je přečtu během 2-3 dnů a mrzí mě, že je konec.Kniha Příliš mnoho Kateřin, byla bohužel trošku slabší než třeba Hledání Aljašky, ale i tak hodnotím 4 hvězdičky. Kniha byla milá, ale je pravda, že mi v hlavě moc dlouho nezůstala a jen tak si na ní nevzpomenu. Jestli natočí film ráda se kouknu.

Mikejla1308
17.08.2015 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin. Kniha mi trvala přečíst nezvykle dlouho. Nic, co by napínalo mou nedočkavost a táhlo mě ke knize v každé příležitosti zpět se nekonalo. Je to má 3. kniha od Greena. Hodnotím ji jako lepší než Aljaška, horší než Hvězdy. Na knize mě bavil pouze typ humoru. Obsah bych ohodnotila asi jen jednou hvězdou.

Bea-trix
16.08.2015 4 z 5

Kateřiny jsou jiné než zbytek Greenových knih. Ať jsem se snažila jakkoliv, nenašla jsem v tom žádné poselství jako třeba u Hvězd, ve kterých je tolik skrytých myšlenek, že nestačí si knihu přečíst pouze jednou. Tato knížka je oproti tomu nenáročná. To může některé zklamat, ale mně se to celkem líbilo, příběh mě zaujal a nenudil, hodně jsem se nasmála a konec je happy! :)

rubit
13.08.2015 2 z 5

Nápad dobrý, opět greenovsky čtivý a humorný styl psaní, ale nějak zde chybí výraznější přiběh.

Kelíns
13.08.2015 4 z 5

Přestože to bylo ze všech knížek od Johna Greena pro mě zatím nejslabší kniha, stejně se mi líbila. John Green umí krásně popsat postavy a vdechnout jim to správné živé kouzlo. A jako vždy tam byly skvělé myšlenky. Určitě si to budu muset přečíst ještě jednou, protože napoprvé si člověk nevšimne všeho.
Jediné co mi trochu chybělo byly popisy. Nemám ráda moc podrobné popisy, ale v téhle knize nejsou skoro vůbec. Většina knížky se skládá z dialogů a grafů. Proto mi asi trvalo trochu déle než jsem se začetla. Obzvlášť mě mrzelo, že skoro vůbec nevím, jak vypadají postavy. To mi hodně chybělo.
Ale jinak doufám, že se nikdo nenechá odradit hodnocením. Protože to stojí za to přečíst.

Zrzavá_Tereza
11.08.2015 5 z 5

Moje druhá Greenovka a opět se mi líbila.
Víte, tak nějak už bychom si měli zvyknout, že knížka nemusí pokaždé k něčemu spět a mít velké finále a překvapující rozuzlení. Alespoň já to nepotřebuju - Johna Greena jsem si zamilovala pro jeho styl psaní, který je plný přátelství, lásky, cest, ale i zklamání.
Těším se na další jeho knížky!