Soudce Ti a vražedný zvon

Soudce Ti a vražedný zvon https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22481/bmid_soudce-ti-a-vrazedny-zvon-qTL-22481.PNG 5 246 36

Příběhy soudce Ti série

Soudce Ti je nově jmenovaný náčelník v Pu-jangu – okresním městě, které se zpočátku jeví jako velice klidné. Po svém předchůdci Fengovi má objasnit případ znásilnění a vraždy, který se zdá být zcela jasný. Po důkladném prošetření celé záležitosti a s pomocí Ma Žungovy vynalézavosti a síly však cestu k vrahovi odhalí ukradené zlaté jehlice, které nosí smůlu každému, kdo je vlastní. Soudce a jeho pomocníci později také usvědčí falešného opata a mnichy v chrámu Bezmezného milosrdenství, jejichž „zásluhou“ přicházely na svět nelegitimní děti. Jádrem příběhu je případ Liang versus Lin. Při jeho vyšetřování objeví soudce Ti se svými pomocníky pod obrovským zvonem několik let starou kostru, avšak jsou zde uvězněni a jen zázrakem se všem podaří zachránit se a vraha odhalit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Práce

The Chinese Bell Murders , 1958

konicekbily
24.01.2019 5 z 5

Kromě detektivního příběhu o třech případech se tu vyskytuje i dokonalý popis dávného čínského prostředí. Autor do knihy zahrne dokonalého detektiva, který má dokonalou dedukci, obklopil se výkonným týmem spolupracovníků a s jejich pomocí se dobírá pravdy, aby zajistil spravedlnost. Dokonalý historický detektivní román.

BlackBlade
09.10.2018 5 z 5

Skvělé detektivní příběhy soudce Ti ze starověké Číny, kde autor příjemnou formou informuje čtenáře o tehdejší kultuře, zvycích a lidech. A k tomu jako bonus je děj protkán detektivkou, která má délku "tak akorát". Velmi příjemné překvapení, dávám 5/5

Pavelpi
31.08.2018 5 z 5

Nádherná detektivka.Soudce a jeho pomocníci řeší případy s přehledem a logicky.Kniha se velmi dobře čte,děj jde neustále kupředu,je napínavý a rozuzlení nakonec je i částečně překvapivé.

Jordyz
18.05.2017 4 z 5

Tato kniha mě bavila víc než Nejslavnější případy soudce Ti. Opravdu čtivé, zajímavé a určitě si přečtu i další případy :-)
I když si dám asi kratší pauzu a proložím něčím jiným :-)

Miruš
19.03.2017 5 z 5

Opravdu hodně jiná kultura. Jinak zajímavé, dobře se to četlo.

Zorro
25.07.2016 5 z 5

zase dobrý :-)

woodward
17.08.2015 5 z 5

Vražedný zvon je asi můj nejoblíbenější příběh o soudci Ti. Je to složité, pestré, napínavé a dokonale logické. A samozřejmě překrásně vyprávěné, to je nakonec vždycky nejdůležitější.

elizabeth_ba
14.05.2015 5 z 5

Hlavní osa van Gulikových knih (zlato - jezero - zvon - bludiště - hřebík) připadá každá na jiné působiště soudce Ti. Tenhle téměř thriller, v jehož závěru nechybí opravdu děsivé líčení jedné z nejstrašnějších poprav (mimochodem, v evropském prostředí se jí trestali královrahové), nejlépe charakterizují téměř žertovná slova představeného cechu žebráků Šeng Pa (jenž dříve potkal soudce incognito ve městě): "Ať milostivá nebesa ochrání Pu-jang! ...Teď nám tu ustavili za okresního náčelníka jasnovidce!"

Pawlisman
30.03.2015 4 z 5

Pěkně čtivý příběh bez jakýchkoliv zástěrek. Krásný vhled do tehdejší společnosti a čtenář se doví mnoho souvisejících reálií. Souběžně běží několik detektivních zápletek, což je zajímavé. Jinak trošku předvídatelné bez velkého "och" na konci, ale plyne pěkně a čte se bez nudnějších pasáží. Gulik určitě umí psát.

honajz
07.12.2013 5 z 5

Zpočátku jsem se trochu bál, ta úvodní mystická historka s časovým propojením minulosti a „současnosti“ mi přišla už poněkud za hranicí, ale samotné tři, vlastně čtyři případy soudce Ti jsou dokonalé jako vždy. Historické reálie a detaily, zmiňované jen tak, jako by o nic nešlo (červený inkoust je pro přivedení vězně, město nesmí být poskvrněno krví, proto se popravuje za hradbami apod.), líbí se mi i ono politické vysvětlení nebo spíše vyjádření v závěru. Jednoduše a přehledně jsou zde podaná i tři různá náboženská učení. A jsou chvíle, kdy jsou scény přímo hororové, jindy se objeví drobný, skrytý vtípek.

Ivan F
30.08.2013 5 z 5

Príbeh z tretieho pôsobiska sudcu Tiho je jedným z jeho najlepších prípadov.

Yalka
14.03.2013 4 z 5

Přečteno v rámci "projektu" chronologického čtení van Gulikových příběhů a povídek.
Toto už je na mě trochu moc přestřelené. Začínám si myslet, že Chuck Noris je snad nějaká reinkarnace van Gulikova soudce Ti :-)
Ovšem skvělá je soudcova hádka s jeho první dámou.

kattyV
19.02.2013 4 z 5

Všechny knihy, tohoto autora jsou zajímavé za dvou pohledů. Za prvé jako docela dobře napsané detektivky a za druhé, a to především, jako úžasný pohled do jiné kultury v jiné době. Jiný náhled na život, jiné morální hodnoty, jiná pravidla. Císař je nad všemi a o tom se nediskutuje ani nepřemýšlí. To je prostě tak. Stojí za přečtení.

vitavita
06.03.2012 5 z 5

6. román je perfekní. Končí větou: Spravedlnost má větší cenu než lidský život.

XYZ
22.02.2012 5 z 5

Souhlasím s komentářem Beranky66.

Beranka66
06.05.2011 4 z 5

O většině příběhů Soudce Ti se dá říct, že jsou dobré - nadprůměrné. Doporučuji. Aspoň jednu byste si přečíst měli:-)))