Červený pavilon přehled

Červený pavilon https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/8654/bmid_cerveny-pavilon-9Xa-8654.jpg 5 157 157

Příběhy soudce Ti série

V tomto románu projíždí soudce Ti s Ma Žungem Rajským ostrovem, kde potká náčelníka Lo ze sousedního okresu. Ti mu poděkuje za laskavost, kterou mu Lo prokázal v minulosti. Lo však musí v neodkladné záležitosti odcestovat požádá soudce Ti, aby za něj uzavřel zdánlivě jasný případ sebevraždy akademika Li Liena. Soudce Ti, ač nerad, tento případ přijme. Později je ještě zavražděna kurtizána Podzimní luna. Soudce nakonec také objasní údajnou sebevraždu Tao Kunga, která se stala před třiceti lety. Všechny tyto případy mají společné to, že se staly v Červeném pavilonu a mají vypadat jako sebevraždy…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Perseus

The Red Pavilion , 1961

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Červený pavilon. Přihlašte se a napište ho.

baji42
22.03.2024 5 z 5

Skvělá detektivka ze staré Číny. A v hlavní roli, Hercule Poirot orientu, proslulý soudce Ti.

alabra
02.01.2024 5 z 5

První dvě třetiny jedná soudce jakoby proti svým mravním zásadám, jen těžce rozmotává propletenec vztahů, poslední třetina bohatě odškodní předchozí zdánlivé přešlapování na místě. I v tomto díle se ukáže jeho cit pro spravedlnost doplněný lidskostí a nadhledem.

Usire
23.11.2023 5 z 5

Trošku nečekaný závěr, kdy se Ti zachová lidsky ale v rozporu se zákonem, tak jsem to tedy alespoň cítil. Opět skvělé vyprávění, kde nechybí řada vedlejších linií s množstvím záhad.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Červený pavilon v seznamech