Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/bmid_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 5 3844 483

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Bad-wolf
17.02.2021 5 z 5

Skvělý, napínavý příběh, který se velmi dobře četl. Ačkoliv nejsem typickým čtenářem detektivních příběhů, tak se mi kniha velmi líbila. Mohu jedině doporučit.

katka134
14.02.2021 5 z 5

Krásně napínavý příběh opředený tajemnem.
Geniální detektiv, který k vyřešení vraždy nepotřeboval dnešní moderní techniku.

Sidonka3
11.02.2021

Skvělej detektivní román! Plný záhad, s oblíbenými gotickými prvky, mýtickým, údajně ďábelským stvořením a úžasnou atmosférou k tomu! Umístěný do venkovského panství, obklopeného nehostinným prostředím plným ponurých, nebezpečných míst, zrádnými blaty, vřesovištěm a neprostupnou mlhou! Co víc si může něžná romantička, jako jsem já, přát? Opravdu skvělej příběh, v tomhle se asi shodnu se všemi svými známými a jak tak koukám, tak i ostatními čtenáři.
P.S. Akorát mi tak napadá… Jsem jediná, komu bylo toho zanedbávaného, hladového, osamělého psa, žijícího v pochybném doupěti u močálu, líto? Vycházím i z jednoho filmu, kde byl pes záměrně bit a týrán, aby byl ještě divočejší. No nic, to jenom tak na okraj malá, v tomto kontextu asi nemístná poznámka od přecitlivělé milovnice zvířat. :-) (Ale jako jinak dobrej a originální horor, o tom žádná, i když jazyk je už poněkud zastaralejší).

mats379
02.02.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek...

Lo3ce
30.01.2021 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Měla jsem strach ze "starého stylu" psaní, ale nakonec to bylo to, co mě na knížce bavilo vlastně nejvíc. Děkuji výzvě. Díky ní jsem po Psovi sáhla, tuhle knížku bych sama od sebe nevyhledala.

RaptoR
27.01.2021 5 z 5

Moje snad první setkání s literárním Sherlockem. Klasika všech klasik :)

Kontryhelka
26.01.2021 5 z 5

Za mně klasika z pera pana Doyla. Jak knižní, tak filmová zpracování jsou vynikající a mají milovníkům tohoto žánru hodně co nabídnout. Já jsem s dílem tohoto druhu velice spokojená a vždy se k filmu i knize ráda vracím. Je hodně filmových adaptací a každý si vybere, jaká verze a z jakého roku je dle jeho chuti a momentální nálady. Já mám radši ty starší verze. Jsou lepší.

Knijomolka
13.01.2021

Když máte rádi napětí, tato kniha je pro vás jako stvořená. Poutaví příběh plný překotných nových faktů a okolností se čte úplně sama.

iam.sokol
03.01.2021 5 z 5

Vzpomínám si, jak mi taťka vyprávěl, že Psa Baskervilského četl jako puberťák na chalupě u prababičky, sám v sednici při jedné žárovce u postele, a pak se bál usnout, protože po půdě běhala kuna. Mně je sice skoro 30 let a knihu jsem četl ve městě za sychravého počasí, nicméně obavy ze spánku jsem měl také (především že mě zakousne náš malý kavalír). Sir Doyle napsal vskutku působivý příběh, při jehož čtení pracuje představivost na plné obrátky. Je to první Holmesův příběh, který jsem četl (když nepočítám množství zhléduntých filmů/seriálů) a těším se, až postupně do své knihotéky a především do přečtených knih budu přidávat další Doylova díla.

PeterBahn
29.12.2020 4 z 5

Působivé čtení které, ačkoliv jsem zrovna byl na Dalmatském pobřeží, tak vtahovalo od všudypřítomného „nema problema“ do temných vřesovišť Britských ostrovů…

rutto45
03.12.2020 5 z 5

Tak toto bola paráda! Hoci detektívky beriem do ruky len zriedkavo, a nejako extra ich nevyhľadávam, baskervillský dunčo si ma získal.

strangextown
27.11.2020 5 z 5

První knížka, kterou jsem ze série Sherlocka Holmese četla a zatím i má nejoblíbenější. Nemohu jí vytknout nic, příběh byl už od začátku svižný, ke konci napínavý, atmosféra ponurá, kniha se četla neskutečně příjemně, moc mě bavil styl i slovní obraty. Britského humoru byl také dostatek. Mám v plánu si ji přečíst v originále, což by mělo být o něco náročnější, tak uvidíme.

Nikotina
14.11.2020 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha za všech již od dětství. Neuplyne rok, co bych si ji alespoň jednou nepřečetla.

Netti
08.11.2020 3 z 5

Dávám 3,5* ... Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na mluvu a styl psaní. Pak už se mi četlo vcelku dobře. Jen závěr byl pro mne lehkým zklamáním, jinak bych hodnotila o hvězdu víc :)

ArwenAragorn
10.10.2020 5 z 5

Zase jsem zapomněla ohodnotit. Přitom se jedná o výjimečnou detektivku s nádhernou hororovou atmosférou. Čteno několikrát, přestože jsem ji už znala zpaměti.

nicolettkaa
06.10.2020 4 z 5

Opravdu mě hodně mrzí, že jsem na Sherlocka nenarazila tak před patnácti lety. Určitě bych si ho užila mnohem víc. Nyní mě u detektivky málo co překvapí, některé věci se daly snadno předvídat. Niceméně britský humor mě zde stále baví stejně tak jako ponurá atmosféra.

Kniha se čte velmi dobře a pro ty, co s detektivkami začínají, to bude skvělá volba.

martin_aston
26.09.2020 5 z 5

Pre mňa najlepšia kniha so Sherlockom. Na pomedzí detektívky a hororu, vynikajúce pochmúrne prostredie, strašidelný príbeh, a prudké stupňovanie deja ku koncu. Mrazivá krása.

pismenkovyJoe
12.09.2020 4 z 5

Prokletí Baskervillů mi nedalo spát, dokud jsem ho s Watsonem a Holmesem nerozlouskl. Příběh byl napínavý a čtivý, určitě se k Doylovi ještě někdy vrátím.

DomYell
10.09.2020 3 z 5

Krasna kniha, poklidne cteni neklidnym anglickym venkovem...

Lie
23.08.2020 4 z 5

Jsem velká fanynka Hercula Poirota a pro srovnání jsem chtěla zkusit i slavného Holmese, tak jsem zvolila jeho asi nejznámější příběh. Bylo to dobré, ale na to, jak je to slavné, ne dost dobré. Od Agathy Christie jsem si už zvykla na naprosto nečekaná rozuzlení a tohle bylo takové celkem předvídatelné, kdo má trochu zkušenosti s detektivkami, brzo přijde na to, kdo asi vraždí a proč. Nicméně příběh měl skvělou tajemnou atmosféru a číst to v noci, možná bych se i bála. A pro mě je vždycky plus fakt, že se kniha odehrává v mé oblíbené době kolem přelomu 19 a 20 století.