Pes baskervillský

Pes baskervillský https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35044/bmid_pes-baskervillsky-MzS-35044.png 5 3844 483

Nejslavnější Doylův detektivní příběh. Detektiv Sherlock Holmes se svým přítelem a pomocníkem doktorem Watsonem vyšetřují případy záhadných úmrtí na venkovském panství v pochmurné vřesovištní krajině. Kdo měl zájem na smrti sira Charlese, dobrosrdečného mecenáše zdejšího nehostinného kraje? Je oním vraždícím monstrem skutečně nepolapitelný děsivý pes? Jedinečné líčení atmosféry tajemství a hrůzy z událostí, které se zdánlivě vzpírají lidskému chápání, vychází u této nejznámější anglické detektivky z principů gotického románu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Complete Sherlock Holmes , 1902

Vendy1993
31.05.2021 4 z 5

tak takhle....já na kriminálky nejsem....opět jedna z knih k maturitě ;) a hlavně...je to už tolikrát zfilmované, že jsem to spíš tak jako prolítla, protože zrovna v případě Psa baskervillského to zfilmování bývá až skoro 100% stejné jako kniha....nenadchlo a ani neurazilo ;)

archivářka115
06.05.2021 5 z 5

To byla první knížka, kterou jsem o Sherlocku Holmesovi četla. Napínavá, záhadná a čtivá. I když jsem jí četla několikrát, tak se k ní ráda znovu vracím.

Hermiona419
01.05.2021 5 z 5

Mé první setkání se slovutným detektivem Sherlockem Holmesem a jeho věrným přítelem Dr. Watsonem, dopadlo jak nejlépe mohlo. Bylo tak neskutečně čtivé, příjemné a úžasné čtení! Sir Arthur Conan Doyle prostě uměl! Ze srdce doporučuji!!!

baji42
28.04.2021 4 z 5

Četla jsem jako malá holka a moc jsem se bála :-) Temná atmosféra drsných blat a bestie se svítícíma očima...

TaNya_
19.04.2021

Seriálová verze s Benedictem je ale taky skvělá :D.

maximus13
19.04.2021 5 z 5

Není co psát. Je to prostě Arthur Conan Doyle.

soupik2012
16.04.2021 5 z 5

Tato kniha mě provázela celé dětství. Četla jsem jí na zapřenou a potom jsem se bála v noci chodit na záchod. To je nezapomenutelný zážitek a tak mám k této knize zcela mimořádný vztah. Ta kniha děsí i když znáte její děj. Tak dobře je napsána. Tíživá atmosféra, nehostinné prostředí. Dneska to již autoři vesměs neumějí. Atmosféru příběhu nahrazují šoky a potoky krve. Audiokniha kterou vydalo nakladatelství Témbr je naprosto dokonalá. Knihu načetl fantastickým způsobem pan Vasil Fridrich. Hudební podkres nahrál pan Pavel Šporcl. Audiokniha je navíc doplněna velmi decentními ruchy, které navozují ještě děsivější atmosféru. Žhavý kandidát na audioknihu roku.

Katerina589
13.04.2021 5 z 5

Sherlocka Holmese znám z televize, takže jsem se chtěla pustit i do nějaké té knížky. A musím říct, že to bylo opravdu skvělé. Za mě je Sherlock prostě génius, kterého nikde jen tak nenajdete. Ta atmosféra, to tajemno a záhadné stvoření, které se potuluje po blatech... Opravdu jsem se nenudila a vřele všem doporučuji!

INCOGNITOREADER
13.04.2021 3 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Atmosféra hutná. Blata, močály a přízračný pes. Taková rychlá oddechovka. Za mě určitě doporučuji.

puczmeloun
11.04.2021 4 z 5

Ten jazyk! Ta atmosféra! Bařina, vřesoviště, mlhy, záhadné skřeky, trochu toho mysteriózna, obydlí a mohyly předhistorických lidí, převážně Watsonovo vyšetřování (i když, však uvidíte...). Byla velká radost knihu číst a spolu s Watsonem a Holmesem odhalovat, co vše se za případem skrývá. Mám rád, když kniha nenápadně naznačuje, cíleně upozorňuje na podivnosti a některé věci nechává otevřené, aby mohl čtenář (úspěšně) spekulovat. "Pachatele" jsme v tom relativně malém množství postav odhalili docela rychle, ale množství různých zvratů probíhajících ve skvěle podané atmosféře místa bylo natolik chytlavé, že jsme byli až do posledních stránek napnutí, o co opravdu šlo a jak to tedy vlastně bylo. Je obdivuhodné, jak je kniha i po 120 letech stále čtivá.

Tessia
05.04.2021 5 z 5

Moje první literární setkání se Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem dopadlo na výbornou. Příběhy tohoto slavného detektiva jsem si vždy spojovala spíše s televizní obrazovkou (seriálová adaptace s Benedictem Cumberbatchem je jedna z mých srdcovek), dílo z pera Arthura Conana Doyla mě v tomto případě ale trochu minulo. Jaká chyba! Baskervillského psa jsem přečetla jedním dechem. Autorův mistrovský styl vyprávění vás vtáhne do příběhu už od prvních stránek. Knihu obklopuje pochmurná atmosféra anglických vřesovišť a záhada skrývající se za tajemnou kletbou rodu Baskervillů. Příběh je krásně vystavěný, geniálně promyšlený, konec mě překvapil. Už se těším, až se s panem Holmesem a dr. Watsonem setkám v některém dalším autorově detektivním příběhu!

EliskaD
02.04.2021 3 z 5

Několik příběhů o Sherlockovi znám z filmového zpracování a moc mě nenadchly, proto jsem sáhla po knize a konkrétně po příběhu, který jsem neznala, abych se seznámila i s četbou tohoto tak oblíbeného autora. Možná jsem měla kvůli slávě A. C. Doyla přehnaná očekávání, ale příběh mě bohužel moc nezaujal. Do knihy jsem se musela skoro nutit, nebylo v něm pro mě žádné napětí, které by mě podněcovalo číst pořád dál. Rozuzlení mi nepřipadalo příliš zajímavé, i když byl příběh velmi dobře promyšlený.

Amneris
23.03.2021 3 z 5

Detektivní příběhy nevyhledávám, ale tohle dílko se četlo celkem fajn. Pan Doyle dokáže velmi věrně popsat prostředí i popisy postav.

ivoiro
23.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo příjemné připomenutí dob mého mládí, když jsem knihu četl poprvé. Teď jsem si ji zopakoval z nostalgie i z důvodu čtenářské výzvy. Není to ta moderní honička za pachatelem, ale detailně promyšlený postup. Krásná věc.

branislav1814
22.03.2021 3 z 5

Film jsem sice neviděl ale... Kniha taková pohodová oddechovka. Vypnout mozek a jenom číst. Kniha je čtivá, poutavá, bez zbytečného natahování děje a zbytečného motání se. Jak říkám, ideální k oddechu. Pro mně žádný velký literární počin ale neurazí.

mrsterezz
22.03.2021 4 z 5

Krásný, napínavý příběh. Geniální detektiv a jeho nejlepší přítel vyšetřují případ, trochu odlišný, než vždycky. Krásné popsané okolí, příroda, atmosféra. Tady jsem ani nic jiného neočekávala.

KubaHanzelin
08.03.2021 4 z 5

Asi nejslavnější dílo Arthura C. Doylea a zároveň nejznámější případ Sherlocka Holmese a doktora Watsona..
Mám rád Sherlocka v podání Roberta Downeyho Jr., ale nikdy jsem nečetl předlohu, to jsem teď napravil a musím uznat, že jsem byl příjemně překvapen - ponurá atmosféra anglických vřesovišť a téměř hororová legenda o strašlivém Baskervillském psu, který byl údajným prokletím stejnojmeného rodu.
Přišlo mi to kapánek mysteriózní, přece jen jsem čekal spíš detektivku a tu jsem nakonec opravdu dostal:) A abych řekl pravdu, trvalo mi, než jsem si spojil jedno s druhým a když jsem už myslel, že mám vyhráno, nakonec jsem se přece jen spletl, i když jsem byl opravdu blizoučko.
Jediné co mě mrzelo, že i když se jedná o příběh ze světa Sherlocka Holmese, dočkáme se ho sotva v polovině knihy, ale i Watson jako hlavní protagonista fungoval taky velmi dobře, takže jestli vám nevadí toto, tak si tu pátou hvězdu přidejte..

Jerry H
07.03.2021 5 z 5

Tak román dočten byl jest. Krásně napsaná kniha jakousi to staroslovenštinou, bavilo mě to. No a co dodat? Klasika klasik, nej příběh Sherlocka a Watsona. Docela mi bylo líto všech těch postav, které bydlely v onom močále a "bařině". A pejska vlastně také.

raty
05.03.2021 5 z 5

Můj velký čtenářský dluh. Ne, opravdu jsem tuto knihu ještě nikdy nečetla. Film jsem samozřejmě viděla, takže v příběhu jako takovém pro mě žádné překvapení nebylo. Ovšem bavil mě moc. A ta archaická čeština, kterouž kniha táto psána jest? Tak ta mě bavila taky.

NicMocVládce
02.03.2021

Četla jsem až po dlouhé době, na to že je to klasika, a potom co jsem viděla moderní verze tohoto příběhu, tak originál je prostě stále nejlepší :) .