Svědectví

Když se za Fredovou na konci Příběh služebnice zabouchly dveře dodávky, neměli čtenáři ani ponětí, zda ji čeká svoboda, vězení, nebo smrt. Ale kdo si počkal, ten se po pětatřiceti letech napětí dočkal Svědectví. Margaret Atwoodová pokračuje v příběhu Gileádu více než patnáct poté, co June zmizela neznámo kde, a rozvíjí ho ve zdrcujících výpovědích tří ženských hrdinek, které mají s tímto režimem co do činění, byť každá v jiné roli. Ne náhodou získala věhlasná autorka za své čím dál aktuálnější dílo prestižní Bookerovu cenu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435165/big_svedectvi-7vh-435165.jpg 4.3383

Příběh služebnice / Príbeh služobníčky 2.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Argo

The Testaments, 2019

Kniha Svědectví

kaja77

V knize je sice popsána fikce...ale zrovna teď je na Netflixu nový dokument "modlit se, poslouchat, neodmlouvat" a ono to je docela dost podobné. Ženská jako to dobytče...hustyyy

JankaV80

Ač jsem u prvního dílu trpěla (nečetl se mi vůbec snadno), druhý jsem měla jako dvojhubku :) Četlo se to úplně samo, nemusela jsem se vůbec nutit (spíš jsem se nutila knihu odkládat a dělat i něco jiného) a vyprávění 3 žen, které mají něco společného s Gileádem a jejichž osudy se v knize protnou, mi připadalo neuvěřitelně čtivé a napínavé. Nejedna postava v knize člověka překvapí.
Dovolím si citovat z knihy, protože tahle citace myšlenky je dle mého názoru základem toho, aby čtenář pochopil, jak to mělo v Gileádu fungovat, ale bohužel to fungovalo úplně jinak: "Myšlenka Gileádu byla zpočátku čistá a ušlechtilá, na tom se všichni shodneme," pokračovala. "Ale podkopali ji sobci a pokrytci posedlí mocí, jak se v dějinách lidstva stalo už tolikrát. Určitě si to přejete napravit."
Knihu doporučuji a dle mého názoru k jejímu přečtení není nutné bezpodmínečně číst díl první (Příběh služebnice).

attila1

Pokračování Příběhu služebnice, moc pěkně se četlo.

hnilda3

Jsem nadšená! Ta kniha se skoro nedala odložit, super.

Daduška

Nebudu opakovat, co napsali čtenáři přede mnou. Za mě prostě skvělé, nemohla jsem se odtrhnout.

andy_nejedla

Oproti Příběhu služebnice se mi kniha četla mnohem lépe, každopádně u Služebnice jsem byla dost ovliněná seriálem, který byl za mě prostě lepší. Svědectví jsem přečetla jedním dechem a jsem nadšená.

BlueTer

(+ SPOILER) Velice solidní pokračování. Margaret to prostě musí mít v hlavě jinak, protože nechápu jak mohla napsat něco tak nového a tak zajímavého a pak po tolika letech na to navázat s tak brilantním plot twistem. Tentokrát vidíme děj očima tří žen, jenž Gileád poznamenal trochu jinak. Líbil se mi styl psaní, který je o trochu přívětivější k čtenáři než první díl. Všechno to na sebe navazoval, nenašla jsem ani jednu díru v ději. Jelikož tentokrát nevidíme Gileád očima služebnice dovídáme se i něco jiného. Narozdíl od ostatních se mi přednáška na konci líbila osvětlila některé události, jako například že se obě dívky setkaly se svými otci a u Margaret už je to taková konstanta. Moc se mi líbilo, že se opět setkáváme i s June. Proměnu tety Lydie snad nikdo nečekal, brilantní.

Kika_makes_

(+ SPOILER) Videla som prvé 2 série seriálu. Bola som zvedavá na pokračovanie aj keď viem, že seriál sa už knihami neriadi. V príbehu sa dozvedáme mnoho nových informacií. Najviac ma príjemne prekvapila Teta Lýdie - správanie jej postavy. Kniha je vynikajúca na vysvetlenie a je ako bodka na konci príbehu. Miestami je príbeh surový a drastický ale…bez zla nie je dobro…