Příběh lvice Elsy

Příběh lvice Elsy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474807/bmid_pribeh-lvice-elsy-Fef-474807.png 5 529 94

Seriál Volání divočiny, který líčil život lvice odchované v zajetí, patřil před lety k nejsledovanějším pořadům televize! Nyní si můžete připomenout jeho knižní podobou všechna dobrodružství lvíčete Elsy, odchovaného v zajetí a vráceného divočině, i dalších zvířat, jichž se ujali manželé Adamsonovi v rezervaci v Keni. V africké divočině není o neobyčejné události nouze: ale Joe Adamsonová usilovala ze všeho nejvíc o to, aby lvici i při denním kontaktu s člověkem zachovala její přirozené pudy a jednou mohla Elsu vrátit jejímu životu na svobodě, v partnerství s vlastním živočišným druhem. Fascinující příběh Elsy je silným čtenářským zážitkem a zároveň unikátní studií psychologie divokých zvířat, působivým důkazem jejich inteligence, sebeovládání a emočních schopností. Vyprávění o soužití člověka se zvířaty na farmě i v buši je prosycené nádhernými, veselými i smutnějšími zážitky.... celý text

Literatura faktu Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Born Free, Living free a Forever free , 1960

tom8157
23.11.2021 5 z 5

Už od dětství miluju film Volání divočiny, ale ke knižní předloze jsem se dostal až nyní a zklamaný rozhodně nejsem. Kniha se okamžitě zařadila mezi mé nejoblíbenější. Dojemný příběh lvice, která se narodila svobodná, svobodně žila a svobodná také zemřela a na své cestě životem potkala dva lidské přátele. Autorský styl Joy Adamsonové je věčný, stručný, bez zbytečných odboček, takže děj příjemně plyne. Nechybí popisy africké přírody a faktické zajímavosti ze života lvů. Příběh lvice Elsy rozhodně doporučuji jako odpočinkové čtení všem kteří milují přírodu či příběhy podle skutečných událostí.

katka134
13.11.2021 3 z 5

Bezesporu fascinující příběh o přátelství ženy a lvice a poutavý popis života v Africe.
Ale ovlivněna filmem, jsem očekávala více dojemnosti.

x-lee-x
21.10.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst z nostalgie, protože jako malá jsem ji milovala a nikdy nedočetla. Teď v dospělosti jsem ji konečně zvládla přečíst celou a je to vskutku nádherný příběh. Rozhodně zapátrám jestli neseženu ještě starý výtisk, který jsme měli doma. Tahle knížka už má u mě rezervované místo v knihovně.

burg
24.05.2021 5 z 5

Silný, úžasný, nesmrtelný, melancholický a občas dojemně smutný příběh - rozhodně kniha, na kterou budu v rámci letošní výzvy vzpomínat nejvíce.

Zlatinka.Emilly
29.01.2021 5 z 5

V dětství jsem viděla film Volání divočiny a tehdy se mi moc líbil. Kniha mě trošičku zklamala, očekávala jsem něco jiného, ale zase jsem se dozvěděla něco víc o lvech. Život v Africe musí být děsně dobrodružný :)

Petoklad
15.12.2020 5 z 5

Kniha, která stála u zrodu mnoha ochranářských snah 20. století, řekl bych že spolu se vstupem na Měsíc, kdy lidstvo prvně vidělo tak nějak polopaticky, že obýváme stejnou planetu, sjednotila Elsa lidi v lásce ke zvířatům. Příběh je nesmírně čtivý i po letech, její smrt vždy zasáhne. Nesmrtelná kniha.

KristynaKohleo
05.12.2020 5 z 5

Miluju pribehy z Afriky, romany i pohadky pro deti... u teto knihy se dojima uz do detstvi a soporucuju ji vsem. Je to kniha, ktera si na nic nehraje, ktera zahreje a obohati cloveka zijiciho uprostred Evropy obklopeneho konzumem a spoustu podnetnych myslenek...

ArwenAragorn
25.10.2020 5 z 5

Krásná kniha mého dětství. Taky jsem si nad ní pobrečela. Moc pěkný je i film.

Monika1717
14.08.2020 5 z 5

Nádherná kniha o krásných zvířatech a obrovské lásce k nim. Četla jsem několikrát, viděla jsem i film.

Kukinka1981
29.07.2020 5 z 5

Moc krásná knížka o překrásných lvech. Přečetla jsem ji jedním dechem. Zvířata a příroda nás nikdy nepřestane překvapovat svou dokonalostí.

8442
09.07.2020

Je to úplně boží knížka. Je Škoda že Joy už nežije.Dopuručuji všem čtenářům kteří mají rádi zvířátka!!!!!!!

Katka2382
27.05.2020 5 z 5

Je těžké určit co je krásnější,jestli kniha nebo film.Hlavně je to úžasný příběh uprostřed nádherné přírody.

Sova15
23.05.2020 5 z 5

Jedna z mých zamilovaných knih. Četla jsem jí, i když jsem už dávno znala film. A na ten jsem se letos dívala s dospělou dcerou. "To zase budeš bulit, mami? !" " Ne, to mě jen tak slzí oči.."

TaLu
02.05.2020 5 z 5

Tato kniha způsobila, že jsem chtěla jako mládě navštívit Afriku a žít se lvy, což se mi na rozdíl od Joy nikdy nepodařilo. Příběh lvice Elsy je popsán velmi poutavě a čtenář tají dech, aby vše dobře dopadlo. Kouzelné vyprávění o souznění člověka a přírody, přátelství se zvířaty, určitě pomáhalo formovat mé celoživotní postoje ke zvířatům, výběr mého prvního povolání a každoroční několikanásobnou návštěvu ZOO. Dosud dávám přednost zvířatům Afriky. Práci manželů Adamsonových jsem uznávala podobně jako snahu Josefa Vágnera, zakladatele safari ve Dvoře Králové.

harena
02.05.2020 5 z 5

Četla jsem ji snad ještě jako dítě, vím, že mě dojímala k slzám. Nesmrtelná kniha s překrásným příběhem, který jistě neztratil svůj půvab ani dnes. Doporučuji všem, kteří mají rádi přírodu a příběhy o přátelství člověka se zvířaty.

nicolettkaa
24.02.2020

Tuto knihu nedokážu ohodnotit hvězdičkovým systémem. Četla jsem ji kdysi dávno, ale moc jsem si ji nepamatovala (hlavní příběh a myšlenku ano, ale detaily mi unikaly). Přišel tedy čas si ji připomenout. Přestože má necelých 200 stran, přišla mi i tak dost dlouhá. Bude to nejspíš tím, že se některé pasáže vlastně opakovaly několikrát. Samotný příběh je milý a smutný zároveň. Tentokrát ale už nevím, zda bych si ho někdy chtěla přečíst znovu.

Atanone
28.12.2019 5 z 5

Nádherná kniha mého dětství.. stála mě spoustu slziček, ale i úsměvů

MiLuka78
06.12.2019 4 z 5

Knihy o zvířatech - a ještě víc ty autobiografické vždy vyžadují zásoby papírových kapesníčků. Elsa je nesmrtelná.

jana14
30.11.2019 5 z 5

Bože, u téhle knihy jsem se jako dítě nabrečela...parafrázuji finále "snad to někde uslyšel její lev a stanul. Pro mne tenkrát nádherná knížka. Tak za tu vzpomínku....všechny hvězdy na dětském nebi.

Slůník
16.11.2019 4 z 5

Svědectví skutečného milovníka přírody.