Škvrnitá sfinga

Škvrnitá sfinga https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208805/bmid_skvrnita-sfinga-208805.jpg 5 6 2

V septembri roku 1964 požiadal Joy Adamsonovú istý známy, aby sa ujala osemmesačnej gepardej samičky, žijúcej u rodiny, ktorá sa sťahovala do Anglicka a chcela, aby ich miláčik ostal v Keni. Vedeli o jej láske k zvieratám a o vzťahu k Elze, a tak dúfali, že sa o cenné zviera postará. Sľúbila im, že urobí všetko, čo bude v jej silách, aby nesklamala ich nádeje. A práve vtedy jej prišlo na um naučiť mladú gepardicu žiť na slobode tam, kde sa narodila. Pomyslela si, že zmena opatrovníka môže byť vhodnou príležitosťou zmeniť jej zvyky. Odviezla Pippu do rezervácie Meru s jediným cieľom – vrátiť maznáčika divočine. Vtedy ešte netušila, že Pippa ju zavedie do nového, čarovného sveta samotárskych a záhadných gepardov.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Smena

The Spotted Sphinx , 1969

KristynaKohleo
05.12.2020 5 z 5

Dalsi nadherna knizka skvele spisovatelky, ktera neni o nic horsi nez jeji slavna lvice Elsa.

Renike
01.08.2017 5 z 5

Stejně krásná kniha jako Příběh lvíce Elzy. Škoda, že není přeložená do češtiny nebo slovenštiny i pokračování, kterou jsem četla v maďarštině. Oba příběhy o gepardice Pippa jsou nádherné.

Joy Adamson
rakousko-uherská, 1910 - 1980