Příběh kriminálního rady

Příběh kriminálního rady https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/253223/mid_pribeh-kriminalniho-rady-253223.jpg 4 327 64

Všechno je jinak, neboť pomsta se nezastaví před ničím, těmito slovy lze charakterizovat detektivní horor o pátrání po vrahovi dětí, který je zároveň psychologickým románem o vztahu dospívajícího syna k despotickému otci. Chladný, přísný, strohý, nesmlouvavý kriminální rada Heumann se ujímá případu sám, zatímco jeho dospívající syn Viki, který otcovou bezcitností trpí, chce případ vyřešit na vlastní pěst, aby otce pokořil. Rozuzlení je stejně tak nečekané, jako šokující.... celý text

eraserhead
02.07.2011 2 z 5

Tak koukám, že na mě ta kniha zapůsobila úplně opačně než na většinu tady. Mě právě ten závěr zkazil a znechutil celou četbu jinak docela dobře sociologicky a psychologicky rozvinutého příběhu o vzájemném a komplikovaném vztahu syna a otce. Až do těch závěrečných cca 30-ti stran to šlo, pointa to celé poslala do kytek. Ale možná jsem to jen nepochopil.

Jitule Š.
17.05.2011 5 z 5

Lepší než Spalovač

WEIL
20.12.2010 4 z 5

Jde o patrně nejprodávanější knihu L. Fukse.
Prodalo se jí víc, než Spalovače mrtvol. L. Fuks ale vycházel často v zahraničí, někde byl čtenější a tudíž i s většími náklady vydávaný, než v zdejších zemích - tedy Česko, Morava, Slezsko, a dříve Slovensko.

Spyware
30.11.-0001 4 z 5

Převážná většina knihy není ničím zajímavá, avšak přijde posledních 30 stran s rozuzlením, které bych opravdu nečekal..Velká škoda, že kniha si spád z posledních stran neudržela po celý příběh. Nicméně za přečtení tohle dílo rozhodně stojí