Prevítovi

Prevítovi https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26750/bmid_previtovi-659db63304e11.jpg 4 232 52

Tuhle rodinku byste měli určitě poznat. Někoho tak odpudivého, protivného a zlomyslného jste ještě neviděli. Pan Prevít i paní Prevítová kují pikle jako o závod, proti všem okolo i proti sobě navzájem. Nic na světě jim není svaté. Že se jim to ale nakonec nevyplatí, na to můžete vzít jed! Další z oblíbených knížek Roalda Dahla pro děti (ale nejen pro ně!) se dostává k českým čtenářům poprvé, opět s půvabnými obrázky Jana Brychty, který ilustroval už předchozí vydání Dahlových knih Karlík a továrna na čokoládu a Jakub a obří broskev.... celý text

Literatura světová Novely Pro děti a mládež
Vydáno: , Academia

The Twits , 1980

Zombller
07.12.2016 5 z 5

Nejlepší kniha jakou jsem kdy četl

Antonella
11.11.2016 5 z 5

Byla to hezká knížka. Asi si myslíte to samé jako já. Pan Prevít a paní Prevítová jsou obludy. Chcete mít příšerný vousy jako má pan Prevít? Asi ne, že ne? Určitě byste nechtěli dělat všechno vzhůru nohama jako ty opičky.

Jass
25.07.2016 4 z 5

Docela pěkná knížka, ale v porovnání s jinými Dahlovými knížkami to taková sláva není. Na Obra Dobra, Matyldu ani Karlíka to prostě nemá. Chybí tam příběh a první půlka jsou vlastně jen krátké příhody z jejich života. Ale jestli máte rádi Dahla, tak rozhodně doporučuju, zasmějete se.

LordMikes
11.12.2015 5 z 5

Dobrá jednohubka, byla hodně dobrá i knížka Matylda.

kamibe
31.10.2015 5 z 5

Dala jsem si to jako pohádku před spaním. Takovou trochu znechucující, ale přesto vtipnou - jak to tak Dahl umí! Navíc umocněnou skvělými ilustracemi pana Brychty. Usínalo se mi parádně.

Karcoolka2210
20.09.2014 4 z 5

No miestami to teda bolo naozaj nechutné čítanie ;) Dahl dokáže naozaj zaujímavo podať zlo v človeku a to nie len v tejto knihe, ale vo všetkých, ktoré som od neho zatiaľ čítala. Až mi prišlo na konci trocha ľúto manželov Twits. Dahl je v tomto ale nekompromisný. No bolo to ozaj miestami nechutné, ale aj zábavné čítanie. No fakt asi nie pre deti :) AJ

lenkamw
01.07.2014 4 z 5

Taká nechutná rozprávka pre deti :-) Zasmejú sa aj dospelí...

mgeisselreiter
30.12.2012 4 z 5

Roztomilé povídání pro děti. Já už jsem dospělý, tak nedokážu odhadnout, jak by se to líbilo dětem, ale čte se to pěkně a má to nápady. 75%, 30.12.12.

Boboking
28.01.2012 4 z 5

Dneska jsem si dal takovou vtipnou "jednohubku" od slavného a skvělého Roalda Dahla - Prevítovi. Je to další vydání skvělé a vtipné, typicky dahlovské knížky pro děti (ale nejen věkem). Stačí si jen přečíst anotaci.

Renava
12.10.2011 5 z 5

Fakt vtipné! Toľko absurdity, hnusu a špinavosti pokope ako málokde.. Len si nie som úplne istá, či to zaradiť do kategórie "pre deti" :-) Skrátka - veľké BRRRR a zároveň FUN !!!

zuzulique
20.09.2011 5 z 5

Podľa mňa skvelé a ešte lepšie ako Čarodejnice :-)

Azizi
30.11.-0001 2 z 5

Tak dá sa povedať, že Hastrošovci snáď ako jediný z detských príbehov R. Dahla (ktoré som zatiaľ čítala) ma príliš neoslovili. Niečo mi tam jednoducho chýbalo.