Zmetek

Zmetek https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516641/bmid_zmetek-AcF-516641.jpeg 4 159 40

Prep série

Už jen ta jobovka, že si vaše máma bere cizího bohatého chlápka, s nímž jste se v životě nesetkali, by byla na kteréhokoli osmnáctiletého kluka moc. Jenže pro RJe Shawa to není jediná špatná zpráva dne: Do čtvrtého ročníku má nastoupit na Akademii Sandover. Jestli nějaký zmetek a hacker jako RJ někam nepatří, je to luxusní chlapecká internátní škola pro bohaté delikventy. RJ ví, že jeho pobyt v Sandoveru brzy skončí, proto nemá cenu hledat si přátele, nebo se snažit zapadnout. Když však v lese u školy potká krásnou dívku, plány na to, že se bude raději držet stranou, vezmou za své. Sloane Tresscottová s ostrým jazykem a maskou ledové princezny pro něj představuje čiré pokušení. Je tu však jeden háček. RJ se Sloane nesmí ani dotknout, protože je dcerou ředitele. Dobře, že RJ na pravidla nevěří. Sloane sice tvrdí, že na kluky letos zanevřela, ani ona však nemůže popřít, že mezi ní a RJem něco je. RJ ji chce a získá ji, i kdyby ho to mělo zabít. Pokud ho dřív nezabije její bývalý přítel.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Misfit , 2022

Nermal
25.08.2023 5 z 5

Mně se dvojice Sloane a RJ moc líbila a neskutečně jsem si knížku užil. Krásný příběh! Více postav nevadilo, protože to bylo psáno z pohledu každé z nich, takže jsme znali jejich pohnutky.
Navíc si myslím, že už bylo načase opustit hokejisty a zkusit napsat zase něco trochu jiného. Na čtivosti to rozhodně neubralo.
Postava Sloane se mi zdála výborně napsaná.
Myslím, že se máme ještě nač těšit, protože postav je hodně.

Medlyn
21.08.2023 3 z 5

Oproti předchozím knihám od E.K. se mi tato nečetla zrovna nejlépe. Čím víc jmen se najednou objeví v textu, tím větší mám problém sledovat děj. V druhé půli jsem si asi zvykla.... a čekám netrpělivě, až vyjde druhý díl.

stana5842
20.08.2023 4 z 5

Byla to nová verze knížky od Elly. Střídalo se tam více hlavních postav, což bylo zvláštní, ale zvykla jsem si na to a nakonec mi to přidalo fajn. Místami to bylo zajímavé, dalšími místy nudné. Ale hodnotím kladně. Mě se to líbilo.

Janulkaxxx
09.08.2023 3 z 5

Tahle kniha me moc neoslovila a to jsem knihy od Elly cetla nekolikrat a porad se knim rada vracim. Jako prvni me prekvapilo, ze se v knize stridalo hned nekolik postav na to jsem si ale nakonec zvykla. Celkove ale kniha nebyla moc ctiva, taky jsem knihu cetla asi tyden nez jsem ji docetla.

tittanie
07.08.2023

Za sebe musím říct, že je to zklamání. Kdyby knihu nenapsala Kennedy, tak ji v půlce odložím a nedočítám.
Kniha je vyprávěna z pohledu asi šesti postav s divnými jmény, které se mi pletly, ani nešlo poznat jestli jsou ženské nebo mužské. Divná zápletka, divný děj. Jak kdyby to nepsala ani autorka, když si vzpomenu, že sérii Off campus jsem přečetla za týden, a to má pět dílů, tak tady se nebudu pouštět do dalšího dílu. A to jsem se na další knihu od této autorky tak těšila.
Kniha by se neměla jmenovat Zmetek, ale Zmatek.
Podprůměrné!

Zuzana215
25.07.2023 3 z 5

Přiznám se, že knížku jsem četla skoro týden..což je na Elle dost..jakoby to snad nebyla ona..
Nebylo to špatný, ale! Teď samozřejmě chci vědět, jak vše dopadne..
Nechci srovnávat, ale na ostatní její knihy to nemá :( Zbytečně se pouští do něčeho, co se k ní nehodí!

petusska01
11.07.2023 3 z 5

Elle patrí vďaka minulým sériám medzi moje obľúbenkyne, takže nečudo, že stupeň natešenia a očakávania bol relatívne vysoký. Bohužiaľ, na minulé série to nemalo. Okej, ešte sme neskončili ale čo sa týka tohto príbehu, hlavné postavy boli také...Sloane na jednej strane mi prišla sympatická v tom, že bojovala za seba, bojovala za sestru, bola úprimná, priama, samostatná. Na druhej strane akože RJ tam "zbitý" jej exom a on sa jej má ospravedlňovať ze neprišiel na schôdzku a ona je na neho nahnevaná? A ešte chcela ospravedlnenie a náhradu za to? Véd bol preboha kvôli nej vymlátený a ona na to, že riadne si schytal? Ani kus láskavosti, empatie iba sebeckosť. Čo sa týka RJ, on mi bol tu ten sympatickejší- introvert, nedoverčivy ale prišlo mi ze na nič sa nehral, proste každému povedal na priamo a bolo. Ten vzťah so Sloane mi prišiel taký zvláštny, napriek tomu, že nakoniec boli k sebe úprimní, povedali si čo to z minulosti, akoby som o ňom nebola presvedčená, prišiel mi taky plytký. Novinkou bolo aj viac rozprávačov, viac postáv, čož bolo zaujimavé a niekedy ešte viac zamotali dej. Samozrejme, koniec navádza na ďalšie pokračovanie, takže áno som zvedavá, čo sa tam stalo, kto je vinovatý a ako dopadnú romantické vzťahy. Aby som to ale zhrnula, ten kto má rád autorku, do toho. Ten kto si môže vybrať niečo iné, vyberte niečo iné, pripadne iné autorkine série.

pavlikova9332
11.07.2023 odpad!

To je snad poprvé kdy jsem četla knihu více než 14 dní a to jsem měla dovolenou. A ani jsem ji nedočetla.

Tesset
12.06.2023 4 z 5

Četlo se to moc fajn, stránky ubíhaly jedna za druhou, ale... žádnou z postav jsem si nějak více neoblíbila. RJ takový obyčejný, Sloan mi taky k srdci nepřirostla. Palec nahoru zato, že byl příběh vyprávěný několika postavami. Přístup těch dětí k sexu, alkoholu a drogám... no nevím, jestli to je dneska normální nebo to mělo dávat najevo, že jsou to ti "zmetci", ale mi to přišlo přehnané (podobně jako u série Royalové). Šlo by to určitě udělat i jinak. prostě k dětem na střední mi to vůbec nesedělo, zase na vysoké už by příběh nešel zasadit do prostředí akademie, takže chápu, proč to tak asi je. Konec navnadil na druhý díl a celkově jsem zvědavá, jak se to bude dál vyvíjet.

Ketfl
05.06.2023 4 z 5

Elle Kennedy si připravila pro své čtenáře další sérii ze školského prostředí a nebudu vám lhát, po Off-campus a Briar U jsem měla obrovská očekávání. Proto mě trochu zarazilo, že ač anotace pojednává o RJovi a Sloane, tak je celý příběh vyprávěn z pohledu hned několika dalších postav. Díky tomu jsem měla ze začátku celkem problém se do knihy začíst, protože než se děj rozjel, tak mi to přišlo docela nudné. Jenže čím více jsem v příběhu postupovala, tím jsem získávala větší obrázek o životech všech postav a musím říct, že příběh mě nakonec neskutečně bavil.

Ústřední dvojicí tohoto dílu ale zůstávají RJ a Sloane. RJ mi byl dost sympatický. Hacker, počítačový génius, takový ten tichý týpek, co nikoho nepotřebuje, snaží se nevázat a nehledá si kámoše, tak to já můžu. Sloane mi bohužel tak sympatická nebyla. Sice to chudák neměla úplně jednoduché, řešila rodinné trable a také se snažila starat o svou mladší sestru, která přežila nehodu. Celkově to byla taková drsnější holka, co se snažila nedávat najevo svoje city, i když uvnitř byla taky pěkná cíťa.

Autorka v příběhu nastínila velice zajímavé charaktery všech postav. A jak název vypovídá, o žádné svatoušky by jít nemělo. I když musím říct, že jsem z těch kluků takový pocit úplně neměla. Spíš to byli takoví zmetci nezmetci. Sice jsem kolikrát zírala, ale v závěru se stejně chovali jako ti největší miláčci. Uvidíme však, jestli nás autorka něčím nepřekvapí v dalších dílech.

Celkově ale musím říct, že kdyby autorka knihu nenapsala tím stylem, jakým ji napsala tím myslím tedy hlavně to střídání postav tak by tento díl asi takové terno nebyl. Zápletka za mě totiž byla rozhodně slabší. Ale tím, že se do příběhu zakomponovali i ostatní kluci z Akademie Sandover, tak jsem si příběh opravdu zamilovala. Ani nejsem schopná říct, jestli se víc těším na příběh Fenna, Lawsona nebo Silase. Opravdu jsem zvědavá na další díl a moc se těším!

havrmoni
01.06.2023 4 z 5

Předtímhle jsem četla od Shen Sparow a proto mě tohle přišlo slabší. Podoba tam je, ale .... Tady tyhle postavy a že jich tam je, nejsou ve své podstatě zlý přijde mi, že je to krunýř, póza. Autorka rozehrála osudy šesti kamarádů, ale jsem zvědavá jak to bude dál. Povahy a pocity zatím nejdou do takové hloubky jak jsem u této autorky zvyklá. Tak se necháme překvapit. I když, oblíbence už mám a jsem na jeho příběh moc zvědavá.

hana1039
29.05.2023 4 z 5

Asi se nám klube další trošku,, temná,, série, což,jak už tady bylo několikrát řečeno,je to od autorky změna... uvidíme,jak budou pokračovat další díly, věřím, že nás ještě hodně překvapí, protože konec tohohle dílu bude velmi zajímavý začátek dalšího :-))

Hatshepsut
26.05.2023 4 z 5

Je pravda, že Elle Kennedy má většinou vtipné romantické příběhy a tento se vymyká. Také bych ho přirovnala více ke knihám L. J. Shen. Je zde hodně bohatých a zkažených, no přesto jako by v duších těchto postav čekalo něco na záchranu a tak to přečtete raz dva. Jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet příběhy ostatních postav této série. Tak snad se brzy dočkáme pokračování.

Matri
24.05.2023 4 z 5

Áno, je to niečo úplne iné, ako som doteraz od Elle čítala. Už len to prostredie... stredná škola. Súhlasím s prirovnanim so štýlom L. J. Shen - má to temnejšieu atmosféru, je to sarkasticke a tajomné. Trošku až moc na môj vkus sa v knihe obmiela téma sexu a užívanie drog na dennom poriadku.
Dej ma ani chvíľu nenudil. RJ mi bol z dvojice hlavných postáv ten sympatickejší, hlavne jeho sarkazmus, humor a hlášky. Okrem neho bol super hlavne Fenn a ich riadiaci sa súrodenecky vzťah s RJom - to je pre mňa aj jeden z top momentov v knihe (RJ meniaci sa zo samotára na brata, partnera a kamaráta). Trošku mi zo začiatku vadilo striedanie pohľadov viacerých postáv, ale nakoniec som si zvykla a možno to aj pre ďalšie pokračovanie série bude prospešné. Koniec vcelku otvorený, takže čakám na pokračovanie.

LenRan
24.05.2023 5 z 5

Výborná! Tentokrát to není tak uhlazené jak jsme od Elle zvyklí, ale jako by tam trošku nakoukl styl LJ Shen a pošpinil ty charaktery, zvláště pak Lawsen, je dobrej Zmetek :) Hodně mě bavilo, že příběh je z více úhlů pohledu, ne jen od hlavních hrdinů, mělo to tak super spád, ani chvilku jsem se nenudila. Těším se na pokračování :)

nina3905
23.05.2023

Fúha, no, som sklamaná. Na knihu som sa tešila, ale na sériu Off-Campus sa tento príbeh, žiaľ nechytá. Očakávala som od tejto autorky viac, ale táto séria za mňa zatiaľ nie.

Tess1
23.05.2023 5 z 5

Přiznám se, že se začátku jsem moc neoceňovala množství postav, ale netrvalo dlouho a všechny jsem si oblíbila a těšila se na každou jejich kapitolu. Jinak souhlasím s některými recenzemi, že se nejedná o klasickou knihu autorky (nevědět kdo je autorem, tipla bych L.J.Shen), ale je to fakt skvělý, pokud vám teda nevadí lehce promiskuitní a trošku drsnější mládež ;)
Za mě byla tohle její nejlepší knížka, ačkoliv to fakt nebylo to, co jsem od knihy očekávala :D
Konec byl takovej jakej bývá u knih na pokračování, takže se nemůžu dočkat dalšího dílu a jen doufám že bude brzo.

miloslava3256
22.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Teda! Toto bylo něco, napřed mne zarazilo kolik linii se tak odehrává, fakt jsem přemýšlela kdo má být ten "zmetek". Sice knížka mi přišla slabší než předchozí knihy autorky. Tady se ničeho nebojí, drogy, skoro až sexuální orgie (na něco takového jsem se těšila a v jistém bodě to bylo). Odhalení hlavní zásady bylo opravdu překvapení, očekávala jsem někoho jiného. Napětí poslední kapitol si kniha u mne vysloužila za 4*. Sakra, doufám že bude brzy pokračování ^0

milst
21.05.2023 3 z 5

Pro mě jedno velké zklamání, jak tu bylo zmíněno, jak od jiné autorky :-(

evineckY
20.05.2023 3 z 5

Tentokrát mě kniha až tak nenadchla.
Škola pro rozmazlené spratky, promiskuitní sex, drogy, rodiče,
kteří jsou se vším happy, ploché ... Připadá mi to jako od jiné autorky.

Elle Kennedy
kanadská, 1982