Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1522 360

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

Jana512
19.06.2022 5 z 5

Velmi příjemné čtení o cestování- tentokrát Evropou. Moc jsem obdivovala Ládíkovu schopnost navazovat kontakty s naprosto neznámými lidmi, jeho jazykové schopnosti i zaměření se na návštěvu různých méně známých zajímavostí, s kterými nás seznamuje,

zdenaR
16.06.2022 4 z 5

Vtipné povídání o cestování. Není to klasický cestopis, spíše příběhy o lidech a prostředí. Někdy možná zbytečně natahované.

tami1
10.06.2022 5 z 5

Jako vždy vtipné a pozitivní. Skvěle prázdninové čtení, které mě zavedlo na spoustu známých i neznámých turistických cílů. Několikrát jsem se nahlas rozesmála. Humor autora je velmi trefný, laskavý a občas "díkybohu" trochu nekorektní.

Hned v prvních kapitolách, které se týkají Polska, jsem si vspoměla na naší loňskou dovolenou v letovisku Leba a na náš nezapomenutelný výlet na duny do Sloviňského národního parku. V létě moc nedoporučuji, nekonečné brodění pískem v horku je fakt úmorné. (Málem jsem tam umřela :o))) )

Marcik7
02.06.2022 5 z 5

Princ Ládík u mě opět zabodoval. Díky němu jsem se dostala do míst, které sice nejsou příliš vzdálené od našich hranic, ale noha Čecha na ně nevstupuje asi příliš často. Ovšem ne všude bych se odvážila, proto pana Ziburu obdivuji. Kam se vydá příště?

LucySmile
27.05.2022 1 z 5

Ladislav Zibura mi byl doporučován ze všech stran a i přesto, že si ze školních let vybavuji velmi nudné přednášky o cestování, do této knihy jsem se pustila. Jak se ukázalo, tohle není můj šálek kávy. Cestování mám ráda, ale v knize mi chybí, co láká mě cestovat. Příběhy řidičů nudné, vyrážení do lokalit kde "nic" není nepochopitelné. Zároveň nám nesdělil, jak dlouho kde zůstal, kolik to stálo atd. Prostě moje první a poslední kniha od tohoto autora.

_Knihomolka_
22.05.2022 3 z 5

Ani cestování se Ziburou po Evropě nebyla nuda. Při čtení jsem měla úsměv na tváři, i když mě mrzelo, že cestopis opět obsahoval více zajímavostí o lidech, které autor po cestě potkal, než o dané zemi, což by se sem ostatně hodilo více. Přesto jsem se však dozvěděla pár informací, o kterých jsem před tím neměla tušení, vzala jsem si z jeho dvouměsíčního putování také nejedno poučení a načerpala pár zkušeností, takže se to nakonec nějakých způsobem vykompenzovalo. Nicméně se těším, až si přečtu o jeho dalších cestách :).

Vivetkav
11.05.2022 3 z 5

Moje první knížka od L. Zibury a byla jsem mile překvapená.. vůbec jsem nečekala, že kniha bude tak vtipná a ještě plná zajímavých poznatků.. jelikož jsem kdysi dost stopovala, tak mě to vtáhlo do děje a prožívala s ním to krásné dobrodružství a rozmanitost lidí a zemí..jak se říká jiný kraj jiný mrav..doporučuji opravdu krásná kniha těším se na další

kristyna0578
02.05.2022 5 z 5

Tato čtvrtá kniha od prince Ládíka opět nezklamala. Musím konstatovat, že s každou knihou je jeho humor lepší a lepší (ťuk ťuk) a já už se nemůžu dočkat až sáhnu po Prázdninách v Česku. Knížku můžu s klidným srdcem doporučit opravdu všem.

Jediný malinký vroubek u mě má Zibura za to, že jsem si koupila čtyřbox a nyní již vyšla pátá kniha a narušila tím, můj systém v knihovně!

makacek
28.04.2022 5 z 5

Zabavne cteni. Me zaujaly hlavne rozdily u jednotlivych narodnosti. Nejen v pristupu ke stoparum

Lenka2533
24.04.2022 4 z 5

Prázdniny v Evropě jsou úplně první kniha, kterou jsem od Ladislava Zibury četla. A rozhodně se pustím do dalších, protože to bylo skvělý. Autor píše velmi dobře, pěkně se to čte, je to vtipné a navíc se můžete naučit něco ze zeměpisu, nebo i historie. Jeho historky jsou zábavné a autor je opravdu vtipný, takže se u toho nenudíte. A také to má moc pěkné obrázky. Za mě ano :)

toni-az
21.04.2022 4 z 5

Historky byly dobré jako obvykle, ale zklamaly mě dvě věci. Zaprvé Ládík vyměkl a přestal chodit pěšky, místo toho si vozí zadek stopem. A to v první knížce odmítal svezení. A druhé zklamání, že audiobook četl někdo jiný. Přitom to autorské čtení bylo tak roztomilé...

Každopádně mě bavil humor, který byl snad ještě lepší než v předchozích dílech a taky trochu vzpomínky na místa, kde se vyskytl. I když samozřejmě moje příhody se s jeho nedají srovnávat.

Hobitka
12.04.2022 4 z 5

Posloucháno v audiopodobě - opět skvělé zpracování :)
Povídání plné zajímavostí z různých koutů Evropy, stopování, humoru a laskavosti.
Autorův styl psaní mi prostě sedne a já jsem moc ráda, že jsem na jeho knížky narazila.
Prázdniny v Česku mi byly o něco bližší, pěší pouť do Jeruzaléma zase ucelenější. Celkově se mi ale Prázniny v Evropě líbily a určitě se pustím i do předchozích autorových knih. No a jsem zvědavá, s čím přijde příště :)

knihyKeMne
10.04.2022 5 z 5

Dokonalé. Od Zibury je jistota, že vždy napíše o lokalitě poutavě, poučně i vtipně. A zároveň s velkou láskou k životu a stopování. Člověk má hned chuť se tam vypravit taky a hlavně i prožít to co on. Skvělé byly i vsuvky ohledně určité zajímavosti k danému místu a praktické rady dalším stopařům.

Clea3112
27.03.2022 5 z 5

Prázdniny v Evropě mě moc bavily. Ziburův jemně sarkastický humor plný bystrých a trefných poznámek vychytávajících drobné neduhy mentality některých evropských národů mě nutily číst tuto knihu s téměř permanentním úsměvem na tváři :) Tím, že Evropu tak nějak člověk zná a je mu bližší než jiné destinace, o kterých LZ píše ve svých předchozích knihách, jsem si toto vyprávění užívala o to více. Dá se říct, že kniha se čte sama a najednou jste na poslední stránce, ani nevíte jak :)

tess.de.veles
26.03.2022 5 z 5

První kniha od Zibury.....a musím říct, že jsem nadšená....:-) Chytré, milé, poučné, vtipné....Sever se mi asi líbil víc, než jih.... Jen mě mrzí, že v knize nejsou fotky :-( Každopádně si od pana cestovatele Zibury hodlam přečíst všechna jeho literární díla....a už se na to moc těším :-) Jen tak dál pane Ziburo :-)

mysteriouslukas
23.03.2022 5 z 5

Knihu jsem dostal před rokem k vánocům a teprve minulý týden jsem si našel čas a pustil se do čtení. Jelikož jsem dětství strávil v horách a cestováním, tak mi kniha byla blízká. Kniha se strašně dobře čte (je to takové "easy to read). Oddechové počteníčko. Něco nového jsem se dozvěděl, taky jsem se dosti posmál. Kniha není pro náročné čtenáře, ale jestli někdo hledá nějakou oddechovku na zkrácení večera a odpoutání se od každodenních problémů, tak je to kniha, kterou by jste si měli pořídit. Zaujali mě ještě dvě knihy od tohoto autora, takže v blízké budoucnosti si určitě pořídím další.

VictorT.
22.03.2022 odpad!

Nepáči sa mi kniha - okrem reálií. Inak pre mňa prepadák. Prvá a posledná kniha od tohto vtipálka. Škoda mojich euríčiek investovaných do knihy!

knihomolka27
21.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Komentář od nadšeného, leč poněkud nepraktického a hlavně stydlivého cestovatele

Jak už můj název napovídá jsem ten typ člověka, který není zrovna spontální, poslední situace kdy jsem byla odvážná byla když jsem si místo cibulových chipsů koupila ty masové....takže asi chápete, že nejsem typ člověka, který se vydá sám do cizích zemí a z bodů A do bodu B se dostává výhradně stopem...a i proto čtu tyhle cestopisy, abych se aspon najejich stránkách někam podívala a nemusela riskovat nebo se nějak zvlášt přemáhat. Jenomže ten paradox samozřejmě je, že dobrodružství je právě o překonávání samy sebe a o tom, že se člověk taky hold ušpiní....ale jsou i určité hranice, za které bych já osobně nešla, jelikož mi přijdou hodně riskantní...a to je právě to stopování, který je pro holky ještě o něco komplikovanější než pro mužské cestovatele....klidně i riskovat, ale já bych asi nemohla v klidu spát, kdyby celá moje cesta byla jedna velká improvizace, takže bych si to ani neužila...ale každý cestovatel to dělá jinak...a pokud jste odvážnější než já....což je asi skoro každý :) tak je tahle kniha vlastně dost dobrým návodem jak úspěšně stopovat a stát se oním nespoutaným a neohroženým cestovatelem. Pokud se ale se stopováním stejně jako já příliš neztotožnujete tak je pro vás tato kniha vhodná taky...a to hned z několika důvodů.....dostanete se skrz spisovatele na vcelku ne příliš známá místa, seznámíte se s cizí kulturou a zajímavými osobnostmi, dozvíte se něco o historii...a to vše je napsáno specifickým autorovým stylem, který je vtipný, trefný a mě velmi sedl...díky tomu vás kniha baví číst . Asi nějak takhle by měl vypadat povedený a poutavý cestopis, který by vás měl navnadit na vaše vlastní cesty a probouzet ve vás odvahu, kterou na cestě do neznáma budete určitě potřebovat. A na mě to zapůsobilo.....

simona8022
08.03.2022 5 z 5

Čtu knihy od Zibury v dané časové posloupnosti a musím říct, že zraje po stránce spisovatelské (ač si samozřejmě volí svůj osobitý styl, který nemusí všem vyhovovat), tak po stránce lidské (=stárne). Čím starší a zkušenější, tím více pokory před světem i lidmi.
Tento díl byl pro mne takovým sladkým bonbonkem v trpkých a pošmourných dnech velmi pomalu odcházející zimy. Evropa a Evropané mi byli tak nějak blízcí, neznámě známí a pochopitelní, přestože každý z nich je odlišný.. Asi proto, že my Češi sídlíme tak nějak uprostřed toho všeho :)

Maraiser
19.02.2022 5 z 5

Stručně, čím "vyspělější" země, tím větší nuda, ale to je si logický. Takže nejvíce zaujalo Rumunsko, Albánie.
Strašně děkuji za popis zajímavostí. Knihu to hodně oživilo.
A jinak klasika, taky bych to chtěl zažít, ale vím, že se k tomu nikdy neodhodlám.
Jo, ale tu Mešitu a Bílýho jezdce jsem nepochopil, sorry autore.