Prázdniny v Evropě

Prázdniny v Evropě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418841/bmid_prazdniny-v-evrope-ITu-418841.jpg 4 1525 360

Máte rádi humor, dobrodružství a mnohahodinové čekání u silnice? Pak vložte řízek mezi chleby a vydejte se za čtvrtým prázdninovým dobrodružstvím s Ladislavem Ziburou. Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z Polska přes malebné Pobaltí až za polární kruh a následně z horkých Athén přes divoký Balkán zpátky domů. Objevíte při tom místa, která jste vždycky chtěli navštívit, jen jste o nich dosud nevěděli. Vyslechnete příběhy neobyčejných lidí a přesvědčíte se, že jste se narodili na tom nejrozmanitějším kontinentu světa.... celý text

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Prázdniny v Evropě jsou jednou z mých nejoblíbenějších knížek od tohoto optimistického autora. Autor se tentokrát rozhodl pro cestování stopem. Ani v této knize nechybí příběhy lidí, kteří cestovatele svezli, nebo které na své cestě potkal. Na této knize se mi líbí, že jsem se dozvěděla různé zajímavé informace hned o několika zemích v Evropě.

dagmar7365
11.01.2023 5 z 5

Další skvělá cestovatelská kniha plná zajímavostí. Moc se mi líbí styl, jakým Ladislav píše. Jeho schopnost sebeironie a vtipkování, které není ani na 350. str. otravným a nudným, je super. Těším se na další knihu.

Atara16
03.01.2023 4 z 5

Knížku jsem si přečetla jen na základě čtenářské výzvy, v místech děj běžel sám, někde se mi spíš táhl....

Adellll
02.01.2023 5 z 5

Super odpočinková kniha, protkaná spoustou zajímavých faktů a autorovým humorem, který mi opět perfektně sednul a zlepšil zimní zasmušilé dny a cesty v MDH, kdy jsem se mnohdy málem smála nahlas:).

JmenujiSeZuzla
30.12.2022 5 z 5

I přes to že Láďu jako osobnost znám už dlouho, k přečtení z řady jeho knih jsem se dostala až nyní. Avšak už po této zkušenosti budu vědět, že sáhnout po kterékoli z jeho tvorby nebude šlápnutí vedle.
Samotný koncept a filozofie autorova myšlení mi přijde nevídaně sympatická. Ladislav Zibura v sobě ztělesňuje všechno, co považuji za sexy - inteligenci, humor a punkový přistup k životu. Z jeho knihy si odnáším víc než tipy na místa, která v Evropě navštívit. Kniha je nejen vtipná, překrásně ilustrovaná, ale hlavě nabitá osobními a surovými zkušenostmi s LIDMI! Jen skrz ně člověk může zemi poznat nejlépe, co to jen jde.
Někdy mě až mrzí, že moje osobnost není taková, abych dokázala sednout k náhodnému člověku do auta a prostě jet. Nevídano neslýchano kam. Prostě jen sbírat zkušenosti a užívat si života. No ještě že mám toho Láďu, který na všechny tyto věci koule má a dokáže nám je perfektně zprostředkovat. Jde vidět, že je to ohromně chytrý člověk a obdivuji na něm opravdu spoustu věcí. Věřím tak, že jeho knihy budu dál jen doporučovat.

GreenMagritte
15.12.2022 5 z 5

ak dlouho jsem se fenoménu "Zibura" vyhýbala, až jsem si ho přečetla. A musím vám říct, že to bylo docela fajn čtení. Přiznávám, grafická úprava mi není dvakrát po chuti a svého času jsem měla pocit, že už je "přeziburováno", ale nastal čas dát mu šanci. Evropu jsem si vybrala záměrně, protože mě lákalo přečíst si o cestování na severu... aby mě nakonec mnohem více bavilo cestování po jihu :)
Je vlastně docela umění nalákat na cestopis i čtenáře, kteří vlastně cestopisy nečtou, necestují a ani je to neláká... Myslím, že úspěch Ladislava Zibury je v tom, že se zajímá o lidi a o toulání více než o výčet pamětihodností, že věci bere s humorem (skutečně je tak pohotový, nebo až při psaní svých knížek? :)), užívá si chvíle, snaží se podporovat místní a je celý takový "neturistický". Aspoň tak na mě působil a bylo mi s ním na autostopu po Evropě dobře.

KaMal
03.12.2022 4 z 5

Pohodové čtení plné vtipných historek, informativní okének i postřehů k zamyšlení. A přestože mě kniha bavila, není problém ji kdykoli odložit - musela jsem ji vrátit do knihovny, ve čtení jsem tak pokračovala až po měsíci, ale nijak mi to nechybělo....

Bedřich63
28.11.2022 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a opět skvělá. Podruhé už jsem přesně věděl, do čeho jdu a těšil se na vtipné a milé vyprávění příhod z cest. Autor píše poutavě a s jemným humorem. No a ty úžasné ilustrace doplňující text a přesně vykreslující popisované skutečnosti, místa, příběhy.... To je vlastně něco jako další kniha v knize.
Samotný text je ještě doplněn o barevná okénka (jak jsem si to pojmenoval já), kde se vyskytují faktické poznámky k některým místům, historii, zvykům apod. Tímto je kniha povýšena ze zábavného čtení o cestování a stopování skoro na úroveň učebnice.
Za mě super kniha a další si od něj určitě také přečtu.

anej
19.11.2022 4 z 5

Moje první a určitě ne poslední kniha od Zibury. Příjemné, veselé čtení proložené zajímavostmi z navštívených států nebo fakty o stopování. Moc mě bavilo členění knihy po menších kapitolách. Osobně by se mi možná líbilo sem tam zařazení fotek z jednotlivých míst.

lassse
18.11.2022 3 z 5

Čekal jsem, že dostanu Ziburu a dostal jsem Ziburu. Nic víc, nic míň. Některé hlášky opravdu stojí za to.

Ester71
14.11.2022 5 z 5

Poutavé vyprávění protkané humorem a zajímavými postřehy. Určitě si ještě nějakou knížku od L. Zibury přečtu...

KatarínaK.
29.10.2022 4 z 5

Má první kniha,kterou jsem od autora přečetla, a náramně jsem se bavila. Je to spíše taková sbírka povídek-historek,které Ladislav zažil při svých cestách Evropou. Jsou vtipné, jsou čtivé a svižné. A jeden v nich najde i mnoho zajímavostí o jednotlivých národech a krajinách Evropy. Jistě mě i motivovaly k mým budoucím cestovatelským plánům. Přesto,že jsem se při čtení bavila,často od srdce zasmála,po určitém počtu stran, jsem musela knihu na několik dní odložit. Proč? Najednou mi tento styl humoru přišel až nucený. Celkový dobrý dojem z knihy to ale nesnížilo. Jistě si zase někdy ráda něco od p.Zibury přečtu.

Lajtwing
27.10.2022 3 z 5

"Problém s hledáním místa na spaní se vždycky vyřeší nejpozději druhý den ráno."

O hvězdičku silnější než mé první putování se Ziburou po Arménii a Gruzii. Vtipu je zde opět hodně, přitom se tématicky netočí tolik kolem alkoholu jako na Kavkaze, kde jsou všichni zřejmě vylití jak tašky. Států procestuje mnoho a k samotnému textu přibylo přehršel zajímavých informací o stopování i o historii národů.

Kladně hodnotím koncept dvou cest - sever a jih očima stopaře. Finsko je prostě jiné než Albánie. Když Zibura "střihne" z Kodaně do Atén, cítil jsem se s ním v tu chvíli jak na jiném kontinentě! Vůbec to nebylo špatné a těším se na další cestu.

"Stoupnout si k silnici se zdviženým palcem je vyjádřením ochoty zcela se odevzdat osudu a taky víry v to, že všechno nakonec dobře dopadne."

Parwana
22.10.2022 4 z 5

Chtěla jsem dát plný počet ale oproti 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii tomu něco chybělo. Bylo to stejně svižné vyprávění, ale méně vtipné ve srovnání s oběma předchozími. Jsem zvědavá na Prázdniny v Česku.

Elézka
15.10.2022 5 z 5

Veselé a poutavé vypravění po cestě Evropu. Kniha je velice vtipná a psaná v lehkém tónu. Zaručeně každému zlepší náladu. Určitě si přečtu i další tituly autora.

EmokeII.
04.10.2022 4 z 5

Super vtipná knížka, první, kterou jsem od autora četla. Četla jsem delší dobu vždy po kouskách. Stačí otevřít a člověk se něco málo dozví a pobaví k tomu.

jiri4861
27.09.2022 5 z 5

Díky četbě této knihy jsem zjistil, že ideální povolání existuje a že víra v lidskost neumírá ani v této době.

Danago
25.09.2022 5 z 5

Audiokniha o stopování po Evropě. Sice jsem se moc nenasmála, ale dost jsem se dozvěděla. Nejen o nejrůznějších zemích Evropy, které autor projel autostopem od severu na jih, od Polska přes Pobaltské republiky, Estonsko, Litvu, Řecko Makedonii, Albánii Rumunsko i Ukrajinu a také Slovensko. Spaní pod širákem v hostelu, ale také u známých nebo náhodných lidí a jiných nejrůznějších míst. Celá kniha je jedno velké dobrodružství. Dozvídáme se něco o navštívených zemích a jejich obyvatelích, což mě baví nejvíc, o autostopu a myšlenkách autora, ale i myšlení jednotlivých národů a národností. Namluvená je moc dobře. Za mě velká spokojenost. Dá se poslouchat i vícekrát.

burg
20.09.2022 5 z 5

Výzva 2022 - kniha vydaná jako čtvrtá v pořadí v ČR.
S autorem mám zatím jen zkušenosti co se týče Jeruzaléma (které bylo fajn) a z jeho účasti v AZ kvízu (zkuste popátrat na YT), ale až tady jsem si všiml jeho úžasného daru ironie a sebereflexe. Je mi jasné, že ne vše, jak je popsáno, se tak i skutečně stalo a bylo tak sluníčkové, jak se to v knize jeví, ale to nemění nic na tom, že polský náboženský chlív (pardon - fanatismus), severská samota a prach z cest na balkáně z toho vysloveně sálají. A to ani nezmiňuji krátkou (ale o to údernější) "stopáž" jednotlivých úseků jeho cesty. To mě totiž bavilo úplně nejvíc, člověk může knížku kdykoliv odložit, aniž by se bál, že si přetrhne nit a za hodinku se ke čtení opět vrátit.
Opět jsem se skvěle bavil. Snad o jednu hvězdičku více, než jeho cesta do Jeruzaléma.

L.Helena
18.09.2022 5 z 5

Audiokniha
Zpočátku mně bylo trochu líto, že už kniha není namluvená samotným autorem, ale časem jsem si zvykla a zaposlouchala jsem se do skvělého vyprávění. Opět typický humor, sebeironie, vtipné historky i glosy, tentokrát se mi kniha líbila o to víc, že prostředí bylo hodně rozmanité a měnilo se prakticky s každou další navštívenou zemí. Navíc se mi líbí, že se autor coby cestovatel nezaměřuje na ty největší turistické atrakce, ale dokáže nalézat spoustu zajímavostí i na méně známých místech. A dokonce i na těch hojně navštěvovaných upozorňuje na zajímavosti, o kterých jsem neměla ponětí a teď mě mrzí, že jsem o nich nevěděla dřív a nezavítala tam, když jsem na těch místech byla.