Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2925 2925

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

Charlies
04.06.2020 5 z 5

Jsem z toho celkem vyřízená!

Kukicka
04.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo husty. Colleen je fenomenalni spisovatelka a jedina z meho repertoaru ve me dokaze vyvolat to, ze je mi uplne zle od zaludku, tecou mi slzy proudem nebo v tomto pripade i to, ze jsem se na jednu stranu nemohla od knihy odtrhnout, ale na druhou stranu jsem se uplne bala cist dal. Detektivek a trilleru jsem cetla par a moc me nikdy neoslovily i kdyz jsem se snazila vybirat ty s hodne vysokym hodnocenim, abych tomu prisla na chut a pak si prectu tohle a udela to semnou presne to, co asi ma. Uz bych si ale knihu znovu neprecetla, protoze brrr a hlavne ten konec... Priste poprosim nejakou hodne velkou romantiku, protoze tohle budu chvili rozdychavat

ElikaS
03.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla paráda! Taková typická netypická knížka od Colleen. Typická proto, že příběh je skvělý a hned vás vtáhne do děje. Oba hlavní hrdinové prožívají náročnou životní situaci a musíte jim přát, aby se jim společně začalo blýskat na lepší časy, a přesto romantika jen dokresluje příběh. Jedná se o opravdu silný příběh. Knížka je ale tentokrát i netypická, příběh je tentokrát podstatně temnější než u ostatních knížek, má řadu dramatických a napínavých thrillerových momentů. A ten konec ... Ten byl fakt fantastický!

LilianaFalcon
03.06.2020 5 z 5

Je to typická Colleenina knížka. Červená knihovna jak vyšitá. O něco mrazivější, vážnější a s prvky thrilleru.
Doopravdy, mám zkrátka pocit, že oproti jiným autorčiným knížkám je tam jen o něco víc šokujících scének, působí to zvráceně i trochu děsivě. A posledních pár řádků? Thrillerový wau efekt, kdy se jako čtenář můžete rozhodnout, co to pro vás znamená.
A proč je to typická Colleen? Už po prvních stránkách budete tak vtažení do příběhu, že se budete jen opravdu obtížně odtrhávat. Zase jsou tam dva lidé v nezáviděníhodné situaci, kterým budete strašně přát společný happy end. Opět je tam spousta krásných pasáží i pasáží k zamyšlení a celkově je to hotový emoční tobogán. Colleen svůj rukopis zkrátka nezapře.
Pokud máte rádi i jiné její knížky, určitě propadnete i Verity (ten český název se mi prostě nelíbí, zůstanu u původního). Autorka prakticky každou svou knihou znovu a znovu dokazuje, že vážně umí psát. Když se to vezme kolem a kolem vždyť ono ani Námi to končí nemělo do thrilleru daleko.

mysterygirl
02.06.2020 3 z 5

At píše jak píše, bohužel mě její styl nenadchl

ladyka
02.06.2020 5 z 5

Knihu jsem četla už loni v originále a oproti předchozím knihám CH jde o romantický thriller. Myslím,že okořenění nám již známého "romantického" stylu autorky není na škodu, mně se to líbilo. Možná jen trochu uspěchala a nedotáhla konec,tam bych uvítala důslednější propracování,ale mně osobně je zatěžko si knížky CH neoblíbit..takže ráda odpouštím a hodnotím plným počtem hvězd a jsem zvědavá na reakce čtenářů.

PetraN17
02.06.2020 5 z 5

Moc jsem se těšila na novou knihu a byla jsem hodně překvapená.... Žánrově naprosto jiná, ale líbila se mi. Jen po dočtení zůstává otázka - pravda, nebo lež??
Ale příště bych prosila zase o návrat :))