Pravda, nebo lež

Pravda, nebo lež
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444399/bmid_pravda-nebo-lez-o4X-444399.jpeg 4 2933 2933

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho ženu dokončila veleúspěšnou knižní sérii. Ta se totiž po tragické nehodě nemůže práci věnovat a fanoušci už začínají být netrpěliví… Lowen se proto na pár dní nastěhuje do sídla Crawfordových, aby navázala tam, kde Verity skončila. Není to ovšem tak jednoduché, jak by si Lowen přála, a odzbrojující přitažlivost Veritina manžela Jerremyho jí práci příliš neusnadňuje. Je však odhodlaná nenechat se rozptýlit. Dokud mezi Veritinými poznámkami neobjeví její kompletní autobiografii, která se nejspíš neměla nikomu dostat do rukou. Jde o děsivou a krutou zpověď, která Lowen odhalí nejen co je Verity skutečně zač, ale také co se v rodině Crawfordových doopravdy děje…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Verity , 2018

JessieEx
15.06.2020 5 z 5

Parádní jízda, ale thrillerem bych to nenazvala. Spíš se jedná o solidní psycho, mysteriózní a gotické, s milostnými/romantickými prvky a thrillerovým koncem. Čtení jsem si ale rozhodně užila. Jediné, co mě rušilo, bylo to slovo na "Š", které se tu objevovalo fakt hojně.
Za ten konec dávám nejvyšší hodnocení.
A protože to tady nechci zahltit, moje celá recenze je na blogu: https://bookaholicjessie.blogspot.com/2020/06/jina-colleen-hoover.html?m=0
Přidávám i do záložek :)

zdehan
15.06.2020 5 z 5

Tak to byla silný příběh nešlo se od toho odtrhnout přečteno za jeden den kniha stojí za přečtení.

MedvidekS
14.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla jííízda! Miluju knížky od Colleen, takže by se mi asi líbil i nákupní seznam od ní, ale tohle bylo vážně skvělý. Nečtu psychothrillery, ale tohle mě totálně vcuclo a vycuclo.

Barussat
14.06.2020 5 z 5

Moje druhá knížka od Colleen a PANEBOŽE! Tohle je mazec. Knížku jsem přečetla za víkend a za jeden den více než polovinu knihy, protože to prostě nešlo.. Neskutečný! Měla jsem z toho mrazení, knihu musela odložit, abych se nadechla a všechno to zpracovala a pak zase vzít do ruky, protože jsem potřebovala vědět, jaké to bude dál. Colleen ukazuje, že nikdo není černobílý a že všichni máme dobré i temné stránky. Neskutečná kniha. Doufám, že autorka bude v psychothillerech pokračovat, protože jí to jde opravdu na výbornou! Já jsem nadšená a těším se na další knihu.

Wabinka
14.06.2020 5 z 5

Úplně jiná kniha,než na jakou jsme u Colleen zvyklí...a je to prostě pecka.
V poděkování mě zaujaly některé body-mimo jiných třeba ten,že by snad mohla vzniknout kniha ve spolupráci s K.A.Tucker :-)

bara-z5649
14.06.2020 5 z 5

Tak tohle jsem tedy vůbec nečekala! Jako co? Colleen je skrytě i TAK DOKONALOU autorkou psychothrillerů a my jsme o tom do teď neměli ani ponětí? Kde se to v autorce najednou vzalo?
Tuhle knihu všem moc doporučuji, protože je to jedna (a troufám si říci, že i ze všech knih, které doposud napsala) nejlepší autorčina kniha.

Verpax
14.06.2020 4 z 5

80% knihy bylo dost napínavých. Konec by mohl být trochu lepší i v podání, že vlastně nikdo nevi, jak to vše bylo.

Adris
13.06.2020 4 z 5

Plusove body za atmošku a čtivost. Konec jsem čekala a nebyl to na můj vkus dobře napsaný.

CITLIVKY NA SLOVÍČKA, AČ TO NENÍ SPOILER, BACHA :D

Dávám přednost údernému, strohému "šokingu", než sáhodlouhému vysvětlování.

Ale celkově super????

LouSmetanka

Prostě WOW!

TerkaM
13.06.2020 5 z 5

Tak tohle bylo jedno velké wow! Colleen Hoover má obdivuhodný talent na psaní a vůbec by mi nevadilo si od ní přečíst byť jen nákupní seznam. :D Dokázala to! Znechutila mě (v dobrém myšleno) a tak dokonale mě zmátla, že vlastně ani na konci nevím, kde je pravda a kde je lež. Doporučuji. :) Čtení si užijete. A i když budete zrovna v pasážích, kde se vám bude chtít zvracet, stejně si to užijete - za to vám ručím. :)

Pitbullka
13.06.2020 5 z 5

Temné, znepokojující, autorka odvedla bravurní práci, moc mě to bavilo. Nevíte absolutně co čekat a jaké tajemství na koho bude odhaleno.

Sukinka
13.06.2020 5 z 5

Naprosta paráda, mám všechny knihy od Cooleen a jsem si naprosto jista, ze se k nim několikrát vratim..

FejKýý
13.06.2020 5 z 5

Tak tahle kniha mě vtáhla do děje hned! Měla jsem čtecí krizi ale tahle kniha mi ji pomohla překonat. Knihu jsem měla přečtenou skoro za jeden jediný den a to já tolik stránek normálně nedávám. Tohle se Colleen opravdu povedlo, na to že thriller psala poprvé, fakt paráda. Celý příběh jsem nesnášela Verity ale ten konec ??! :o Za mě jeden z nejlepších thrillerů tohodle roku.

Brambram
12.06.2020 5 z 5

Sice plný počet, ale fyzicky mi z té knihy bylo fakt zle a v životě už to nechci číst znovu.

musivila
11.06.2020 5 z 5

Chci další takovou !!!!! Přečteno jedním dechem ... nutí vás číst a číst až do samého konce, který je bravurní, šokující a vám nezbývá než si položit otázku: "pravda nebo lež ?" Skvělá kniha ... doporučuji :-)

adriane9
11.06.2020 5 z 5

"Najdi co miluješ a nech ať tě to zabije" /Bukowski
Thrillery nečtu, ale Colleen miluju, tak jsem do toho šla a.. popravdě chtěla jsem ji místy odložit, jak mi bylo zle. Jenže je to tak skvěle psychologicky vykreslené, že mě to nutilo číst dál a dál a teď je konec, já na to hledím s otevřenou pusou a nechápu. Pravda nebo fikce? Je to děsivé a šílené a rozhodně kniha stojí za přečtení.

Myška43
11.06.2020 5 z 5

Hluboce smekám před Colleen. Její nápaditost je nekonečná. Myslela jsem si při čtení, jo zajímavý příběh, opět čtivý, poutavý, ale ten konec tomu dal úplně jiný rozměr, naprosté psycho. Normálně thrillery nečtu, ale autorku mám v oblibě, proto jsem sáhla po této knize a rozhodně ne naposledy. Tento příběh bude ještě dlouho zaměstnávat můj mozek.

GiraffeAndy
10.06.2020 3 z 5

Mám hodně smíšené pocity. Možná za to mohla příliš velká očekávání? CoHo píše čtivě, ten nápad má rozhodně potenciál, ale zpracování mi teda úplně nesedlo...

Tváří se to jako thriller, ale erotických scén je tam snad víc než ve většina romancí, co napsala. (Mimochodem, jedna z postelových scén zněla jak nějaký recept, nechyběly ani časové údaje, kdy se co otočilo...). Bavily mě kapitoly z Veritiny autobiografie, ale kapitoly samotné Lowen mě časem začaly nudit. Hlavní hrdinku jsem si moc neoblíbila a příběh Verity byl vlastně to jediné, co mě nakonec nutilo číst dál. Často jsem při čtení listovala v knize, kdy zase přijde úryvek z pohledu Verity. Když následovala jen další kapitola z pohledu Lowen, neměla jsem problém knihu odložit na později.

Fakt jsem si moc přála, aby mě to nadchlo, ale nakonec to bylo spíš lehké zklamání. Jako hodně oddechový, romantický (pokud se tak vůbec dají nazvat ty vycpávkové popisy sexu) "thriller" (opravdu jen v uvozovkách, toho napětí tam zas tak moc nebylo) to ale celkem ujde. Jen jsem asi od toho chtěla přece jen trochu víc...

Knižní střípky
10.06.2020 5 z 5

Tak toto byla naprosto neskutečná psycho jízda. Knihu budu rozdýchávat asi ještě velmi dlouho. To, co se tentokráte povedlo COLLEEN, nemá chybu. Kniha se nedala odložit. Psycho od první do poslední stránky. já jsem naprosto nadšená, i když se přiznám, že u některých kapitol mi bylo opravdu zle. Tomuto opravdu říkám perfektní psychothriller, který vás dostane, rozseká, zničí. Alespoň u mě se to stalo

Léňa2510
10.06.2020 5 z 5

naprosto úžasná kniha, užila som si ju, hrozne ma desila a záver nečakaný....
super!!