Upíři v Dallasu

Upíři v Dallasu https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28571/mid_upiri-v-dallasu-7ig-28571.jpg 4 374 39

Pravá krev série

Sookie Stockhouseovou pronásleduje v poslední době smůla. Jejího kolegu z baru někdo zavraždil a vypadá to, jako by to nikoho jiného nevzrušovalo. Hned nato ji přepadne nějaká bestie a otráví ji........... Sookie se vydává do Dallasu, aby s pomocí svých telepatických schopností vyhledala pohřešovaného upíra. Klade si jedinou podmínku, že se upíři budou držet na uzdě a žádný člověk nedojde úhony. To se však snadno slíbí, ale špatně plní. A když dojde k malé chybičce v plánu, vše se náhle zvrtne........... celý text

Horory Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Living Dead in Dallas , 2002

Zuzka_Zuu
04.07.2022 5 z 5

Kniha byla čtivá a rychle mi utekla. Nechybělo ani škádlení, které knize dodávalo šmrnc a nutilo mě číst rychle dál, žádné odkládání

Nikei
21.12.2021 5 z 5

Knížka se velmi dobře četla. Je nenáročná, a i přes to zajímavá, má rychlý příběh bez zdlouhavých částí.

Gabux
30.06.2021 5 z 5

#rereading

Druhý díl se mi čte vždy ještě lépe jak první. Je napsaný stejně čtivě a na každé stránce se něco děje. Příběh má tempo a to dodržuje až do poslední stránky. Poznáváme více již známé postavy a seznamujeme se s novými.

Jistě. Občas se postavy chovají trošku šáhle a rozhodně to není žádná vrcholová literatura, ale dá vám to, co slibuje. Zábavu a oddech od starostí běžného života.

Opět krásně oddechová upířina vhodná pro všechny milovníky fantasy.

petulik330
15.05.2021 5 z 5

Nejsem do jistá, který díl je lepší. Jestli tento nebo ten první. Oba dva mají něco do sebe a každý s nich má úplně jiný příběh.
Chudák Sookie. Být telepatka a k tomu nucena pracovat pro upíry. Ale zvládá všechny nepříjemnosti docela dobře.

Laféeverte
27.10.2020 3 z 5

První půlka knihy byla o dost lepší než první díl, teda ne úplně první kapitola, ale jakmile se hrdinové dostanou do Dallasu, děj se dost rozjede, takže jsem to skoro nemohla odložit. Bohužel pak se hrdinové vrátí domů a ke svým partnerským problémům. Je to jako sjíždět řeku a pak se zaseknout na mělčině...ale abych jen nekritizovala...Erikův outfit v druhé části knihy mě fakt pobavil. Shrnuto a podtrženo: Autorka se jednoduše drží romantického žánru a když ho čtu, tak s tím prostě musím počítat.

ludek.n
26.08.2019 3 z 5

Upíři v Dallasu jsou oproti svému předchůdci v sérii daleko dravější a napínavější ve své hlavní dějové linii. V jednu chvíli jsem si už dokonce začínal myslet, že se tentokrát obejdeme i bez onoho dychtivého sexuálního harašení zúčastněných postav a zůstaneme jen u decentních náznaků růžového oparu, při kterém se sem tam chvěje země. Bohužel se tak nestalo a druhá polovina knihy opět hýří vzdutými trenýrkami a zvlhlými kalhotkami jak se sluší a patří. I přesto dallaskou epizodu považuji za o chloupek povedenější dobrodružství, než jaké nám naservírovali Mrtví do soumraku. Dost možná za to může rozšíření klientely nadpřirozených bytostí, které se mají čile k světu a v některých momentech řádně přiloží ruku k dílu. Příběh je díky tomu o stupínek barevnější a motivace jednajících postav už nejsou tak absurdní, jak tomu bylo v předchozím díle. Ubylo naivity a přibylo dramatičnosti, takže se nakonec dá skousnout i ta červená knihovna. Bude-li Charlaine Harrisová pokračovat ve stejném duchu, mohli bychom se dočkat zajímavých věcí.

katushah
12.06.2019 3 z 5

Seriál je teda lepší. Moc mně to nezaujalo.

misowi84
14.03.2019 3 z 5

Kniha se mi sice četla dobře, ale další pokračování již číst nebudu.
Seriál se mi líbil mnohem více.

ala.mihalikova
09.02.2019 5 z 5

Příjemné a oddechové čtení. Erik mě baví. Jsem zvědavá na další díly.

aalma
06.10.2018 5 z 5

Lehké čtení, prostě odpočinková četba

Allysa1985
15.08.2018 4 z 5

I druhý díl drží laťku, je pořád stejně zábavný a na nic si nehraje. Chystám se na seriál.

makynka911
01.08.2018 4 z 5

Chyba byla číst knihy až po skončení seriálu. Nejen že mám už postavy v hlavě vykreslené a dost se rozchází s knižní verzí, ale také některé postavy, které do konce seriálu žijí, jsou mrtvé v prvních dílech.

Jen teď nevím, zda spílat autorovi, nebo tvůrcům seriálu, protože seriál u mě patří k jednomu z nejlepších. Druhý knižní díl je však o něco malinko slabší než první, ale ještě uvidíme :)

Elea
18.05.2018 4 z 5

Hodně zábavné, oddechové a nenáročné čtení. Kniha nepředstírá žádnou hlubokomyslnost ani si nehraje na náročnou literaturu, což je velmi sympatické.

gabice4
28.03.2018 3 z 5

Po přečtení první knihy, jsem se podívala na první sérii seriálu a musím říct, že seriál mě bavil víc než kniha, takže teď se podívám na druhou sérii a pustím se do čtení třetího dílu knihy....... Vlastně čtu Pravou krev jen abych mohla porovnávat...... kniha versus seriál

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Úžasný díl

Mark.
29.12.2017 4 z 5

Seriálové postavy mi oproti knižním přijdou chladné. Líbí se mi zápletka, děj a celková průběh knihy, kdy se střídá menší i větší napětí.

renefer
01.09.2017 4 z 5

Tohle je vyloženě dovolenkové čtení. Jednoduché věty, rychlý děj, žádné hlubokomyslné úvahy. Taky je pravda, že po přečtení si do týdne nepamatuji, o čem to bylo. Bohužel mě trochu poznamenal seriál, takže jednotlivé postavy si představuji podle filmových herců, kteří je ztvárnili. Takže třeba Sookie mám zaškatulkovanou jako potrhlou poctivku než jako sexy prsatou krasavici, jak je líčeno v knize...

Sarfias
01.06.2017 5 z 5

Nemůžu říct, že by to bylo nějaké terno.. ale tato spisovatelka se prostě dobře čte! Sookie je..řekněme že minimálně úsměvně napsaná postava. Od těchto knih očekávám jediné - odpočinek. A musím říct, že opravdu přichází. Nenáročné, oddechové, velmi zábavné čtení.
Doporučuji!

Majdule
12.02.2017 5 z 5

Druhý díl je velmi akční a velmi rychle odsýpá. Knižní Sookie se mi líbí, líbí se mi i to, že příběh sledujeme z její perspektIvy. Je to praštěná a zábavná knížka a líbila se mi o něco více než první díl.
Dodatek z roku 2011:
Jasně, že 100 % je v případě téhle praštěné knihy velmi subjektivní, ale tady jsem vypla mozek i vkus (promiň Sookie) a zapnula centra pro potěšení a radost. Druhý díl je plný akce, stránka za stránkou utíkají, ani jeden neví jak. A všechny si užívám. A pro ten požitek patří, alespoň v tomto životním období, upíři z Bon Temps k mým nejoblíbenějším knižním hříchům.

MájaM.
23.12.2016 5 z 5

Díl se mi zase naprosto líbil:)
Těším se na další díly a na Erika:D