Pozdravy

Pozdravy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36044/bmid_pozdravy-6432c26e36aed.png 4 23 3

Výbor z díla. Výbor z knih Karla Čapka obsahuje celou jeho spisovatelskou šíři od povídek, až po dramata. Obsáhlý obrazový materiál. Obálka a vazba Zdeněk Ziegler. Edice: Máj, svazek 484. 2., upravené vydání. 23-066-87

Dédečko75
15.11.2019 3 z 5

Docela trochu zmatená kniha, ale příběh velmi dobrý

Kabátice
24.06.2013 4 z 5

Román Povětroň mě zrovna moc nenadchl, ale ostatní povídky, byly moc pěkné a roztomilé :-)

Lili
01.01.2011 4 z 5

O ALELIDECH

„Alelidé, to je takový zvláštní druh lidí, kteří ke všemu, s čím se setkají, mají nějaké „ale", nějakou svou výhradu. Jejich řeč není „ano, ano" ani „ne, ne", nýbrž „ano, ale" nebo „ne, ale". Kdybyste jim řekli, že dvakrát dvě jsou čtyři, odpovědí vám na to pohotově a s jakousi převahou: „Ano, ale dvakrát tři, pane, je šest." Načež od vás odejdou s uspokojením, že se nedali a že to vaše tvrzení uvedli, jak se říká, na správnou míru. Kdybyste si oddychli, že už se, chválabohu, trochu dlouží den, namítnou něco na způsob: „Ano, ale tím se jistě hospodářská mizérie nezlepší." Kdybyste se z nějakých naléhavých důvodů pohoršili, že Petr je zloděj a huncút, odpovědí: „Ano, ale tamhle Capl není o mnoho lepší." A tak dále."...