Později

Později https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475758/bmid_pozdeji-mlu-475758.jpg 4 613 156

Novinka od krále hororu Syn svobodné matky, Jamie Conklin, nechce nic víc než prožít obyčejné dětství. Jenže Jamie není obyčejné dítě. Jamie se narodil s nadpřirozenou schopností, matka ho ale nabádá, aby to tajil. Může vidět to, co nikdo jiný nevidí, a naučit se to, co se nemůže naučit nikdo jiný. Ale cena za užití této schopnosti je vyšší, než si Jamie dokáže představit. Zjistí to ve chvíli, když ho detektiv vtáhne do pronásledování vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Later , 2021

Hakate
02.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Ano, trochu jiný King, ale přesto bezchybné dílo, které obsahuje vše.
Čtivá jednohubka, která střídá emoce: smích, strach, humor, smutek.
Dokonale vykresleny charaktery postav, které jsou stejně rozmanité. Kladné, záporné, vtipálky, dobrosrdečné postavy tak i drogové dealery i knižní svět. Staré i mladé. A vše se točí kolem jednoho kluka, který vidí a mluví s mrtvými, se kterým bude prožívat radosti, bolesti i jiné části jeho života.
Jamese si zamilujete stejně jako Martyho a ostatní.
Na poměrně malém počtu stránek je vše dokonale vyvážené a skvělé napsané.

Monačte
23.12.2022 4 z 5

Kluk vidí mrtvé. To už tady bylo, tak stokrát. Ale ten King to zkrátka umí napsat tak, že vás to bude bavit! Děsit! A že zase o trochu víc ztratíte víru v lidstvo...

RaCech
13.12.2022 5 z 5

Trochu jiný King. Takové "lehčí, svižnější" psaní. Opět skvělé vykreslení postav a super zápletka. Bavilo mne to!

Belanna
07.12.2022 5 z 5

Touto knížkou se mi pan King trefil do noty.
Vcelku jednoduchý příběh, přesto mě chytil už od samého začátku. Velmi rychle jsem se vžila do pozice Jamieho a mohli jsme tak prožít vše společně.
Bezvadná je maminka, občas mi cukaly koutky nad jejím životním postojem.

Pralev
23.11.2022 5 z 5

Konečně! Jasně, dojem a hodnocení u beletrie je nesmírně subjektivní. Zaznívají tu v komentářích i názory, že to byla nekonečná nuda nebo že to pravděpodobně napsal Stephenův syn. Proč ne. Ale mně osobně se to perfektně trefilo do vkusu a vážně jsem si při čtení říkal, že konečně čtu po dlouhé době zase Kinga, který mě od první stránky baví, do čtení se nenutím, ale naopak hltám každou stránku, a čtu to proto, že je to dobré, a ne proto, že od Kinga chci mít přečtené vše.

Ninjer
22.11.2022 4 z 5

Kluk vídává čerstvě zemřelé lidi, ale na rozdíl od klučiny z Šestého smyslu si na to docela rychle zvykl. Jeho dospívání ale určitě nebude normální.

Jako dlouholetý čtenář Stephena Kinga bych skoro ani nepoznal, že tuhle knihu napsal on. Ačkoliv je možné, že v posledních letech mění styl, protože atmosférou mi Později připomnělo jeho o 8 let starší Lunapark . Ani v jedné knize čtenáře nečeká žádná grafomanie, žádná roztahanost a místo dlouhých mrazivých popisů se zde King soustředí spíše na údernost děje a popis obyčejných životů. Později je také čtivé díky občasnému cliffhangeru a dalších podobných metod na udržení čtenářovy pozornosti. To se ve starých kingovkách, ve vší úctě, moc nedělo.

Ale abych jen nesrovnával. Později je zábavným, mysteriózním dramatem, ve kterém hlavní kluk a jeho svobodná matka zažívají během jeho dospívání všelijaké patálie. Kluk je trochu outsider a mamka je vydavatelka knih, jež byla kdysi velmi úspěšná, ale nyní si musí zvykat na střídmější životní styl. Táta kluka je někde mimo, nic se o něm neví, zatímco maminka mívá "kamarádky", především jednu sexy policistku. U postav do hloubky autor příliš nejde, jsou spíše jen načrtnuté, ale je zábavné sledovat jejich osudy.

Až v úplném finále nám King připomene, že je autor hororů, a tak přijde poměrně drsné finále. To po předchozí pohodičce může až vyrazit dech, ale upřímně řečeno, mi připadalo v některých ohledech mírně přepálené.

Celkově se mi ale Později četlo skvěle a jako oddychovka posloužilo perfektně.

Osm čerstvých mrtvol z deseti.

Dimas
20.10.2022 4 z 5

“Líbilo se mi, když se maminka usmála, protože už v šesti letech jsem věděl, že bere svět velmi vážně.”

january
12.10.2022 2 z 5

Váhám mezi dvěma a třemi hvězdami. Kniha ve mě nezanechala vůbec nic. Není to horor, chybí tomu myšlenka; neměla jsem vztah ani k Jamiemu ani k jeho mamince (mamince... bože). Moje máma (velká fanynka Kinga) má takovou srandovní konspirační teorii: pokaždé, když jí přijde nějaká část Kingovy knihy nebo její konec špatně napsaný, řekne, že to nechal dopsat svého syna. O této knize bych řekla, že to celé napsal Kingův syn.

smudlajs
06.10.2022 4 z 5

Málokdy dávám mistrovi jen čtyři hvězdičky, ale tuhle knihu na víc prostě nevidím. Příběh byl dobrý, opravdu mě bavil, námět je taky velice zajímavý, ale od Kinga bych prostě čekala něco víc. Za mě mohl být příběh delší, rozvinutější a klidně i dramatičtější. Kniha se mi líbila, ale určitě nepatří mezi ty nejlepší.

Timkim
23.09.2022 4 z 5

Taková milá "povídka". Takové obyčejné povídání o dospívání neobyčejného kluka. V podstatě žádné odbočky, pěkně se drží vypravěčské linky, ale na Kinga až moc ploché. Není v tom hloubka, emoce, nic. Po poslední větě jsem si řekl " dobrý a dál?" Třeba na to přijdu POZDĚJI.

TeoCZE
16.09.2022 5 z 5

King prostě ví, jak čtenáře vtáhnout do děje od první stránky. Sice tu někdo píše, že se to ze začátku táhlo, ale co si vybavím, tak to tak má on u všech knih a rozhodně to není na škodu. Jeho slohový styl je něco, co se musí vychutnat naplno a ne knihu přečíst v rychlosti. A u Kinga snad nikdo nečeká akci od začátku do konce. :)

bookcase
12.08.2022 4 z 5

Skvělé, líbil se mi námět i zpracování, trefná sonda do duše kluka, který...no však uvidíte. :) Jen mě trochu zaskočila jedna zápletka, takovou jsem ji nečekala a moc mi do toho nepasovala, ale to je můj subjektivní pocit.

Gracian1964
08.08.2022 5 z 5

Na prvý pohľad to vyzerá na pomerne hrubú knihu, ale zdanie klame, dá sa to prečítať rýchlo, škoda. Klasický King, ako nekritický fanúšik sa neopovažujem napísať jediné krivé slovo, páčilo sa mi to, som spokojný. Bodka.

MichelleKing
03.08.2022 4 z 5

Nádherný příběh o dospívání/nadpřirozený příběh, který se mi stal skvělým čtením na dovolenou. Pokaždé se mohu spolehnout na to, že mě King odveze do svého světa a tohle nebyla výjimka.

evelýny
30.07.2022 2 z 5

,,Nenávist bývá silnější a vydrží dýl. Myslím, že když lidi vidí duchy, narozdíl od zemřelých, je to proto, že v sobě chovají nenávist. Duchů se lidi bojí, protože z nich opravdu jde strach."

Jediné, co jsem u této knihy nepocítila, byl strach.
Začátek příběhu slibný, konec zajímavý. Prostředek pro někoho horor, pro někoho thriller.
Pro mě duchařská pohádka s opakujícími se popisy znetvořených lidských těl. Sado - maso na konci možná parodie.
A možná mám jenom málo fantazie.

,,Poslední větu já vždycky napíšu ze všeho nejdřív. To je maják, ke kterému pak bez odbočení vesluju."

Opravdu, pane Kingu? Myšlenka super, tak snad POZDĚJI....

Audiokniha: variabilně, občas psychoticky čte Michal Zelenka

dacek
30.07.2022 5 z 5

Později mi připomíná spíš nějakou delší Kingovu povídku. Docela krátké, s rychlým tempem a pro mě zábavné od začátku do konce s malým překvapením na závěr. I když námět není originální, dětský pohled Kingovi jde a já byl úplně spokojený.

misantroop
28.07.2022 5 z 5

Krátká a svižná jednohubka v klasickém Kingově stylu. V hlavní roli kluk, v půlce máte pocit, že postavy znáte a tady mě moc bavil i konec (konce jsou ale u novějších Kingových knih trochu slabinou).

Roubas
26.07.2022 4 z 5

Zábavná kniha, v níž hraje prim sympaťák Jamie a jeho vnímání každodenních peripetií dětského a později i pubertálního světa, a to hlavně vztah jeho matky a finanční problémy táhnoucí se za její literární agenturou, kterým se musí protloukat společně s nebožtíky. Duchům je občas nucen pokládat dost nepříjemné otázky.
Ten avizovaný horor sice naplno nepřišel, byť náznaky byly a nejedna studená postavička se dala využít k pořádně zlovolným skutkům. I tak si troufnu říct, že to příběhu nikterak neuškodilo.
Potěšilo mě naprosto neokoukané a černohumorné (možné) zdůvodnění Jamieho schopností.

Veroba
19.07.2022 5 z 5

Starý dobrý King.

Pavčule
06.07.2022 3 z 5

King je můj velký oblíbenec ,ale upřímně , kde jsou ty staré časy . Věk a to,že už o všem vlastně napsal se ukazuje už pár let . To, že na zádi knihy je napsáno ,že je King ve své nejlepší formě hodně pobavilo .