Později

Později https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475758/bmid_pozdeji-mlu-475758.jpg 4 613 156

Novinka od krále hororu Syn svobodné matky, Jamie Conklin, nechce nic víc než prožít obyčejné dětství. Jenže Jamie není obyčejné dítě. Jamie se narodil s nadpřirozenou schopností, matka ho ale nabádá, aby to tajil. Může vidět to, co nikdo jiný nevidí, a naučit se to, co se nemůže naučit nikdo jiný. Ale cena za užití této schopnosti je vyšší, než si Jamie dokáže představit. Zjistí to ve chvíli, když ho detektiv vtáhne do pronásledování vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Novely
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Later , 2021

Marryzlis
16.02.2023 3 z 5

Ale jako dobrý, no. Četlo se to samo, jako všechny knihy od pana Kinga. Ale od něj jsem už četla lepší kusy.

Christie2020
10.02.2023 4 z 5

Tohle je moje asi třetí kniha od Kinga. Nebylo to špatné, i když horor asi úplně není můj žánr. Na příběhu mi vlastně nevadilo nadpřirozeno a že Jamie vidí mrtvé, ale spíš to co mrtvé jeho přičiněním posedlo.

kristie
08.02.2023 5 z 5

Oproti starším Kingovým knihám je Později rozhodně přístupnější i pro jeho nefanoušky. Je to čtivé, poměrně (na Kinga) útlé a téma dítěte, které mluví s mrtvými je tahák sám o sobě.

Petronela16
06.02.2023 3 z 5

Poviem pravdu, túto knihu som si vybrala kvôli ČV. Zdala sa mi nepríliš dlhá a vybrala som si audioknihu, nakoľko Kingove knihy sa mi zdajú príliš hrubé.Ja mám síce rada objemné knihy, len u Kinga mi vadí vždy "kopa omáčky", kým sa objaví prapodstata veci, čo sa u audioknihy dá v pohode aj prepočuť.Dej knihy ma celkom bavil, veľmi sa mi páčilo to, že americké dieťa dokáže byť vcelku slušne a úctivo vychované.Už menej sa mi páčilo to, čo vyšlo najavo na konci s tým strýkom....ale nechcem spoilerovať.
V každom pripade neviem vyhodnotiť, či je to jedno z jeho lepších alebo horších diel, nakoľko ich mám za sebou cca 5, ale hodi sa mi do výzvy a pokiaľ niekto tiež nie je veľký fanúšik Kinga , ale chce niečo poradiť, tak toto dielo sa urcite da zvládnuť.

janina66
03.02.2023 4 z 5

Tak to je první kniha od Kinga, která se mi líbila.
Audiokniha, skvěle namluvená. Málo postav, které jsou výborně vykresleny. skvělý vztah Jamiem a maminkou.

SleepyAllDay
31.01.2023 3 z 5

já vám nevím. Chtěla jsem se bát, místo toho jsem se trošku nudila.
Konec mi přišel takový honem honem...

Janadvorackova
30.01.2023 4 z 5

"Vidím mrtvé lidi :)."
Pamatujete na klučinu ze Šestého smyslu? Tak hlavní hrdina této knihy si na něj také vzpomene. Protože on také vídá mrtvé lidi. Třeba toho chlápka v parku, co si vystřelí mozek z hlavy. Malou holčičku s dírou v krku, nebo hromadu dalších, kteří jako mrtví nevypadají, protože umřeli úplně normálně.
Všichni ale mají po smrti jedno společné - za každou cenu mluví pravdu.

Jeho máma - literární agentka - mu to věří.
A od té doby se příběh hezky rozjede.

Nechybí typicky kingovské hororové "něco." Ty jeho záhrobní bytosti, které se ukazují, když se na potvoru někdo kouká. Táhne z nich chlad, drápky věčnosti ohmatávají svět smrtelníků a snaží se v něm zůstat.

HŠ
30.01.2023 4 z 5

Kdyby to byla moje první knížka od Kinga, tak dám plný počet. Takhle mě posledních cca 80 stránek velmi zklamalo. Už mě ani nebavily. No jo no, holt novela. Ale do té doby to bylo skvělé, je neuvěřitelné, jak on to umí z pohledu dětí.

p.stranska
24.01.2023 4 z 5

Pro mě překvapení, co se Kinga týče. Knihu Pod kupolí jsem nedočetla a říkala jsem si, že tento spisovatel není pro mě. Až čtenářská výzva mě donutila sáhnout po další jeho knize a trefila jsem se. Užila jsem si to. Asi proto, že spíš než horor je to duchařinka.

Lady.Lucrezia
24.01.2023 5 z 5

Příjemná a čtivá duchařina, postavy lehce představitelné, tempo příběhu spíše pomalejší... Zkrátka super oddechovka na šedivé odpoledne.

iLuciferie
23.01.2023 3 z 5

Ze začátku jsem byla hodně nadšená, tak dvě třetiny byly fakt super, ale ten závěr mě bohužel najednou vůbec nebavil a poslední asi tři kapitoly byly tedy úplně zbytečné…
Jo a dovolím si s Mistrem nesouhlasit - tohle není horor… :D

Ajinka126
15.01.2023 3 z 5

Mě to tak štve, že tomu nemohu dát 5 hvězd. To téma je přesně pro mě. Krimi, nadpřirozeno. Yes!

Jenže to by nesměl být King, aby mě nemučil vrchovatou dávkou románové vaty. Štve mě to právě proto, že o tom tématu chci víc knih. Ale 6. smysl už asi nic nepřekoná.
Jo, Stephen je zase jednou originální a rozhodně nevykrádá jiná díla.

Co mě ale vyloženě naštvalo, tak je glorifikace incestního svazku. Prý že defekt u dětí, které spolu splodí, není až tak častý. Já bych asi doporučila jiného doktora, nebo se romanticky zaměřit na osoby, které nejsou z rodiny.

Mrzí mě a štve mě, že tohle stačí.

jiri77
11.01.2023 5 z 5

Tak jsem po delší době sáhl po knize od Kinga a musím říci, že mě to velmi bavilo. Hlavní postavu jsem si oblíbil a užíval jsem si čtení této skvělé knihy. Velmi čtivé, napínavé, sem tam i humorné a nakonec i trochu strašidelné. Za mě jasných pět hvězdiček. Myslím si ,že zfilmované by to bylo velmi dobré, snad se toho někdo chytne.

metalic
08.01.2023 5 z 5

Je to tak, tahle kniha má volnější tenpo, než na jaký jsme zvyklí z Kingových knih. Ale proč ne. Mě se tohle moc líbilo... Klasická duchařská zápletka spíš nadchne skalní fandy tohodle odvětví. Hodně se mi líbil odlišný styl psaní než King používal... Jen děj, žádný zbytečný informace a okecávání, vždy mě bavily knihy psané v první osobě... Hodně jsem váhal ale nakonec dávám pět hvězd

Bianka.
08.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Malý kluk co vidí mrtvé a může s nimi mluvit. Není to ani tak horor, jako spíš trochu strašidelný příběh, který ale skvěle odsýpá a výborně se čte. Žádná hluchá místa, přečteno za pár hodin.

Nuttelka

(Audiokniha)
Výborná kniha, děj mě chytil od samého začátku a pak jsem se už jen vezla a skoro ani nedutala. Místy jsem se opravdu bavila, skvělé hlášky. Jamieho jsem si naprosto oblíbila a všechna jeho "dobrodružství" prožívala s ním. A samotný závěr? Pro někoho překvapivý, pro někoho ani ne, ale skvěle zpracované :-)

Iluska85
08.01.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, četla se svižně a cítila jsem mrazení v zádech.

mataj
07.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh Jamieho, kluka, který vidí mrtvé lidi, a který vypráví o svém životě. Táto jeho schopnost občas pomůže, ale taky ho dostane do problémů, kterým musí čelit. Kniha se čte skvěle, je svižná, občas humorná a občas hororového ladění.

Lucek
06.01.2023 5 z 5

Skvělé, má čestné místo mezi mými
Nej-Kingovkami!

meluzena
04.01.2023 5 z 5

Vynikající.
Mladý Jamie vypráví, co se mu dělo v dětství a dospívání. Vidí totiž mrtvé.
Je to opravdu dobře napsané a v knižní podobě to není ani tak hororové, jak to o svém příběhu Jamie říká. Je to spíš strašidelný psychologický román, kde každá postava má hloubku a děj je skvěle propracovaný.
Pan King nám zraje jako víno.
Určitě doporučuji.