Povznesení

Povznesení https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421154/bmid_povzneseni-6KR-421154.jpg 4 688 688

Scott Carey vypadá stále stejně, a přesto neustále ztrácí na váze. A je tu pár dalších podivností, například že váží stejně v oblečení i bez něj. Kromě toho má Scott problémy i se sousedkami, lesbickým párem, jejichž pes pravidelně vykonává potřebu na jeho trávníku. Ale nejde jen o něj, celá místní komunita je vůči homosexuálnímu páru, který se ve městě snaží otevřít restauraci, zaujatá. Zrodí se nepravděpodobné spojenectví nebo v sobě lidé nedokážou objevit pochopení?... celý text

Literatura světová Horory Novely
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Elevation , 2018

Sandruš
28.01.2020 5 z 5

Byla to moje první Kingovka a hrozně se mi líbila.

Kubikula4
25.01.2020 3 z 5

Krátký příběh se zajímavým námětem, řekla bych, že se jedná o Kinga, na kterého jsou zvyklí především skalní fandové. Kniha je tištěná písmem hodným čtenáře první třídy, myslím, že stačilo příběh zařadit mezi další povídky a ne vydávat samostatnou knihu... Nicméně, na zkrácení jednoho večera dobrý výběr.

Misanecka
23.01.2020 3 z 5

Samozřejmě nemůžeme porovnávat tuto krátkou povídku s jinými skvosty od tohoto autora, ale neurazí. Je to taková oddechovka, kterou si rádi přečtete.

Shaola
20.01.2020 3 z 5

Kratučká jednohubka, ktorá by pasovala do niektorej z Kingových poviedkových kníh. Čítala sa dobre, ale mám pocit, že King do toho nedal všetko, väčšinou vie oveľa lepšie vykresliť charaktery postáv i na oveľa menej stránkach. Nemôžem ale povedať, že by ma príbeh nebavil, je to taká oddychovka na jedno popoludnie ;)

soukroma
17.01.2020 3 z 5

Melancholická pohádka pro dospělé, s do očí bijícím mravním poučením a navrch smutným koncem. Sci-fi (nikoli horor jak je kniha v tuto chvíli ocejchována) zápletka nic moc.
A jako u každé pohádky mne ani nenapadlo ptát se proč - proč ztrácí hrdina gravitaci a porušuje přírodní zákon, jako jediný, náhle a nekontrolovaně a nekonečně...
King není mým oblíbencem, nicméně občas si něco přečtu, ale ani krátké útvary mne zatím neberou (stále vedou starší kousky jako Cujo a Dolores). 50%

Rolada88
17.01.2020 3 z 5

Scottovo hubnutí mě bavilo nevim kam na takový nápady pan King chodí ale tohle bylo originální . Přečteno za dvě jízdy autobusem moc pěkne se četla. Docela bych to chtěl vidět zfilmovaný moc bych chtěl vidět Scotta s 13kilami a jeho měsíčními kroky :-)

Princezna22
13.01.2020 4 z 5

Kniha mě neskutečně bavila. Krásný příběh,četlo se to samo. U knihy jsem též měla pocit že se vznaším. Moc hezke,příjemné,oddechove. Doporučiju.

klaraj093
12.01.2020 5 z 5

Já nevím kam na to ten Stephen chodí.. Ale tyhle jeho jednohubky zbožňuju! Stejně jako Gwendy, bylo Povznesení skvělý! Čtení na jedno odpoledne, skvělý příběh..

Kirtans
09.01.2020 3 z 5

Miluju běh a je v knize zmíněn, hubnutí je částečně mou praci. Příběh roztomilý, zajímavé téma, ale! Neohromi. Jako rychlá jednohubka potěší.

Stanas513
07.01.2020 5 z 5

Nádherná knížečka, trochu mi připomíná román "Zhubni", ale tady nefiguruje žádná černá magie. Přečetla jsem za jedno odpoledne a moc se mi to líbilo.

smudlajs
06.01.2020 3 z 5

Ještě snad nikdy jsem Kingovi nedala jen tři hvězdičky. Zajímavý nápad, dobře psaný příběh, ale na Kinga je to za mě slabé. Ale netvrdím, že nestojí za přečtení, je to taková milá povídka na odpoledne.

Ginny
04.01.2020 2 z 5

Taková slabá pohádka.

evickakyticka
03.01.2020 3 z 5

Jedna z průměrných knih SK. Byl tam cítit jeho styl, to určitě ano, ale na druhou stranu jsme nečetli nic zas tak ohromujícího. Škoda, že jsme se nedopátrali příčiny...

esfinge
02.01.2020 5 z 5

Přečteno na jeden zátah a za mne tedy spokojenost. Příběh o hubnutí originální, postavy sympatické.
Tak si tak přemýšlím, kde asi Scott skončil...

mot33
01.01.2020 5 z 5

Za mě ano tento utlí kousek mistra hororu a malém městě a hubnutí se mi velmi líbil.

Kate72
30.12.2019 2 z 5

Tak nevim jestli jsem nesáhla vedle. Moje první seznámení s autorem a nějak to nezajiskřilo. Hlavní myšlenku jsem pochopila, ale napsáno tak jednoduše, že by to zvládlo děcko na střední. Ale zase po jedné knížce nemůžu kritizovat. Autor má za sebou nespočet knížek a určitě skvělých, asi jsem jen doopravdy sáhla vedle. A tak jsem se těšila:(

Bezkyne9
27.12.2019 5 z 5

Ja jsem velice vdecna, ze tento kratky povidkovy pribeh dostal samostatnou vazbu... je mi o to vzacnejsi v mistrove tvorbe :) ... a jsem panu Spisovateli vdecna za takto nadherny, nezny a laskavy prozitek, ktery byl memu srdci blizky, zabrnkal na jeho struny a zanechal trvajici melodii... nerikam to casto, ale ke knize se budu vracet. Troufam si rict, ze mistr prekrocil svuj stin, zustal v hloubce a naserviroval nam neco jednoduse krasneho :)

kolacky
27.12.2019 5 z 5

Jak už tady leckdo poznamenal - milé, s dobrými lidmi, s ponaučením... a velmi příjemné. Mistr King umí knihy o stovkách stránek i takovéhle kraťasy velice, velice dobře!

michal3736
26.12.2019 3 z 5

Jaké by to bylo asi zhubnout až takhle, což? Zajímavá myšlenka, nový papír a řádkování v knize...Jednohubka do sbírky

Zuziiik
19.12.2019 3 z 5